Нужна ми е помощ за един проект

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
discthrower
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 10:38 am
Обратна връзка:

Нужна ми е помощ за един проект

#1 Мнение от discthrower »

Здравейте от мен :) от няколко дни чета форума ... Влязох с цел да намеря решение на моя проект четох много :) мислих пак четох пак мислих и реших да се допитам до вас знам , че форума е за напреднали аз не се смятам за напреднал имам бегла представа от електроника още по бегла от проекти свързани с коли но все отнякъде трябва да се започне :)
Надявам се да ме разберете и да не ме осъдите , че питам глупости.
Първо искам да кажа какво целя.
Колата ми е Опел Корса .
Имам 2 говорителя Hertz за отпред няма да се спирам на тях защото ги казвам само информативно.
Отзад имам 2 елипсовидни Тъндара по 80 вата (RMS) .

И разполагам с един : Blaupunkt GTA 475 - произведен в корея.
Въпросите ми са няколко и се надявам да намеря поне някои от отговорите тук във тази моя тема :)
Първо като се има впредвид малкия обем на колата ми , искам да извадя силен и ясен добре изразен бас какво е най добре да предприема . Мога да свържа 2 говорителя по 200 вата , мога да свържа задните елипси на предни 2 канала и другите 2 канала да ги свържа на мост към двуканален говорител незнам как да подходя какъв да ми е говорителя за да си направя кутията , по принцип имам добри познания и достатъчно инструменти да си направя сам кутията имам желанието , времето да го направя сам само ми трябват малко напътствия... Ако сложа прекалено мощни говорители мисля че предвид малкия обем в колата ми ще съзнам само налягане и няма да има кой знае какъв ефект а целта не е да слагам излишни покачващи цената приспособления :) Благодаря предварително :)

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Martin Krumov »

Мен лично ме съмнява от говорители монтирани на кората да изкараш чист и ясен бас, както искаш. За целта според мен трябва да се ориентираш към компонентна система говорители и един основен бас източник. Пък може и да греша :roll:

discthrower
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 10:38 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от discthrower »

засега съм се ориентирал да сложа два такива :
http://www.net4you.bg/Steadygroup/artic ... GroupID=46
в една обща кутия на задната линия на усилвателя и на предната да сложа 2-те елипси :) да изкарам 2 пищялки отпред на нивото на ушите и мисля че ще се получи добре ...

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта