Boschmann AXZ-W12 TPO

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Poison04
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 9:36 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Boschmann AXZ-W12 TPO

#1 Мнение от Poison04 »

Това е говорителя
Това е говорителя
ТАка... От доста време се мъча да направя свястна каса за този говорител но нещо резултатите не ми харесват.. Та направо ще ви кажа какво сам направил и се надявам най после някой да ми каже къде греша... Касата е с размери(вътрешни (демек чисто празно пространство без да се включват размерите на материала)) Дължина и широчина 43 см, височина 42... което прави 75 литра...(Дължина и широчина 43 см сам го направил така защото нз тук или някъде другаде четох че е било хубаво да има 5 см най малко от всички страни оставащо разстояние...)(искам само да отбележа че говорителя е дълбок около 28 см....) бас рефлекса е 75 мм на 14 см дължина(като 1.5 ми е дебелината на ПДЧ-то) демек 15,5см......таааа не че не изкарва бас но не е това което сам чувал в други коли ....не е толкова плътен не тресе толкова много и не думти толкова много (слиза ниско на 30 40 хз) чуват се но го няма ефекта да ги усетиш тия ниските 8) ... просто нещо не е както трябва.... и друго нещо което забелязвам с тази басс каса ... свири по добре в стаята ми ( с размери 3м на 4 м) от колкото в кола... друго нещо което съм добавил е около 2 см вата от всякъде.Това е което имам да кажа... сега ще дам и характеристиките на говорителя и дано някой да ми каже какво да правя

R(evc) = 3.5 oma
F(s) = 24,03Hz
Z(max) = 55,95 oma
V(d) = 0.05 f t(na 3-ta)
BL = 13,85 TM
n0 = 0.19%
SPL = 89,58dB
Qms = 6,71
Qes = 0,64
Qts = 0,58
Vas = 67,32 Litres
Cms = 235,30 Um/N
Mms = 172,63 grams
Mmd = 165,10 grams
Levc = 2,59mH
Krm = 1,73
Kxm = 42,71
Rem = 4,18
Erm = 0,92
Exm = 0,75
Xmax = 20 cm
Pmax = 1,800 watts
това са характеристиките преписани директно от книжката :)
И ще съм много благодарен ако някой ми покаже тема ... или да ми даде нещо да чета и да понауча формулите с които се пресмятат тези работи ... за каса-та за бас рефлекса за самото място в което ще свири бас-касата...

Poison04
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 9:36 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Boschmann AXZ-W12 TPO

#2 Мнение от Poison04 »

Айде де нЯкой няма ли да изкаже мнение :(

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: Boschmann AXZ-W12 TPO

#3 Мнение от dancoo »

Има много програми за смятане на обеми като например Bass Box Pro. Ако потърсиш в гугъл ще намериш каквото ти трябва, но този говорител не заслужава разправията. Проблема най- вероятно не е в кутията а в самия говорител.
One speaker to rule them all.

dzwer
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Boschmann AXZ-W12 TPO

#4 Мнение от dzwer »

Обема ти е крайно недостатъчен.
Да не говорим са малкия диаметър на басрефлекса...
Ако имаш възможност първо направи кутия с чист затворен обем 100 литра. Масивно оребряване и добре запълнена с вата(но не каменна или стъклена!!!).
По симулации излиза 30 херца на -3 децибела.
Ако не ти допадне - в същата кутия от 100 литра лепиш малко вата по стените(останалата я махаш) и слагаш басрефлекс с диаметър 10см и дължина 20см и би трябвало да те разтресе яко :)
Потърси в тунинг форума - там има поне 5 теми за тоя говорител.
Не съм ги чел, само си поиграх с данните които си дал за говорителя.
Успех!

Poison04
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 9:36 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Boschmann AXZ-W12 TPO

#5 Мнение от Poison04 »

добре де а как стоят работите ако трябва да сложа не 10см а 11см за бас рефлекс ??? колко трябва да е дълго или да се помъча да намеря 10 см ... ????

dzwer
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Boschmann AXZ-W12 TPO

#6 Мнение от dzwer »

Тръбите за канализация мисля че бяха вътрешен диаметър 10см. Но търси с по-дебели стени. Друг вариант е кутията да я направиш с порт.
Ако увеличаваш диаметъра на басрефлекса трябва да увеличиш и дължината му, за да се запази настройката същата. При 11см вътрешен диаметър дължината ще е 24-25см.
Най-добрия вариант е да сложиш по възможност по-дълга тръба и да тестваш и да изрязваш по 0,5-1см и пак да тестваш, докато ти хареса най-много на теб.

Poison04
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 9:36 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Boschmann AXZ-W12 TPO

#7 Мнение от Poison04 »

Тръбите за канализация с са с рамери Ф110мм и Ф85.... за това питах дали може да е го направя с Ф110 ....? Мерси много за отговорите :) а сега да попитам ако го правя с порт какви размери трябва да е той ??? :js

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта