Озвучаване на Мерцедес 124

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
sas6
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Озвучаване на Мерцедес 124

#1 Мнение от sas6 »

Здравейте,намислил съм на един Мерцедес 124 (лимузина) да сложа бас туба в багажника,но като сложих една 12ка blaupunkt и като пуснах музиката трябваше да се заслушвам за да разбера че в багажника има 12ка.Нищо не се чуваше от нея!!! Та гледах,че на повечето 124ки слагат бас говорителите на самата кора,но като знам колко място има под кората и самата кора колко е твърда :lol: а и не ми се реже ламарината която е след кората :(
Идеята ми е да сложа на кората 2 3лентови елипси на някоя добра марка които да издържат на мощността на CDто което сущо незнам какво да е.В багажника имам намерение да сложа 2 15ки бошман,а за предното табло ще смена говорителите и ще им сложа филтър който да премахне баса за да не изкривяват.
това ми беше идеята но като видях,че тубата blaupunkt не се чува се разколебах...

Чакам предложения как да си направя музичката в колицата и благодаря предварително.

За ориентир не ми се хвърлят повече от 800-1000лв

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на Мерцедес 124

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Много вярно си установил, колко добре направен е мерцедеса откъм механична здравина - съответно акустическо мъртвило като резултат.

Няма да успееш да скриеш озвучително тяло в багажника, което да няма връзка с купето и да се надяваш да го чуваш в къпето ТОЧНО на мерцедес :-D Трябва или да го разположиш на кората или да осигуриш достъп на едната полувълна в купето по някакъв друг начин - ако конструираш ТЛ или Рупор - да пуснеш устата вътре. Това обаче ще наложи жертва на някаква повърхост, сега заета или от седалки или от кори.

Дето се вика неслучайно има коректни кар-аудио производители, които добавят забележката, че драйверите не могат да се слагат точно в мерцедес :-)

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на Мерцедес 124

#3 Мнение от rusnache »

В този бюджет е доста трудно да се вместиш с такива желания. А като добавиме, че резервоара ти е зад седалката, остава само кората, която без рязане няма да свърши никаква работа. Дори киловати да блъскаш в багажника ( това си замислил ) в купето ще се чува много по-малко от колкото зад колата.
Кажи от кой град си да те насоча къде да отидеш да ти бъде обяснено, пояснено и нагласено всичко. Ако си в София направо заповядай при нас.

Аватар
sas6
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на Мерцедес 124

#4 Мнение от sas6 »

Да от София съм.Казвали са ми,че има опастност при рязането на ламаринката след кората отзад да се счупи задното стъкло а и май ще трябва да сложа нещо по здраво на мястото на кората :| .Не бързам да слагам още музиката в колата а като започна да я слагам ще се слага постепенно.Казвам си още от сега че сум младок и карам още курсовете за книшка и за това ще трябва да отложа плановете си за известно време,а и ако ме хване новия закон за това да не мога да карам над 1.6 двигател ще трябва да ви питам за 1 Поло 96 година за музика :D .

Държа музиката да е качествена за кристален звук и качествен бас,а не да сложа наъ силното и да получа изкривявания и дрънчене.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на Мерцедес 124

#5 Мнение от rusnache »

Е тогава кви са тея Бушмени дето си ги планирал?
Като имаш бюджет и кола кажи, ще организираме нещо качественно.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта