BOSCHMANN ZX-122XPRO и Thunder TCA-4100 ...?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
uberko

BOSCHMANN ZX-122XPRO и Thunder TCA-4100 ...?

#1 Мнение от uberko »

Здравейте, от доста време чета форума и се възхищавам на хората пишещи тук... Реших да направя някакво озвучително тяло и аз. Като най-лесно избрах суб за кола.
Братовчед ми ми възложи да му помогна като той ще финансира проекта :D
Попаднаха на споменатите в заглавието бошман и тъндър втора ръка, но са добре запазени. Не съм ги купил още, за това реших да се посъветвам с вас.
Добра комбинация ли са двете? Мисля да ползвам единия канал в мостов режим 300Вт, но няма ли да е недостатъчно за говорителя, който е 350Вт RMS . В една тема тук прочетах, че един пич е измерил 674Вт пикова мощност... е вярно, че го е захранвал с QUAD 405...
Като начало това ми е въпроса - да взимам ли и тъндъра или само говорителчето
(имайте предвид, че двете ще излязат по евтино, а това е нискобюджетен проект :P )

ето и характеристиките на усилвателя, ако мога да ви олесня малко :wink:
* Мощност при 4 Ohm:4x100W
* Мощност при 2 Ohm:4x150W
* Мощност при 4 Ohm мостов режим:2x300W
* Възпроизвеждани честоти:10 Hz- 50 kHz
* Нискочестотен филтър(LPF):40 Hz- 300 Hz
* Високочестотен филтър(HPF):40 Hz- 300 Hz
* Инпенданс на говорителите:2~16 Ohm

пс. това са само началото на въпросите ми към вас, но за сега този е най-важния, ще се радвам да ми помогнете

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#2 Мнение от Simonov »

Я по добре кажи колко ти е бюджета ;)
Изображение

uberko

#3 Мнение от uberko »

да речем 250BGN 8)
вижте, целта не е да направя най-качествения суб, а що годе приличен като това ще ми даде някакъв опит, който мога да ползвам при изработването на по прилични озвучителни тела..
така че не бъдете много взискателни :D

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#4 Мнение от Simonov »

За непретенциозни решения ползвай BassBox 6 pro за да симулираш някакъв обем и да видиш какво ще стане ;)
Изображение

uberko

#5 Мнение от uberko »

Е, това е ясно, че всичко ще се смята, но като начало исках да знам подходящ ли е усилвателя...

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#6 Мнение от Boqn Nikolov »

uberko написа:Е, това е ясно, че всичко ще се смята, но като начало исках да знам подходящ ли е усилвателя...

НЕ :!: :!: :!:
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#7 Мнение от DLS »

По-добре не си вкарвайвате белята с Тъндър усилвател, за същата цена има Мегавокси, който макар и да са леко по-слаби поне са надеждни, а и не на последно място свирят по-прилично.

GTI_PoWeR

#8 Мнение от GTI_PoWeR »

И двата са нисък клас но какво лошо намери/хте в тъндъра спрямо мегавокса??

Ако ще храниш само един бас по-добре вземи ТЦА-2125, той може да работи като моно блок и е по-подходящ според мен. ТЦА-4100 има предимство че след време, може да закачиш втори бас или на другите два (останали не бриджнати) канала яки елипси (БМ имат 120 ватови) които да ти свират предимно среди и високи защото както сам се досещаш само с бас не става!
При ТЦА-2125 може да имаш проблеми с говоритела! С ТЦА-2125 съм разпарял ВТ-12КР, внимавай!

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#9 Мнение от DLS »

GTI_ написа:И двата са нисък клас но какво лошо намери/хте в тъндъра спрямо мегавокса??

Пак казвам много са зле откъм надеждност, загряват много повече и всивят много по-зле от Мегавокс. Единственото им предимство е може би по-голямата мощност, но ако е за сметка на горните недостатъци бих казал ''Не, мерси''...

uberko

#10 Мнение от uberko »

именно това ми е идеята, по-късно да закача среди и високи към ТЦА - 4100-то, а взема ли някое стерео сега, по-нататък отново ще трябва стъпало...

междудругото затворена кутия ли да смятам.. искам да постигна 35Хз максимум 30... ама не е ли малко оптимистично от моя страна с този говорител..

пс. като краен ефект по-скоро целя дълбок и плътен бас. Не държа на силата на всяка цена и без това обичам да слушам музиката максимум на 50-70% от възможностите на техниката..

D.Kolev

#11 Мнение от D.Kolev »

â äàäåíèòå òåõíè÷åñêè äàííè íà óñèëâàòåëÿ èìà ãðåøêà.
òúíäúð ñà ïúëåí òàøàê, áîøìàí ñà ïúëåí òàøàê. òèÿ 30 õåðöà ãè çàáðàâè.
âúïðîñà å ìóçèêà ëè ùå ñå ñëóøà èëè òðÿáâà íåùî äà ãúðìè è òðåñå òåíåêèèòå.

uberko

#12 Мнение от uberko »

D.Kolev написа:в дадените технически данни на усилвателя има грешка.
тъндър са пълен ташак, бошман са пълен ташак. тия 30 херца ги забрави.
въпроса е музика ли ще се слуша или трябва нещо да гърми и тресе тенекиите.

еми ако ми кажеш усилвател и говорител за 160лв с приблизителна мощност, и за теб няма да бъдат пълен ташак, бих бил изключително радостен. Не всеки е способен да отдели над 1000лв за добра музика, ако имах тия пари, бих си взел готови решения и няма да си блъскам главата. Но именно това е целта на въпроса ми с малко пари да постигна що годе някакъв резултат...

D.Kolev

#13 Мнение от D.Kolev »

íàèñòèíà ëè ùå ñå ñëóøà ìóçèêà â êîëàòà, ùîòî êàòî òå ãëåäàì ñè òðúãíàë ïî äðóã ïúò.

GTI_PoWeR

#14 Мнение от GTI_PoWeR »

D.Kolev ти с кое сравняваш? Ако го сравняваш с усилватели за по 500-600лв, да ташак е!
Човека много правилно попита да му предложиш друг усилвател и говорител в този ценови диапазон :roll:

Вземай ТЦА-4100 щом ще слушаш музика а не само дрънчене.
BM AZ-122XPRO в никакъв случай в затворен обем! Васрефлекс 60 литра, фазоинвертор 100х230мм, 20мм плоскости. Пробвал съм го в такава каса, 30Хз не ги забравям (D.Kolev)!
А тъндър че загряват така е, не отричам но как ли не съм ги пържил и не съм имал проблеми до сега с тях.

Аватар
AlexKame
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 238
Регистриран на: Нед Окт 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#15 Мнение от AlexKame »

Тъндър освен че много греят и пускат прав ток чат пат като са в клипинг. А те понеже са много пауърфул са си в клипинг нон-стоп.
Абе екстра стъпалца са, нумбер уно! :D

... и накрая пак ще има - тя баба си знае нейното :wink:
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта