Frs8m за задна линия

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Frs8m за задна линия

#1 Мнение от Martin Krumov »

Привет на всички съфорумци.
Тези дни се захванах с една май доста трудна задача - да монтирам въпросните Visaton frs8m така, че да са пред пътниците на задната седалка. Колата е Мазда 626 GE... Местата които съм им отредил след дълго мислене са нишите между колонките (между предни и задни врати) и предните седалки. Разстоянието там между горния край на седалките и гредите е 10 сантиметра и плавно се стеснява надолу. Вече съм започнал изработката на кутии с доста изчанчена :lol: форма, така че горе където има 10 сантиметра разстояние да се монтират говорителите насочени към пътниците. Именно там формата на кутията ще е малко сложна. В момента изработвам от епоксидна смола стената, която ще е към гредата и също трябва да е леко извита. Тук искам да попитам колко горе долу трябва да е дебелината на стените изработени от смола? За сега основата ми е плат "панама" (стъкломата в бриколаж ми се видя скъп) След като зае формата на пластмасовата кора, с която е облечена гредата нанесох още един слой смола смесена с много ситни тървесни частици. Днес ми дадоха сериозно количество стъкломат и сега ще направя няколко слоя с него. Сигурно някои от стъпките, които съм направил по работата със смолата не са правилни (може би добавката на талаш), но...това е първият ми опит за такава кутия.
Зимнината влезе в употреба още от сега :D

Изображение Изображение

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Frs8m за задна линия

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Направи стените толкова дебели, колкото можеш или докато не спрат да вибрират - т.е. свирят самите те.
Не мога точно да преценя от снимката, но мисля, че ако си около 15 мм, за този малък говорител, би трябвало да е добре, при изричното условие, че "заварките по шевовете" са много здрави.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Frs8m за задна линия

#3 Мнение от Martin Krumov »

Благодаря за мнението. Ще опитам да ги направя по-мазивни и дори обмислям някакво оребряване на стените защото не ми се иска да звучи все едно съм ползвал бидон за обем :lol: Тези летвички между които е нанесена смолата са 9х9мм и мисля да направя толкова стената а след това да измисля оребряването.
Иначе въпреки, че са 8 омови и някой хора ми казваха, че цд-то ми няма да изхвърли кой знае каква мощност на тях се оказа, че дори и така създават предостатъчно налягане. Даже ще се окаже, че ще се наложи да ги намаля малко за да се изравнят по сила с предната линия която в момента е с един авто "кит" на Vifa. Общо взето при първоначални тестове без кутии на задната седалка трудно може да разговарят 2 души и да се разбират без да викат. Но на 60-70 см от говорителите май е нормално.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта