BOSCHMANN ZX-122XPRO и Thunder TCA-4100 ...?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#31 Мнение от wassilzaza »

rusnache написа:Добре, правя още по-обширно пояснение, плеара си един и същ в колата, плеара има изход за суб и отделно за усилвател. И тъндъра и сегашния JBL са вързани на изхода за суб. JBL-ла по книжка е 2х284 @ 4Ohm RMS. Усилен е до края, за регулация е останал входния сигнал.
А за 2х200 реални, ако мислиш, че не го слушам почти секи ден, 1Х18" Обертон + 2х12" МТХ + 2х8 Еминенс + широколентовите. Сумарна мощност ми се събира точно 600+2х280+2х100+4х80=1680W. Имайки предвид, че неусилвам на повече от 50% 18" спадат до 1380W и цялото това нещо от плеара е усилено на 40% макс се получават 552W. Тресът се прозорци, калници, врати и тн и тн, болят уши.
Успех.

Това са наистина доста големи мощности за стая, дори и за открито място, но щом можеш, слушай ги и в колата.
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

uberko

#32 Мнение от uberko »

вече съм с въпросния бошман и след малко изчисление с бас бокса се оказа, че кутията е 51 литра с цялото оребряване и ватата. Та възника един въпрос да смятам ли ватата като допълнително тяло, което измества обем... за сега съм я смятал с големината на плоскостите и 1см височина, ако не е нужно да се добавя към целия обем кажете да я махна.
инъче ето 2 графики, които се получиха.
Груповите закъснения се получиха доста странно, понеже някаде четoх че трябва да са около 10мс... трябва ли да променям нещо и как ако е необходимо?
Изображение
Изображение

пс. фазоинвертора е с 15/6см
дали да не го удължа малко..?

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#33 Мнение от Sylis »

uberko написа:Та възника един въпрос да смятам ли ватата като допълнително тяло, което измества обем...


А сега де.... шах и мат :lol: Май не си запознат ватата каква роля играе и какъв е ефекта от нея ;)

uberko

#34 Мнение от uberko »

ем, предполагам обира вредните шумове и помага на баса да стане по-плътен :wink:

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#35 Мнение от wassilzaza »

[quote="uberko"] вече съм с въпросния бошман и след малко изчисление с бас бокса се оказа, че кутията е 51 литра... [/quotе]

Съмнявам се да си мерил параметрите на този бошман, понеже той няма попринцип предоставени от производителя и незнам как си получил тези графики, но те са направо смешни и нямат нищо общо с реалността.
114дб при 16-17хз и групови нула....
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#36 Мнение от rusnache »

D.Kolev написа:
rusnache написа:Дето освен да раздвижат въздуха в купето друго нищо нема да направят.


а твоите в момента какво правят


Свирят прилично, защото успявам освен да местя въздух, да чувам звуци различни от бууууу.
Обърнахме го на заяждане, ама как да е.
Пич тоя Бушмен ако прави това което е на графиките ще си разсека мойте с брадвата и си зимам такива. Не се излагай, невъзможно е, по-точно за този говорител, а и за още много говорители. Кажи от каде му взе техническите характеристики?

uberko

#37 Мнение от uberko »

ми от тук http://www.scgsangchaigroup.com/_db_page/docs/bos/zx122xpro.html

има ги и на още няколко места и из няколко форума

пс. не съм аз този, който се заяжда...

Аватар
PeshoBoy_
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:00 am
Обратна връзка:

#38 Мнение от PeshoBoy_ »

не знам защо толкова някои от вас мразят thunder(не че аз ги обичам ама..).Днес бях в магазина на един познат и там докато си стоя реших да тествам един Thunder tca Super 4 в колата. Говоритела ми е Pioneer Pioneer TS-W3004SPL. Да ви кажа чесно не сам очаквал тоя Thunder да засвири така.Пайнерчето му се зави свят :) Наистина за мощност тия Thunder пук и за тая цена са доста добре. За качество нищо не мога да кажа бях го отрязал на 80Hz нагоре не го знам как свири ама едва ли ще е нещо кой знае какво :)

uberko

#39 Мнение от uberko »

едит:
след като прегледах на ново сметките и характеристиките открих една грешка при Sd-площа на говорителя и като си я сметнах и зададах сега нещата изглеждат по-различно:
Изображение
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта