Car Audio. Къде греша?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
gyaurov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Car Audio. Къде греша?

#1 Мнение от gyaurov »

Колата Opel Astra F свиреше прилично преди едни момчета да ме разделят с cd player-a Sony, който ползвах. Реших да не взимам нов касетофон по тая причина и си купих усилвател който наврях под седалката и свързах с Y кабел за джобен mp3 player.

За целта извърших следните манипулации:
1. Пуснах 4 квадрата захранване към усилвателя и баса (активен е) от акумулатора как си му е ред.
2. Заземих с къси кабели
3. Сложих евтин стерео кабел - стерео жак към 2 чинча да дава сигнал на усилвателя (мисля тука почна мизерията)
4. Удължих оригиналните кабели на колата с 2х1.5 метра многожилни, двойни с прозрачна изолация 1.5 мм2.

Сега като засиля музиката понякога свири, понякога изцяло гасне звука, понякога се получават пикове мисля че се казват - едни такива високочестотни неприятни подсвирквания и пак изчезва звука.

Проблемите от които смятам, че мога да страдам са:
1. У кабела да е много зле или конекторите му.
2. Двата кабела които правят връзката между оригиналните жици и ампа (виж горе т. 4) са пуснати общо взето успоредно под централната конзола за да влязат под седалката.
2.1. Могат ли да си правят интерференции един на друг и от това да се скапва?
2.2. Мога ли да направя екран на единия с фолио или жица и как по-точно?
3. Плейъра или усилвателя може да се гаври ама това не ми се вярва.
4. Предложете вие откъде се скапва работата, щото аз се изчерпах :)

Ще бъда много благодарен, ако някой ме насочи какво да правя.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#2 Мнение от rusnache »

Значи, по-лесно ми е да ти обясня какво да направиш.
Отиди в някой кар аудио магазин, може и някой от технотата ис и купи чинч - чинч кабел. Не за 10лв., за 30 е добре. После си купи преходник чинч към стерео. Не удължавай никакви сигнални кабели. Никога не си купувай кабели от пазара. С 40лв нема да станеш по-беден, но пък нервите добре може да си скъсаш ако решиш да ги спестиш.

А и неразбрах как активен бас влезна под седалката и как от него извади сигнал за останалите говорители в колата.

Аватар
gyaurov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от gyaurov »

Чинчовите кабели ОК благодаря ама 30 кинта за половин метър връзка в старата ръжда не ми е оферта :) Просто не ми се дават още пари за тая кола щото води до пристрастяване, а свястното автоаудио си е голяма пара - най-малкото започва с по-хубава кола :). Ще видя как мога да подобря нещата. Не може ли да мина с два чинча, стерео кабел и поене?

За съжаление не мога да избегна удължаването. Усилвател блаупункт 2х100 трудно ще навра в мястото за касетофона. Мислех, че като сложа по-дебели кабели няма да има проблеми. Оригиналните на астрата ми се виждат към 0.5 мм2.

Относно разположението баса си е в багажика и взима сигнал от задната колона, а усилвателя е под пасажерската седалка. Двете са успоредни свързани с 4 квадрата захранване за акумулатора.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от kromuilis »

И аз мисля, че е от чинчовете. Пък и най-лесно е да вземеш едни нови и да провериш. Продават в безистена под колоните на Пиротска нагоре по стълбите, само трябва да уточниш, че искаш от по-скъпите, по-дебели кабели стереожак на чинчове. Мисля, че струваха около 4-5лв.

Аватар
gyaurov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от gyaurov »

kromuilis написа:И аз мисля, че е от чинчовете. Пък и най-лесно е да вземеш едни нови и да провериш. Продават в безистена под колоните на Пиротска нагоре по стълбите, само трябва да уточниш, че искаш от по-скъпите, по-дебели кабели стереожак на чинчове. Мисля, че струваха около 4-5лв.


:) точно оттам си напазарувах ама тогава имаха само неква жица за кинта и петдесет

4-5 лева е добра оферта за моята фирма мерси

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от kromuilis »

Мии да, значи почти сигурно е от кабела, аз съм си купувал такъв за лев и педесе, на който единия от активните краища на стереожака му беше вързан на чашката на единия чинч.
п.п.
Гледай чашките на чинчовете да са точно като плътен пръстен, а не от онези, дето са като 4 венчелистчета.

Аватар
gyaurov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от gyaurov »

Мда точно такива са чашките - ако не греша ги огъвах малко да пристегнат, че искаха да си ходят.

Благодаря Ви много за помощта. Купувам кабели при първа възможност.

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#8 Мнение от Stanislav Bratanov »

Някъде между плеъра и усилвателя ти се губи масата.Пусни един дебел проводник(1-2 кв.см.) от изхода на плеъра до масата на усилвателя.
Ако проблема остане имаш проблем в плеъра или усилвателя(спукана спойка най-вероятно.
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта