Съвет за предни говорители 16,5?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
roniobeat

Съвет за предни говорители 16,5?

#1 Мнение от roniobeat »

Здравейте,
обстоятелствата вече ми наложиха подмяната на предните фабрични клариони. И поради многото чудене и четене из форуми и т.н. зациклих! Нека някой сподели или препоръча кой варянт за предна линия за вграждане е най-ок. Свирката е Pioneer DEH-2820MP, дават го че е 4х50, ма не вярвам:) Говорителите трябва да са с размер 16,5, бюджета за целта е скромните 100 лв. От лутането за варянти в този ценови клас стигнах до: Hertz, Alpine, Clarion и DLS. DLS го споменавам в края, защото до колкото четох единствения модел за около 100 лв. не е по-добър от някои модели на Hertz за тези пари. В смисъл че DLS е по-ок ако бюджета е висок... До тук с моите скромни знания.
Благодаря предварително.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за предни говорители 16,5?

#2 Мнение от velinski »

Аз съм с Visaton BG17 + отделни ВЧ драйвери с филтър първи ред и съм доволен от качеството за класическа музика и джаз, но размерът на вратите има значение. Моята кола е двувратка с големи обеми, които допълнително съм обработил акустично. Ниски определено има, но не гарантирам за такива при 4-врат автомобил с малки врати.

roniobeat

Re: Съвет за предни говорители 16,5?

#3 Мнение от roniobeat »

velinski написа:Аз съм с Visaton BG17 + отделни ВЧ драйвери с филтър първи ред и съм доволен от качеството за класическа музика и джаз, но размерът на вратите има значение. Моята кола е двувратка с големи обеми, които допълнително съм обработил акустично. Ниски определено има, но не гарантирам за такива при 4-врат автомобил с малки врати.

Стила, който ще се слуша е джаз, фънк и хип-хоп. Със сигурност при 2-вратките са по големи вратите, но и в моя случай мисля не са малки. Иначе и аз смятам да обработя вратите акустично. Относно "Visaton", кой е вносител?

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за предни говорители 16,5?

#4 Мнение от velinski »

Не си написал откъде си, но магазин на Visaton има в София на ул. Пиротска в първия безистен вляво от ул. Стефан Стамболов посока ЦУМ

roniobeat

Re: Съвет за предни говорители 16,5?

#5 Мнение от roniobeat »

velinski написа:Не си написал откъде си, но магазин на Visaton има в София на ул. Пиротска в първия безистен вляво от ул. Стефан Стамболов посока ЦУМ
Да от София съм, мерси.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за предни говорители 16,5?

#6 Мнение от velinski »

В магазина има демо стойка за говорители - накарай човека да ти пусне BG17 за да придобиеш обща представа как звучат. Не съм сигурен, че са най-доброто решение за музика с тупалки, но пък са много бързи, което за мен е по-важно преимущество.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта