"Инсталиране" на музика в seat toledo 93`

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
striking
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

"Инсталиране" на музика в seat toledo 93`

#1 Мнение от striking »

Здравейте на всички! Както виждате аз съм нов в този форум, и искам да ви помоля за малко съвети и помощ от ваша страна :) Както вече написах в заглавието на темата, колата ми е сеат. Искам да сменя оригиналните колони с по-силни и съответно да си сложа cd player, но не много скъп! Някаква нормална цена (до 140-50лв). Но все пак нека да дам малко уточнение за музиката, която горе-долу искам да имам. Да не е много силна, но и да не е много слаба... а бе средна работа! Мисля, че ме разбирате какво искам да кажа. За сега няма да има локомотив, туба или темподобни неща! Просто искам да сложа на мястото на оригиналните по силни говорители. Ако обичате, дайте ми някакъв съвет какво е добре да си купя и колко пари горе долу ще ми трябват? Има ли значение ако сложа примерно 2 говорителя hertz (6-ci), а другите 2 да са някаква друга марка, или е добре всичките да са едни и същи... ? Защото един познат продава 2 говорителя HERTZ ECX-130 за 60лв (6-тици). Съответно проверих цената им, като се указа, че 1 такъв струва 92лв. Дайте мнението си добри ли са тези говорители, ще трябва ли да си купувам и усилвател за тях (като се има в надпредвид, че ще има още 2сигорно, нз какви още) и изгоднали е предложената от него цена за говорителите? Отговорете ми на тези въпроси ако обичате, дайте ми някой друг съвет и ще съм ви много благодарен :wink: :!: А по-нататък, ако имам някакви проблеми или въпроси, ще пиша отново!
Благодаря предварително, на всички които ще се отзоват на темата ми!

theguy

#2 Мнение от theguy »

никой ли не иска да помогне поне малко... :(

Аватар
vasgonzo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#3 Мнение от vasgonzo »

аз имам сеат то4но като твоя.искам да ти кажа че наи добър ефект се получава с бас в багажника и стъпало за него.например един 10' бас в 27-30 литрова кутия ще ти свърши работа.що се отнася за говорители във вратите УЖАС.не свирят добре там кората на вратата трябва да се модне малко а отзад на кората трябва да имаш елипси от големичките,hertz вършат хубава работа

D.Kolev

#4 Мнение от D.Kolev »

íàïðàâè ñíèìêè íà îðèãèíàëíèòå ãîâîðèòåëè, äà íå èçëåçå ÷å èñêàø äà çàìåíèø êîíÿ çà êîêîøêà.
ñ îðèãèíàëíîòî ðàäèî ëè ñè, ùîòî àêî ñè , ùå òè òðÿáâà ïðåõîäíèê.
çà òåçè ïàðè ïëåéðúò ùå å ÷èñò êîìïðîìèñ, ìîæå äà ïîãëåäíåø
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09018549
ïîíå äà íå å ÍÅÎ, à è íå å ãðîçåí.

theguy

#5 Мнение от theguy »

аз имам сеат то4но като твоя.искам да ти кажа че наи добър ефект се получава с бас в багажника и стъпало за него.например един 10' бас в 27-30 литрова кутия ще ти свърши работа.що се отнася за говорители във вратите УЖАС.не свирят добре там кората на вратата трябва да се модне малко а отзад на кората трябва да имаш елипси от големичките,hertz вършат хубава работа

Ако сложа 10инча payner, колко силен трябва да ми бъде усилвателя? Аз от страни на вратите мисля да сложа тези
говорители и да ги попълня вътре във вратата с малко вата, за да не кънти и да вади по-добър бас и т.н. А отзад са говорителите ми са горе-долу с тези размери 13на7см.
направи снимки на оригиналните говорители, да не излезе че искаш да замениш коня за кокошка.
с оригиналното радио ли си, щото ако си , ще ти трябва преходник.
за тези пари плейрът ще е чист компромис, може да погледнеш
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09018549
поне да не е НЕО, а и не е грозен.

Ами тя колата просто няма сложени говорители (има само един на вратат...) така че няма да стане от кон, кокошка :) Мисля, че не е с оригиналното радио, но майче е пак от сеат! Какъв преходник ще ми трябва, като аз ще слагам CD? И между другото в Денси гледах за около 150-60лв едно sony 4x50. Дали ще бъде достатъчно силно да ми храни колоните, ако не слагам туба и не режа кората отзад или ще замине след 1месец употреба и малко по-силно слушане на музика? А и забравих да попитам тъй като CD-то е с 4канала, а аз имам 2говорителя на вратите на предницата и от зад, как ще ги вържа? Пречили ако примерно кабелите на едните говорители ги върва заедно с кабелите на другите?

D.Kolev

#6 Мнение от D.Kolev »

âèæ íà âèçàòîí ãîâîðèòåëèòå
http://www.net4you.bg/Steadygroup/artic ... GroupID=46
ñ âàòàòà íÿìà äà ñå ïîëó÷è. èìàø âëàãà,ñúòðåñåíèÿ è âèáðàöèè,òåìïåðàòóðíè ðàçëèêè è ìåõàíèêàòà íà ïðîçîðöèòå.
íå çíàì êàê å ïðè ñåàòèòå íî íàé-âåðîÿòíî ñè å ñ òÿõíà áóêñà çàêà÷åí êàñåòîôîíà,àêî å òàêà ùå òè òðÿáâà ïðåõîä ñåàò-åâðî áóêñà, àêî ïðåäèøíèÿ ñîáñòâåíèê íå å íàðÿçàë îðèãèíàëíàòà. ñúùî ñè âèæ ðàçìåðèòå íà òàáëîòî,àêî ñè áèë ñ îðèãèíàëåí è íå ñúâïàäàò ñúñ ñòàíäàðòíèòå ùå òðÿáâà äà òúðñèø ïàíåë çà òàáëîòî.
ïëåúðèòå ñà ñ ìîùíîñò 25-30âàòà íà êàíàë, íå ñå ïîäâåæäàé ïî ëåïåíêè. ñ êàáåëèòå íå ñå ïðàâè ïî òîÿ íà÷èí , â óïúòâàíåòî íà ïëåúðà ïèøå. ñúùî òðÿáâà äà âíèìàâàø ïðè ïîêóïêàòà çàùîòî â íÿêîè ìàãàçèíè ãàðàíöèÿòà íà ïëåúðà âàæè åäèíñòâåíî àêî òè ãî èíñòàëèðàò â îïðåäåëåí ñåðâèç. ñîíè ãè çàáðàâè.
ñïîðåä ìåí ñòàíäàðòíî ñ 4 ãîâîðèòåëÿ ñå ïîñòèãà ïðåäîñòàòú÷íî çâóêîâî íèâî è îò êúì íèñêè ÷åñòîòè, äðóãîòî å ïðîñòî èçõâúðëÿíå.

Аватар
vasgonzo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#7 Мнение от vasgonzo »

херцовите 13 см са добре за слу4ая,ако не са коаксиални ще е още по добре но излиза доста скъпичко.това е за вратите отпред,но трябва добре да се уплатнят пласмасите защото има страшно неприятни вибрации.при поставяне на хубави фронтални говорители като тези и един 10' бас пак на херц в 25 литрова кутия в багажника и едно 4 канално стъпало от което 2-та се връзват мостово за режим бас а другите към фронталните работата придобива доста сериозен характер.за сидито каквото и да вземеш до 250 лв лично не намирам коизнае каква разлика.

theguy

#8 Мнение от theguy »

Какво е коаксиални? Как най-добре мога да си ги уплатня? Бас мисля да не слагам отзад, защото ще вдигне много цената... като се има в надпредвид, че и усилвател щя трябва да купувам... за сега ще се въздържа от това :)
Погледнах ги говорителите, не разбрах само искаш да кажеш нещо конкретно с тях или... в смисъл като цена ли са добри... или просто ми ги показваш като вариант? Като няма да се получи с вата, с кое тогава? Аз касетофона не мога да го махна, опитвах се ама не можах... нз как :( И най-лошото е, че май не вдявам какво искаш да ми кажеш с
най-вероятно си е с тяхна букса закачен касетофона,ако е така ще ти трябва преход сеат-евро букса, ако предишния собственик не е нарязал оригиналната. също си виж размерите на таблото,ако си бил с оригинален и не съвпадат със стандартните ще трябва да търсиш панел за таблото.
просто за пръв път се занимавам с това и като цяло с музика... и ми е малко далече всичко, ако може да ми го обясниш по-просто ще бъде добре. За плеърите знам, че това което пишат не е истина и за монтажа съм чувал. А защо да забравя за сони? Прав си до някаде ако се сложат що-годе добри говорители ще бъде достатъчно. Само нз CD от 150лв ще издържи ли на 2 говорителя hertz , на 2елипси отзад и на 2пищялки отпред (7см е диаметъра им).

D.Kolev

#9 Мнение от D.Kolev »

âèçàòîíèòå ñà ïî-äîáðè âúâ âñÿêî åäíî îòíîøåíèå îò òèÿ öâåòíè áîêëóöè êîèòî íÿìàò äàæå ãàáàðèòíè ðàçìåðè. ïðåìåðè ñè äúëáî÷èíàòà íà îòâîðà.îñâåí òîâà ñ âèçàòîíèòå èìàø è ðåøåòêè. ñ íèùî íÿìà äà óïëúòíÿâàø . óñèëâàòåë çà 4 òàêèâà ãîâîðèòåëÿ íå òè òðÿáâà, âãðàäåíèÿ å ïðåäîñòàòú÷åí.
êàòî íå çíàåø êàê, çàùî ñè ðåøèë ñàì äà ãî ïðàâèø. àêî ïëåúðà å íà øåéíà ñå âàäè ñ 2 ñïåöèàëíè êóêè.
çà äðóãîòî ïîëçâàé ãóãúë. åòî ïðèìåðíî ïðåäåí ïàíåë çà òàáëîòî
http://www.tecnosoundsanremo.it/product ... 3ffd6004c9
òîâà å çà äà íÿìàø äóïêà /âòîðè ïåïåëíèê/ :lol:
à íåùî ïîäîáíî òðÿáâà äà òè å áóêñàòà àêî íå å ñìåíåíà
http://www.tecnosoundsanremo.it/product ... 3ffd6004c9
â äÿñíàòà ÷àñò íà ñíèìêàòà ñà äâåòå åâðî /èñî/ áóêñè, êîèòî òè òðÿáâàò çàäà çàêà÷èø íîâèÿ ïëåúð.
àêî ñè ðåøèë äà äàäåø 50-60 ëåâà îòãîðå çà åäíà çíà÷êà íà ñîíè, êîÿòî äàæå íå å ìåòàëíà, òâîÿ ñè ðàáîòà :lol: , ïðîñòî ñà ñè êèòàéñêè áîêëóöè.
"ïèùÿëêè" íå òè òðÿáâàò àêî âçåìåø âèçàòîíñêè ãîâîðèòåëè. ÷åòè êàêâî ïèøå íà ñàéòà.

theguy

#10 Мнение от theguy »

ами този преход сеат-евро букса отделно ли се купува и скъп ли е :)

Аватар
vasgonzo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#11 Мнение от vasgonzo »

при покупка на плеър за кола по принцип трябва да има монтаж от оторизиран сервиз които да се занимава със свързването на сидито.по този начин ще ти важи и гаранцията.преди да вземеш сидито се ориентираи към говорителите монтираи ги,пусни кабели достатъчно дълги и от сервиза така или иначе ще ти ги свържат правилно. САМО ИСКАМ ДА ТИ КАЖА:ПО -ДОБРЕ ЕДИН ДВА КАЧЕСТВЕНИ КОМПОНЕНТА ОТКОЛКОТО КУП ЕВТИНИ БОКЛУЦИ ЗА КОИТО ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ ПО КЪСНО ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ

Аватар
striking
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#12 Мнение от striking »

За сега няма да поствам мнения по темата най-вероятно, защото не съм закупил нужните "елементи" :) Като се снабдя с тях, сигорно ще постна някой друг въпрос :)

Аватар
striking
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#13 Мнение от striking »

пиша след доста време по същата тема за да не отварям нова :st :)
купих сd (Pioneer DEH 3900MP) най-накрая... :smt038
щях да вземам и тея говорители hertz на които бях дал линк, но уви не паснаха! Искам да попитам значи cd-тo си го купих от София от един магазин (online) и ми казаха, че не е нужно да се слага от сервиз за да важи гаранцията (2год, а по принцип на тва cd е 1 на повечето места...) и аз се чудя дали наистина е така, защото доста хора са ми казвали, че трябва да ти го сложат в сервиз... И другото нещо което искам да попитам е, какви говорители или размери ми трябват за да паснат от страни на вратите, защото тези бяха 6 инча, и не станаха... влизат си вътре но просто няма как да се хванат, а 8 инча мисля че ще е много. Знаете каква е колата :) ако някой може да ми помогне... да обясни трябва ли някakви "модификации" за да се сложат говорители... какви размери и т.н. да пише, ще ми бъде от голяма полза!

Аватар
bass123
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 1:53 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#14 Мнение от bass123 »

пробвай с 6.5"

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта