как ще е най подходящо - car audio

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
iavor
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

как ще е най подходящо - car audio

#1 Мнение от iavor »

здравейте, и
мам малка количка и искам да вложа към 150 лв за колони
нямам място за говорители от пред и за това съм решил да си направя кора ..

значи cd to ми е
Sony CDXR3350
MP3 / WMA Playback
Anti-Theft Protection Detachable Face Panel
Amplifier / Speakers
Built-In Power Amplifier Yes
Built-In Amplifier RMS Power 4 x 26 Watts RMS
Built-In Amplifier Power 4 x 50 Watt

имам и два говорителя които искам да използвам изглеждат ми доби и предполагам че ще ми сършат работа
Blaupunkt CX170 - не намерих много инфо в нета за тях но предполагам че и това е достатъчно

Параметр
Эффективно воспроизводимый
Характеристическая
Коэффициент нелинейных искажений,%

Модель Blaupunkt CX170
диапазон частот Гц (-10 дБ) - 65—22000
чувстительность дБ/Вт/1 м (200 Гц-15к Гц) 86,5
6 Вт 250 Гц 1,17
2000 Гц 0,68
16 Вт 250 Гц 2.03
2000 Гц 2.27
Максимальное значение/ частота (16 Вт) 4,2/2070

Частота собственного резонанса (16 Вт) 72
Монтажная глубина, мм 78
Диаметр магнита, мм 59
Номинальная мощность, Вт* 50
http://www.autoreview.ru/test_acs/daewoo_16/blau.jpg

с това разполагам за момента каъв би бил най правилния избор да постигна все пак някакъв ефект .. ясно ми е че може туби усилватели но ..

първото нещо за кето се сещам и щях да направя е да си купя едни Трилентови 6"9" примерно на сони XS-F6933 или XS-F6934 ЛИНК
но намрих този форум и искам да се посъветвам с хора кото разбират повече от мен.
дали да сложа трилентови а на басовите да сложа някакви филтри ?
или ми дайте някакви предожения .

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от sparky »

Един съвет от мен: ТУБИТЕ са за бензин, нафта и други течности. Има и такъв духов инсрумент. Като озвучиетлно тяло такова понятие няма.
:mrgreen:

За 150лв. повече от това трудно ще постигнеш, така че действай смело. Това дали са двулентови или трилентови няма особено значение, стига да са направени като хората. Тук "най-хай-енд" системите са с еднолентови говорители, а са далеч от всичко, което си чувал, в положителния смисъл. Многолентовите системи малко или много позамазват звука в диапазона, в който лентите на различните говорители се припокриват, а като имаме в предвид как се правят повечето купешки говорители за ширпотреба, особено авто говорителите, там нещата са още по зле.

Аз например в колата съм с оригиналните два говорителя във вратите, и две пищялки в колонките при страничните огледала. Звука според мен за кола е приемлив. Може да се постигне и повече разбира се, но според мен е неоправдано хвърляне на пари. А за добър резултат трябва да се хвърлят доста.

Тук има няколко човека, които се занимават с car-audio, нека и те си кажат мнението.

И още нещо: не вярвай на параметрите, записани върху кутиите. Повечето са много далеч от истината. Най добре е човек да се допита до някой, дето с това си вади хляба, но и това струва пари обикновено. Другия вариант е като чуеш някоя система и те накефи, да я изкопираш, но имай в предвид че всяка кола "звучи" различно, и добрия резултат съвсем не е гарантиран.
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Аватар
iavor
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#3 Мнение от iavor »

мда прав си за всичко , мерси .

далече съм от идеята" HIGH END"

но искам да знам с какво да комбинирам Blaupunkta за кора .
и какви филтри трябват ?

bigpuff

#4 Мнение от bigpuff »

Eдно "lame" мнение и от мен.
Ако не планираш закупуване на допълнителен усилвател се насочи към максимално чувствителни говорители - дб/вт/м - колкото повече, толкова повече(според Мечо Пух :D ). За формата - елипси или традиционни - мнения много, ако имаш място - кръгли. Конструкция - компонентните (отделно мид-бас и високи + филтър) превъзхождат комбинираните, най-малкото защото можеш да "насочиш" високите както ти харесва.
Разположение - идеята да имаш говорители само на кората не е добра, високите ще ти се губят сериозно по "пътя" до шофьорската седалка :wink: При мен комбинацията е следната - във вратите 17см "двулентови" Пионер, на таблото вградените високи през кондензатор :? , отзад - две 20см "трилентови" Пионер върху 2см ПДЧ кора. И понеже вградените високи могат да ти пробият мозъка :evil: от СДто съм намалил front линията, но малко, така че да не дразни, и същевременно да не се губи много от музиката. За параметрите - тези 20ки според китайците трябвало да вадят от 25Хз :twisted: ... може ама ако ги набутам в сериозно изчислени и изработени кутии. Така на кора работят почти в отворен обем :? но все пак свирят доста по-ниско (на слух разбира се) от елипси Херц от същия ценови клас, но монтирани върху стандартната кора.
Та в общи линии за 150 лв можеш да вземеш примерно това, и да ги монтираш отпред. По-късно събираш още толкова и си правиш кора за отзад и така...

Аватар
iavor
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#5 Мнение от iavor »

bigpuff написа:Та в общи линии за 150 лв можеш да вземеш примерно това, и да ги монтираш отпред. По-късно събираш още толкова и си правиш кора за отзад и така...

да ама от пред няма къде а и имам подобни колони може да не са добри колкото тези , но са с подоби характеристики - е без пищиалките де

bigpuff

#6 Мнение от bigpuff »

:wink: ами не са точно "подобни", доколкото може да се вярва на
пионерите :lol:
А всъщност каква ти е колата, та нямаш място отпред? Повярвай, с говорители само отзад изобщо няма да ти хареса. Ако искаш да слушаш новини и мачове става, но за да се "кефиш" на музиката докато караш ... 8)

Аватар
iavor
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#7 Мнение от iavor »

ми
toyota starlet

bigpuff

#8 Мнение от bigpuff »

Изображение
Ето ти един, който "вдига квартала у въздуха" със Старлет :roll:
Сериозно - все пак на таблото не може да няма фабрични места? Вариант е да сложиш два широколентови отпред на таблото(дори да не са предвидени, някакви кухини ще има от двете страни) + кора (компонентни)...

Аватар
iavor
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#9 Мнение от iavor »

да ама мойта е 85 година и има място само за един говорител от пред в дясно :)

Аватар
iavor
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#10 Мнение от iavor »

сега като гледах .
мога да вкарам в задните калници понеже е двуврата и има голяма кухина
но трябва да се правят и задни кори !!!!

дали схемата -
двата басови говрителя Blaupunkt да ги сложа на кора (багажик)
а някакви колони да се монитрат в калиниците дали да са трилентови или дву ??? не съм много в час ..

и някой да ме просвети за филтрите ?
примерно да изкарам само ниски честои или само високи къде се продават колко струват. никога не съм виждал ?

предполагам че ще трябва да сложа такива ?

Rado Penev
има опит
има опит
Мнения: 162
Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 1:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rado Penev »

iavor написа:дали схемата -
двата басови говрителя Blaupunkt да ги сложа на кора (багажик)
а някакви колони да се монитрат в калиниците дали да са трилентови или дву ??? не съм много в час ..

и някой да ме просвети за филтрите ?
примерно да изкарам само ниски честои или само високи къде се продават колко струват. никога не съм виждал ?

предполагам че ще трябва да сложа такива ?

Дам, ще трябва...само че ще трябва ти да си ги направиш, защото тези по магазините освен за украшения, за друго не стават.
Защо са ти 2(два!) нискочестотни драйвера в купе 2.5х2 метра???Аз бих сложил хорни с ФРС8М отпред, евентуално някакъв нискочестотен отзад, ако не ми стигат ниските....
От два басови драйвера според мен няма смисъл...най-много да оглушееш... :roll:

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта