Visaton T200 питане

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

Visaton T200 питане

#1 Мнение от EvergreeN »

Здравейте!
Имам въпрос относно този говорител.
Искам да го ползвам, като за направата на локомотив за багажника на кола.Питането ми понеже в басрефлексна конструкция при настройка близка до резонансната честота която никак не е ниска ми се получава доста сериозен пик от 2.5 децибела в областа кум 70 херца а и знам ,че обема в багажника допълнително усилва тази честотна област, възможно ли е да падна с около десетина херца под резонансната за да позагладя този пик и какви ще са последствията от това?
Идеята е да са два такива в общ обем и да се резнат на кум 120 херца.
Благодаря!

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от DLS »

На фона на усилването от купето на по-ниските честоти тези 2,5дБ са нищо. Каквото и да гледаш, предполам на басбокс, няма да се случи в действителност. Пробвай смело по-ниската настройка, ако нямаш предна линия на ниво, практически минусите, които следва от това не те касаят пряко :)

Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

#3 Мнение от EvergreeN »

Благодаря за светкавичния отговор.
И само да попитам още нещо тя системата не е за мен, но аз много с озвчаване в кола не съм се занимавал и затова питам понеже е по-различно от това в помещение.
Отдавна следя форума и съм забеляъл, че си вещ на темата кар аудио можеш ли да ми препоръчаш някои друг вариянт за говорител с биуджет на говорителя 150 лв макс, имаики предвид, че ще се храни с 60 вата.

MUSHMUROK555

#4 Мнение от MUSHMUROK555 »

Visaton W200S ( W200SC ) - екранираната версия ( има по-ниска резонансна ), в магазинчето имат един брой на 90-на лева. Аз в момента експериментирам с 20см B&W от DM603 S2 ( 3 ома е ) и резултатът за сега е доста добър.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта