Евтини Говорители (20-30 W)

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
batececo

Евтини Говорители (20-30 W)

#1 Мнение от batececo »

Здравейте, искам на задната кора да сложа мааалко по-мощни говорители от тези с които съм в момента - 4-5W, 4ohm. Нещо 10-20-30 W ми се струва добре. Моите като усиля радиото на 1/4 и започват да браждят и става гаден звука. Искам да издържат на радиото без прекалено много да се премодулира звука.
П.С. и предните са така, но не ми се откача цялото табло за да ги сменям, мисля с баланса да си регулирам задните да са ми по-силни, а предните по-слаби (след като сложа отзад по-мощни)
Очаквам предложения за евтини и по-мощни (20-30 вата) говорители 2 броя. Качеството не ме вълнува особено (само да няма много премодулации и браждене) :D

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от Audiomaster »

Виж първо да не ти криви усилвателят на радиото, понеже така, като го описваш, ми се струва, че точно в него ти е проблема, старичко и слабо е явно и рано влиза в клипинг....
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

batececo

#3 Мнение от batececo »

Касетофончето е Пайниър, старичък е, но съм го пробвал на друг говорител, свири добре и сравнително силно (за мен е добре, не съм манияк нито на сила нито на качество). Просто самите колони в колата са ми прецакани, пробвани са и с друго радио - малко като се усилят и ... премодулира звука, на не много силен (да не кажа слаб) бас започва да ... не знам как да го опиша - същия звук когато се усили менташки касетофон с включена опция "мегабас" докрай :D

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от Audiomaster »

Аха, значи тогава или говорителчетата са ти широколентови с много ниска звукова бобинка и излизат от Хмах, или пък има някакъв дефект - отлепена или скъсана мембрана, бобина, а и слънцето също много им вреди...
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

batececo

#5 Мнение от batececo »

Какво имаш предвид широколентови? Широк честотен диапазон? Иначе ми е ясно че колонките са прецакани... трябва да се сменят...

П.С. Някой може ли да ми подскаже от къде да си взема по-евтинки (може и български да са, ако има) колони 20-30W?

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivan Rachev »

batececo написа:Какво имаш предвид широколентови? Широк честотен диапазон?
..... :smt038
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

batececo

#8 Мнение от batececo »

А някой може ли да ми препоръча магазинче, от където да си купя такива колонки?

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#9 Мнение от Simonov »

Щом търсиш препоръки, поне трябваше да напишеш от каде си ;) Иначе е трудно ;)

Поздрави :)
Изображение

batececo

#10 Мнение от batececo »

Oт София :D

Ако ми препоръчате и нещо около завод Електроника цена няма да имате :)
Знам че повечето са около Пиротска - безистенчетата, но за съжаление работят до към 6, 6 и нещо следобед...
:arrow:
Някоя събота или неделя ще се търси...

П.С. На касетофона пише, че е 4х7W или 2х8,5W...

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#11 Мнение от Fenkiller »

batececo написа:...
П.С. На касетофона пише, че е 4х7W или 2х8,5W...

От касетофона ще да е кривенето просто на различните говорители се усеща по рано или по късно!!! За мен проблема си стои...просто не трябва да усилваш на мах.
Успех все пак в избора на говорители и внимавай да не се разочароваш!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

batececo

#12 Мнение от batececo »

Никога не го усилвам на макс, някъде на средата е доста силно (според моите разбирания) само че задните колони не могат "да поемат удара" и започват да браждят яко (те са едни малки, малки... като тези, които ги закачат за реклама в автобусите на градския транспорт) :D Докато предните са ОК, първо задните започват да пръцкат, ако много се усили и предните, но го правят и с други касетофони, пробвано е...

П.С. Вкъщи имам един стар касетофон ЧасПром (на 20 години), който ползвам да изкарам звук от компа и вади доста силен звук, колко купончета са ставали с него... Та на него са му 3W, 4ohm говорителчетата и вади доста силен звук, в този ред на мисли би трябвало реалните 8,5W да се чуват по-силно от 3W.

Та по темата: ако някой знае къде има магазин за български говорители нека сподели, ще му бъда благодарен :)
:arrow:

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#13 Мнение от Fenkiller »

Ами ако напишеш от къде си сигурно някой би ти помогнал!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

batececo

#14 Мнение от batececo »

По-горе съм писал... СФ...

batececo

#15 Мнение от batececo »

Сам си отговарям - намерих един магазин в Гео Милев - Радимекс се казва, има евтини КИТАЙСКИ говорителченца...

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта