Проблем

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Проблем

#1 Мнение от rusnache »

Значи имам следните неща 1х18" Обертон 18ХВ700 и усилвател за него. Имам и DIY касе за него. Всичко свири перфе, но има такъв проблем. Фазоинвертора ми е къстъм, правоъгълен и всъщност едната му страна е широчината на бокса - 50см а другата е 10см. Фазоинвертора е с дълбочина 40см и на 10см преди дъното на бокса, завива под прав ъгъл към по-голямия обем на бокса като продължава там 30см. Прилагам картинка, защото знам, че е трудно да ме разберете:
Изображение
Та имам следния проблем, при определени честоти, по-точно към 30Хз подадени от усилвателя почвам да чувам движението на въздуха от фазоинвертора, все едно кутията е без фазоинвертор а от някаде излиза по малско въздух. Дразнещо е много защото фазоинвертора е от страната на главата ми и чувам абсолютно цялото съскане. Мислих, че е от това, че съм завъртял тапицерията навътре във фазоинвертора. Залепих и ръбовете плътно, а за допълнение ъглите които се образуват м/у мокета и плоскоста ги загладих с помоща на силикон. Смисал станаха като малки рампички. Продължава да се чува съскането без никаква промяна. Не е от никаде другаде защотокато затворя фазоинвертора с неква друга плоскост и спирам да чувам съскането.
Та дайте некви идеи, да не е от формата на фазоинвертора? Или от какво е, щото вече полудявам и ще фана брадвата най-накрая.

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivelin Braikov »

Мога да те посъветвам да си прегледаш внимателно монтажа на говорителя. Виж си болтовете/винтовете защото често от там излизат такива диверсанти... :D
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#3 Мнение от rusnache »

Ivelin Braikov написа:Мога да те посъветвам да си прегледаш внимателно монтажа на говорителя. Виж си болтовете/винтовете защото често от там излизат такива диверсанти... :D


Не са винтове, а са болтове 8мм, не съска нито през тях, нито отстрани покрай говорителя, той има уплътнение и от двете си страни на монтажния пръстен. Казвам пак, съска само през фазоинвертора при определени честоти.
Помагайте.

GTI_PoWeR

#4 Мнение от GTI_PoWeR »

Според мен не ти е изчислен правилно бас порта, преди имах същия проблем с едни колони и се оказа от фазоинверторите.

rudiem

#5 Мнение от rudiem »

Сложи една "дъсчица" на сглобката м/у задната плоскост и дъното на кутията, където започва т.нар. фазоинвертор.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#6 Мнение от rusnache »

Изображение

Еми Про Техника са смятали бокса и съм се движил изцяло по тяхни чертежи. Странното е, че има аналогичния бокс, който неиздава този шум. Но него никога не съм го пробвал на около 100W а винаги е свирел на 500++W, което ме кара да мисля, че при по-голяма мощност звуковете от говорителя заглушават страничните звуци.
Помагайте, защото най-накрая фащам брадвада и язък за целия труд.

Аватар
X.Tsvetkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 1:00 am
Местоположение: София.
Обратна връзка:

#7 Мнение от X.Tsvetkov »

На снимката се вижда че вътре кутията е гола(или това е само при фазоинвертора).Ако е така може и от това да е.

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Svetlin Iliev »

В кутията има ли някакъв демпфиращ материал( не в фазоинвертора , а в самия обем ). А и стените на кутията не са ли много тънки за говорител с такава мощност. Вероятно трябва да ги оребриш.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#9 Мнение от rusnache »

Вътре кутията е демпната с вата с дебелина 3см, която е покрита с дунапрен с дебелина 0.5см. Само при фазоинвертора е гола, просто невидях смисъл да я демпвам там, а и щеше да е доволно грозно. Кутията е оребрена отвътре, а материала е куфражни плоскости 1-во качество, кит за дърво и силикон + епоксидна смола. Плоскостите нерезонират дори при 600W подадени на говорителя при честоти от порядака на 35-60Hz.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#10 Мнение от rusnache »

GTI_ написа:Аз казах от какво е ама няма кой да чете май.


Окей, утре ще си подърдоря с динакордци.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта