Впечатления от Амплитрон

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Koziak

Впечатления от Амплитрон

#1 Мнение от Koziak »

Някой може ли да каже нещо повече за тази марка усилватели.Решил съм да купувам такъв,спрял съм се на: Amplitron CA 4200S.Дават му доста високи мощности,а дали наистина са релни тези мощности(4 Х 140 или 2 х 420 на 4 ома)На сайта им: http://www.amplitron.hit.bg има снимки отвътре на елементите,ама аз и представа си нямам какво представлява като го гледам така.Може ли някой по разбиращ да каже дали си заслужава този усилвател?
Благодаря ви предварително!
Последно промяна от Koziak на Сря Юли 06, 2005 6:02 pm, променено общо 1 път.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Daniel Petrov »

Камен,тоя който е конструктора замина за Щатите.
Приятел ми е,нали сме от един град :)
Човека,който се занимава сега с тях определено не е в час.
АВ схемотехника е, импулсното е изпълнено с 494.
Съветът ми е:
Не си купувай!
Преди бяха много по добре...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Немам думи

#3 Мнение от Goro »

За целта за която подозирам че Ви е нужен е перфектен.Аз не съм го слушал и не могат да ме накарат.Не заслужавам това ! Многото нули в THD изчерпват въпроса.Преди първоначално пускане задължително се сменя уплътнителя на задния прозорец на автомобила , смазва се алтернатора и се вдигат оборотите на празен ход.

IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#4 Мнение от IvoNovakov »

За мощността не се съмнявай, двойно по мощен е от аналогичен купешки :P
Даниел е прав-по добре си го потърси от по старите серии :!:

Koziak

#5 Мнение от Koziak »

Ами да,с Аплитрона възнамерявам да захранвам едно басче.Иначе имам и друг четириканален усилвател за предна и задна линия.С алтернатора проблеми нямам,а пък мисля и един кондензатор да сложа 1.2 Фарада.Ми засега въпреки всичко май съм се спрял на Амплитрон-а.Избора ми за около тази цена е между: Audison Srx1( http://www.audison.com/default.asp?lang=eng ) , Audison Srx2S и Lanzar 251 ( http://911.bg/a2/offers.asp?p=965077&id=2911&act=4 )
Като Ланзар-а май остава на последно място.
Ако имате някакви съвети относно друг усилвател,моля предлагайте,че до два дни мисля да го взимам(за сега Амплитрон-а) и после вече ще е късно.

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#6 Мнение от Anakin »

Би ли споменал някави цени че тези усилватели ме заинтересуваха за бас в кола и мене

Koziak

#7 Мнение от Koziak »

Ами тези на които аз съм се спрял са по около 400 пари

Koziak

#8 Мнение от Koziak »

Купих си ей това http://www.dealtime.com/xPF-Power_Acous ... annel_Amps ,ама още не съм го пускал да го чуя как свири,и скоро сигурно няма и да имам възможност защото първо трябва да му прекарам солидни кабели.Бушоните му са 3х35 ампера.Някай знае ли нещо за Пауър Акустик,читави ли усилватели правят?

Koziak

#9 Мнение от Koziak »

Е след като никой нищо не спомена за ПауърАкустик,ще си споделя аз мойте впечатления.Вече го пуснах,прекарах му солидна инсталация с 4 awg захранващи кабели и съм общо взето доволен.Мощноста му е съмнителна да е истинска,тази която са написали,но въпреки това пак си е бая здрав.Но и консумира много ток и просто без кондензатор нестава,а още повече,че аз съм вързал още един амп и ток хептем не достига.До ден,два ще му сложа и един кондензатор 1.2 фарада на Ланзар и ще видиме той до каква степен ще срабилизира положението,но просто за по мощен кондензатор не ми достигат ресурсите.Значи сравнен този усилвател с другия ми на ланзар,пауъракоустик-а е в пъти по-качествен.Това е мойто скромно аматьорско мение.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта