Говорители VISATON във вратите?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
dzwer
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Говорители VISATON във вратите?

#1 Мнение от dzwer »

Здравейте!
Замислил съм да продам думкащото нещо в багажника на колата, състоящо се от Hertz ES250 от по-старото поколение и усилвател Sony XM-SD серията, който го дават 120 вата в мостов режим, иначе е 2х60 вата и да си доплатя за малко по-качествени говорители за вратите.
Спрял съм се на говорители за домашно ползване Visaton:
Visaton W170S за предните врати: http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=65
Visaton W130S за задните врати: http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=74
Високочестотни имам в таблото и за сега не мисля да ги сменям. За отзад ще взема някакви високочестотни, но още не съм решил какви...

Въпроса ми е - някой слагал ли е някой от тези два говорителя във врати на кола и ако да - какъв е резултата?

Ще ги захранвам на първо време със CD-MP3 Sony GT-200. Целта е сносен звук, не ми трябва сила, не ходя по SPL състезания.

Първия говорител е с резонансна честота 36 Hz, втория е с 52 Hz!
Като чувствителност ми се струват малко слаби...

Иначе W130S съм го чувал сложен отзад на кората на Honda Accord седан и много ми хареса как свири на CD Pioneer.
Но си личеше че се тормози в толкова голям обем...

За задните врати съм склонен да сложа някой коаксиален двулентов, за да не мисля къде да слагам високочестотни, но не бих дал повече от 100-110лв. за подобен вариант.

Колата е Citroen Xantia.

Riptor

#2 Мнение от Riptor »

Говорителите за домашна употреба не са подходящи за силно запрашена, нагрявана директно от слънце, подлагана на силни вибрации, мокрена и т.н. среда.

dzwer
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от dzwer »

Riptor написа:Говорителите за домашна употреба не са подходящи за силно запрашена, нагрявана директно от слънце, подлагана на силни вибрации, мокрена и т.н. среда.
Това ми е добре известно.
Идеята на темата е дали някой е слагал Точно тези говорители Точно във вратите. Както съм споменал по-горе - по-малките съм ги чувал как свирят на задната кора и в много голям обем и ми харесаха.
Знам че има и друга тема за говорители Visaton в колата, но нарочно пуснах нова, за конкретните говорители.
В момента в който си осигуря пари за Тези говорители, ще ги купя и ще ги монтирам и ще дам отзиви за звука!
Не искам да слагам говорители за кола, защото не мисля че за тези пари ще има и наполовина качествени говорители като тези Visaton.

dzwer
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от dzwer »

Много кофти момент - по-големите говорители няма да влязат в предните врати - по-големи са от 16,5см говорителите... :cry:

MUSHMUROK555

#5 Мнение от MUSHMUROK555 »

dzwer написа:Много кофти момент - по-големите говорители няма да влязат в предните врати - по-големи са от 16,5см говорителите... :cry:
Подложки ( адаптори ) от МДФ?

dzwer
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от dzwer »

MPankoff написа:
dzwer написа:Много кофти момент - по-големите говорители няма да влязат в предните врати - по-големи са от 16,5см говорителите... :cry:
Подложки ( адаптори ) от МДФ?
Проблема е че са заобиколени от дълбок пластмасов борд и няма как да се вкопаят... Другия вариант е да се монтират издадени, ама няма да мога да ползвам оригиналните решетки от вратите и ще стане грозно...
Много харесах един говорител - Silver Flute W17RC38-S-04:
http://www.madisound.com/catalog/produc ... ts_id=1354

Ама само с поръчка...

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта