помогнете за кутия на 12 инчов бас

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
edims

помогнете за кутия на 12 инчов бас

#1 Мнение от edims »

ако някой е правил сполучлива кутия за 12 инчов бас може ли да ми даде някакви размери по които да работя, говорителя го водят 300W RMS link

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Първо прочети това:

http://www.bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=39&mode=&order=0&thold=0

edims

#3 Мнение от edims »

и аз ги знаех тези работи но се надявах да има и варянт Б който да не е толкова точен но да върши работа, поне горе-долу с какъв обем трябва да е кутията, ако се захвана сам да изчислявам данните дали ще се получат точни резултати, мултицета ми е от този пазарските и кой знае какви отклонения дава

rudiem

#4 Мнение от rudiem »

така като гледам от линка става ясно, че говорителя е от amp2000. Поради тази причина е най-добре да се обърнеш към човека, който продава тези говорители за да ти даде всичкота информация, която има за него. Сигурен съм , че няма да ти откаже помощ ако го попиташ.
Другият възможен вариянт е да търсиш някой който е правил бокс с това нещо и да ти даде направо размерите. Успех!!! :)

Аватар
JAVKA
има известен опит
има известен опит
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Обратна връзка:

#5 Мнение от JAVKA »

Ако искаш да караш по лесния начин-около 80- литра отворен обем-не гарантирам обаче какво може да се получи..зависи от мн. неща.Пък ако ти се занимава а не ти се смята правиш една големичка кутия с известен обем и на слух...като и смаляваш обема по начин,по който решиш-на мен ми дадоха една много хитра идея-пълниш я с дървени трупчета също с извстни размери(обем) и така тестваш на ухо в какъв литраж звучи най-добре... :D
JAVKATA®

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от Nanko Rusev »

А продават се едни "готови кутии" за car audio най-вече с шестоъгълно сечение или пък кубове ... с отвор за ХХ", примерно 12". Какво ви е мнението за такива, след като определено не са смятани по даден говорител а нещо средно ....

rudiem

#7 Мнение от rudiem »

То и звученето им е такова "нещо средно" между никакво и нищо.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта