13 см. говорители за кола

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
senatora

13 см. говорители за кола

#1 Мнение от senatora »

Предложете някакви що годе добри 13 см. говорители за кола, парите които мога да отделя за момента са 100-150 лв.
Нямам предпочитание дали ще са двулентови, трилентови или двукомпонентна система. Просто търся говорители със сравнително добро качество за тези пари и по-висока чувствителност. Ако има някакво значение за препоръката, говорителите ще свирят на Sony MEX-BT 5100

Благодаря за вниманието!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivan Rachev »

В Опел Сенатор B , 3,0 i , 24V ще го слагаш ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#3 Мнение от rusnache »

Висока чувствителност ще ти е необходима ако няма да минават през усилвател.

http://destaudio.com/index.php?_a=viewP ... ductId=321 е може би най-подходящия избор.
http://destaudio.com/index.php?_a=viewP ... ductId=133 също са приятни говорители и са по-евтини с 1/3-та.

senatora

#4 Мнение от senatora »

Ще ги слагам в Мерцедес Е200 на задната кора, няма да минават през усилвател, ще се захранват доколкото може от плеъра.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#5 Мнение от rusnache »

Значи едни от двете които ти посочих, но имай в предвид, че на мерцедес размезмера на говорителите е 12см и има малко идиотизъм с напасването на говорителите да станат точно.
Фланци се правят лесно, за минути, има и готови в продажба но няма сми от тях.

senatora

#6 Мнение от senatora »

Можеш ли да ми дадеш някакво габаритни размери на DLS-а да видя какво мога да направя като преходен пръстен, и евентуално ако се получи как мога да се сдобия с тях?

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#7 Мнение от rusnache »

Примерен размер ето тук: http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_85 в табличката са описани размерите за монтаж и на самия говорител.
За да се сдобиеш с тях: http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... ic&t=14082

gorko

Дриги варианти

#8 Мнение от gorko »

според мен добре балансиран и чувствителен говорител 13 см е този
Clarion

http://www.online-bg.com/product_info.p ... ts_id=7694

всичко все пак зависи от личните предпочитания какво искаш да постигнеш ... повече бас, повече високи, качество на звука и т.н.

ако искаш повече бас според мен са ти необхосими 16.5 см и говорителите с най-много бас който съм чувал са тези

http://www.online-bg.com/product_info.p ... ts_id=7952

все пак всичко е въпрос на личен вкус и най-добре да ги чуеш лично.

поне избора на говорител е лесен - или ти харесва или не - получаваш това което чуваш и нищо повече :)
останалото е ясно - просто трябва да е качествена марка и за да не се повреди след година.

виждам че си от пловдив и не знам къде точно може да чуеш на спокойствие различн говорители, аз имам тази възможност и това което казвам е от личен опит, на мен това ми харесва, на теб не знам :)

аз лично не ти препоръчвам Alpine 13 см специално, а DLS са добри но доста скъпички :) Pioneer и SONY са ширпотреба. Kenwood също е добро решение но пак скъпичко :) за Kicker - те се разбпадат и не знам кой ги продава в момента но май нямат генерален дистрибутор поне за сега.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#9 Мнение от rusnache »

Интересно ми е как чу Мохоук-а, като отскоро има представителство на Мохоук в България и те ми се молеха аз да съм им представител и слушах разни тяхни работи и разочерованието е огромно.
Нека не се залъгваме и не пробутваме продукти на които сме представители. Ако наистина беше запознат с кар аудиото, щеше да знаеш, че в Пловдив има над 30 сервиза и монтажни центрове предлагащи огромно разнообразие от марки.
А и кога ще се научите, че говорителя на стенда звучи по един начин, в колата по друг и във всяка кола звучи различно, заради самите особенности на колата?

plamendora

без глупост и изхвърляния

#10 Мнение от plamendora »

Колегата ми каза, че е пуснал по-предния постинг, и че някой говори глупости по адрес на MOHAWK. Не искам да изпадам в някъкви пререкания с когото и да е било но аз съм човека с когото говори и не се сещам да съм се молил - предложих да станеш дистрибутор ако желаеш! Очевидно предложението отпада! Няма къде да си чувал в Пловдив нито говорителите нито усилвателите на MOHAWK - а и ти самия каза че не си - така че не искам да се пишат глупости! Говорителите както е казал колегата имат наистина добър бас! Това което е писал в постинга се отнася за всякакъв вид говорители и не мисля че е правил реклама специално на MOHAWK. Като гледам е препоръчал Clarion. Дори DLS като е споменал, че са малко по скъпи. Лесно се сипят хули. Освен това е споменал че това е негово мнение. Човека е казал, че трябва да се чуят на спокойствие, а не на стена. Не е лошо да се чете какво пише. Естествено, че на стена и кола звучат различно, няма 2 мнения.

Ще подмина с безразличие думата "пробутване". Няма да говоря за бизнес етика, защото очевидно тя липсва. Наслушал съм се вече на големи приказки и не ми се водят безмислени спорове. Щом искаш да минеш за голям експерт пред хората тук, твоя си работа, но ще те помоля да не се обиждаме и да говорим истината!

Ако някой иска да чуе говорителите или усилвателите може да влезе в сайта, там ми е телефона и имейла, може да дойде да ги чуе по всяко време. Аз лично смятам че са много добри, но смея да твърдя че няма идеални говорители - ако имаше такива то другите нямаше да се произвеждат :) Съветвам всеки да види и чуе това което купува и да не робува на мнения на "експерти". Не вярвайте на някъкви твърдения, че някъкъв вид говорители има едва ли не мистични характеристика, но тва не може да се чуе от ухото на неразбирач. :)
Нали вие ще ги слушате! Ако ви харесват на звук значи са вашите говорители .. гарантирано на следващия клиент ще му харесат други.
Така е хора сме, всеки има различен вкус.

Относно Пловдив. Пловдив е много хубав град и аз имам много приятели там. От мен лошо за Повдив няма да чуете!

За да не се обиди колегата - горещо препоръчвам Ground Zero! :)

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Ivan Rachev »

MOHAWK - много далече от Фокал и ДЛС . Пловдив е един прекрасен град , за съжаление в който се срещат и невероятни селяндури , точно както и на всякъде другаде в държавата :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

plamendora

#12 Мнение от plamendora »

всеки има право на мнение! нали затова е форума - за мнения!

искам само да ми споделите още едно експерто мнение -

8O искам да ми напишете тук мейла, на един който има инсталирани такива колони в колата си!!!

8O искам да знам къде сте ги чували?

8O искам да знам какви са критериите ви?

простички въпроси ... чакам отговори

и помнете - не се сещам да съм казал че това са най добрите говорители на света! няма и да го кажа - но и не са лоши! отношението цена/качество е добро!

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#13 Мнение от rusnache »

Инсталирал едва ли, чул аз, разочарован много. Критерий - звук, а не шум.
Съотношение цена качество на тази цена всеки Kenwood и DLS ги подминава с 400.
Спора е безмислен.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Ivan Rachev »

Дълги години ателието ни беше срещу монтажното хале на Тояга (предполагам , че сънуваш оборотът им) и съм виждал демонтирането на mohawk за да се сложи Хеликс , Фокал... :)
Критериите ми за звук са такива , че в кола не слушам музика :D :wink: , кажи ти сега подробно каква ти е домашната хай-фай система и колко часа оригинална музика имаш , простичак въпрос ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

mitko_dd
чете и пита
чете и пита
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 1:00 am
Местоположение: Кюстендил-София
Обратна връзка:

#15 Мнение от mitko_dd »

аз работа в тояга и бих ти препоръчал да си сложиш HELIX Е 105 ESPRIT цената им е около 130 лв
другото което ще ти предложа е HELIX E 169 ESPRIT но за тях ти трябва малко рязане
скагали сме и от двата модела в мерцедес на задната кора и свирят много добре не си спомням на кои модел мерцедес HELIX E 169 ESPRIT ставаха без да се реже ламарината
ако желаеш ходи до колегите в Пловдив адреса е Toyaga – Пловдив, Кукленско шосе 17 ел.: 089 6601966
Димитър Моралийски
Кюстендил-София

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта