2 х 12" JBL

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
joreto_88
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 6:54 pm
Обратна връзка:

2 х 12" JBL

#1 Мнение от joreto_88 »

Привет колеги. Преди известно време си купих suwoofer за колата. 12" JBL CS1204T, която от завода излиза с кутия. Колата е Е36 Coupe. Вече ми е слабо. Един приятел има и той JBL 12", обаче е GT4 серия. И идеята ми е да изкарам моя говорител от оригиналната му кутия и заедно с другия говорител да им сглобя една обща кутия. На моя говорител пише отпред на мембраната JBL 1000 watts CS Series Dual Magnat High Performance Subwoofer, а на другия говорител пише JBL 1000 watts GT4 Series High Performance Subwoofer. На магнитите отзад не мога да ви кажа какво пише. Въпроса ми е какви са разликите м/у CS и GT4 сериите. И проблем ли ще е да свирят заедно в обща кутия. Външно така като гледам говорителите нямат разлика.

joreto_88
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 6:54 pm
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#2 Мнение от joreto_88 »

:?:

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#3 Мнение от rusnache »

Има един сайт наречен http://google.com браузваш там двата говорителя и виждаш какви са им разликите. Който съществуват като Т/S параметри и също така като звучене. Но и двата звучат превъзходно гадно, така, че не се плаши, може да правиш каквито глупости се сетиш с тях.

joreto_88
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 6:54 pm
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#4 Мнение от joreto_88 »

rusnache написа:Има един сайт наречен http://google.com браузваш там двата говорителя и виждаш какви са им разликите. Който съществуват като Т/S параметри и също така като звучене. Но и двата звучат превъзходно гадно, така, че не се плаши, може да правиш каквито глупости се сетиш с тях.
Първо там браузвах колега, но никаква информация като параметри не можах да открия за 2-та говорителя, и по специално за GT серията, и затова пуснах тема тук.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#5 Мнение от rusnache »

Модела трябва да е JBL GTO12 gt4 ако не се лъжа. Абе слагай ги в един общ обем делнат на две, да са независими, при тоя лунгур е факт, че няма да разбереш кой как свири.

joreto_88
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 6:54 pm
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#6 Мнение от joreto_88 »

Благодаря ти много за информацията колега. Щом казваш че не става нищо и от 2-та говорителя се отказвам от тази манипулация. Взимам си 2 х 12 Pioneer и работата заспива - всичко става Pioneer. И плеър и колонки и усилвател... Само колонките ще трябва да ги подменя с накакви по-големички, че тези са ми слаби нещо.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#7 Мнение от rusnache »

Ау ау ау, не и пайнер човек. Като цяло я си кажи каква е идеята и бюджета за да измислиме някакъв смислен вариант.

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#8 Мнение от icko »

Аз също съм против пайнер,ужасни са :) Кажи бюджет да помагаме :)

joreto_88
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 6:54 pm
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#9 Мнение от joreto_88 »

Задна линия - елипси на кората, 2 x 12'' в обща кутия в багажника и предна линия - 2 кръгли 15см (примерно) във вратите. За елипсите ще трябва да се реже кората и ламарини и най-вероятно ще трябва да ги изолирам от тубата, за да не им влияе ударната вълна. За кръглите колонки ще трябва да се прави кит за вратата, защото оригинално дупката е в краката и немога да сложа нещо по-голямо от 13см. Всичкото това комбинирано с подходящия/те усилвател/и и плеър. Това общо взето ми е идеята. Вие кажете към кои марки и модели да се насоча, аз ще си преценя бюджета.

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#10 Мнение от icko »

По добре се насочи към една 12-ка ,но по-сериозна :d Аз съм привърженик на Alpine swr-1242d сравнително евтин и свирещ говорител :)

Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: 2 х 12" JBL

#11 Мнение от ivodjima »

Ако имаш възможност вземи си SIOUX XAWK 12 и ще забравиш за пръчките предлагани в нашите магазини :D

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта