Малко помощ за Pioneer TS-A6977

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
pseudo
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 11:29 am
Обратна връзка:

Малко помощ за Pioneer TS-A6977

#1 Мнение от pseudo »

Здравейте,
Имам нужда от съвет и препоръки, относно следните неща:
1. Искам да сменя задните колони в колата. Изпаднаха ми тези колони - Pioneer TS-A6977. Както се вижда от снимките по-долу на едната от тях е скъсана мембраната. Питането ми е дали има някъде сервиз или майстор, където могат да я възстановят, така че да свири добре. Предполагам че ще ме посъветвате сам да си я оправя, но не е това целта - ето защо предпочитам да си я занеса на някой, който е правил тези неща, да си платя за услугата и да не му мисля. Дали въобще си заслужава да се ремонтира, т.е дали тези говорители са качествени (обичам музиката да свири добре, но не изпадам в крайности и съм лаик на темата) или направо да си купя някакви нови ?

2. Искам да сменя предните говорители в колата - нямам идея каква марка са, но не свирят добре. Доколкото знам са елипси и са с размери 4х6 инча. Ходих до един сервиз, където ми казаха че елипсите не са удачен и са остарял вариант за звук и почти никой производител не изкарва нови модели - все пак ми предложиха някакви Pioneer за около 130лв за 2 броя.Като по-добър вариант ми предложиха и два модела Хертц на около 110лв. комплекта - едните имали пищялки, които се прикрепят малко по-високо във вратата. Съответно с размери 13см. или 17см. - за да се монтират ще изработят специални фланци за да влязат в отворите на вратите. Какво е вашето мнение по въпроса ?

От София съм и предварително благодаря !

Ето и снимките (надявам се да се виждат):
Ето скъсаната мембрана.
Ето скъсаната мембрана.
Image037.jpg

bilar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 2:25 pm
Местоположение: Девин
Обратна връзка:

Re: Малко помощ за Pioneer TS-A6977

#2 Мнение от bilar »

Не е вярно че фирмите не произвеждат нови модели елипси, но много е вярно че не се монтират във врати. Измери си по точно отворите за предната линия, нормално е да са по 130, или 170мм. Ако са такива , етотози илитози, ще свършат работа. :)
Induktors
induktor soft."T/S" parameters
0885 067 687
0878 627 135
Fixing speakers.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта