Dayton RSS210HF-4

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Dayton RSS210HF-4

#1 Мнение от Martin Krumov »

Здравейте.

От известно време се занимавам с кутия за този говорител:
http://www.daytonaudio.com/index.php/lo ... 4-ohm.html

Идеята ми е да го използвам в Toyota Corolla, като кутията да бъде така изработена, че да заеме една от нишите в страни на багажника. След доста умуване как да направя кутия с такава особенна форма, реших да сваля кората по чиято форма трябваше да се придържам. Облякох я в един слой вата и отгоре алуминиево фолио, за да я запазя без наранявания. Другата полза от ватата ми беше, че се образува нещо като буфер между работната основа и повърхността на кората. Така по-лесно ще си намери място кутията ;)
Полезният, затворен обем ще е около 15-17 литра. Материала е 18мм ПДЧ, като на места съм използвал доста малки парчета за извивките, много стърготини и лепило. По симулации с каталожни данни слиза до 36-37hz -6db. при групови 6ms. Малко се надвишава Xmax, но усилвателя, който ще използвам има subsonic филтър и ще проверя как стоят нещата. При нужда може да запълня част от обема. И без това по симулации разлика от 4-5 литра почти не се отразяват на f3. Дупката отдолу е за терминалите.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение

В момента я обличам в черен тепих и след това ще експериментирам с ватата.
Така изглеждат нещата за сега. :)
Последно промяна от Martin Krumov на Чет Апр 26, 2012 3:25 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dayton RSS210HF-4

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Нещата определено изглеждат много интересно!
Успех!

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта