Вълна за облицоване - къде?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Вълна за облицоване - къде?

#1 Мнение от Milenus »

Здравейте,

Правя дубликат на един субуфер, но не мога да намеря вълна за облицовка на кутията отвън. Обиколих няколко аудио магазинчета (за София става въпрос), но единственото което намерих киче (не съм сигурен дали така се нарича). Понеже искам двата суба да са еднакви държа материала да е същия (не държа цвета да е същия въпреки че би било добре). Ако някой знае къде мога да намеря такава вълна за облицоване моля да сподели.

Благодаря и весели празници!

Mishoo

Re: Вълна за облицоване - къде?

#2 Мнение от Mishoo »

Milenus написа:Здравейте,

Правя дубликат на един субуфер, но не мога да намеря вълна за облицовка на кутията отвън. Обиколих няколко аудио магазинчета (за София става въпрос), но единственото което намерих киче (не съм сигурен дали така се нарича). Понеже искам двата суба да са еднакви държа материала да е същия (не държа цвета да е същия въпреки че би било добре). Ако някой знае къде мога да намеря такава вълна за облицоване моля да сподели.

Благодаря и весели празници!


Да точно кече му казваме... С това обличаме професионалните тонколони... Има си лице и гръб.. не съм го виждал по магазините.. Аз го взимам наедро по топове от един завод... Цената му е около 5 лва за квадратен метър... Не случайно се обличат колоните с този материал тъй като изглежда прилично и ако случайно го нараниш не си личи още повече ако го позачекаш малко... не си личи и съединенията ... ако искаш ще ти пратя...Лепилото излиза по скъпо... ползваме промата или в може и обущарско лепило да ползваш... някои смятат че не е подходящо за вкъщи но е въпрос на вкус...

rudiem

Re: Вълна за облицоване - къде?

#3 Мнение от rudiem »

Mishoo написа:Лепилото излиза по скъпо... ползваме промата или в може и обущарско лепило да ползваш... някои смятат че не е подходящо за вкъщи но е въпрос на вкус...


Самото обличане, с тепих, на колони, които ще се използват в дома е естетически(поне за мен) неиздържано.

Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от Milenus »

Mishoo намерих такъв материал тук в София, но нямаше в наличност и затова ще изчакам да докарат. Един човек от форума също ми предложи да ми изпрати, така че ако тук възникнат затруднения ще ви имам вас двамата предвид.
Rudiem това е въпрос на вкус. Има много други много добри начини за завършване на кутия, но аз нямам избор. Както казах имам един субуфер който е облицован по този начин (поръчах го от един човек по мои размери, но забравих да му кажа да не го облицова и той така го е облицовал) и сега завършвам втория който трябва да е същия (естетически ще е по-добре а пък и вероятно тази облицовка макар и малко влияе на акустиката - целта е да са еднакви).

Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Milenus »

gps написа:но с техническия филц е най-лесно и всеки може да се справи.За лепене е добре да се ползват ПВА лепила на че не "ухаят" толкова много защото с "прома" така може да се надруса човек .......а ако ще се надрусваме защо с "прома" след като има и по-приятни начини :wink:


Щом е лесно за работа значи е точно като за мен - нямам голям опит. За тепиха ми казаха че с Ц200 не ставало добре, защото тепиха попивал цялото лепило и по кутията почти не оставало :) Препоръчаха ми Хелми за тази цел.

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#6 Мнение от Teodor Ainadjiev »

gps написа:с "прома" така може да се надруса човек .......а ако ще се надрусваме защо с "прома" след като има и по-приятни начини :wink:

:js :js :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8)

rudiem

#7 Мнение от rudiem »

Milenus написа:Rudiem това е въпрос на вкус. Има много други много добри начини за завършване на кутия, но аз нямам избор. Както казах имам един субуфер който е облицован по този начин (поръчах го от един човек по мои размери, но забравих да му кажа да не го облицова и той така го е облицовал) и сега завършвам втория който трябва да е същия (естетически ще е по-добре а пък и вероятно тази облицовка макар и малко влияе на акустиката - целта е да са еднакви).


Разбрах какво те кара да го правиш по този начин. Аз бих махнал филца, след това се почиства и след това друго покритие,каквото ти душа иска.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

Определено тепиха според мен си е професионално и кар изпълнение. Мяташ го в багажника примерно и не ти пука за външния вид.
За домашното hi-fi ти трябва друго обаче (е аз да не приказвам, че още не съм си направиш никакъв финиш :cry: )

В сайта на bodan (amp2000.hit.bg) се продава в момента тепих, не съм сигурен, че е такъв, какъвто искаш.

А за да е абсолютно същия като този, който е ползвал твоя човек, просто си купи от него :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост