Въпрос отностно кутия за говорител Infinity 12"

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
KoneJla

Въпрос отностно кутия за говорител Infinity 12"

#1 Мнение от KoneJla »

Здравейте, реших да попитам, защото сигурно 99% от хората тук са по-наясно от мен в тази ситуация. Сдобих се с говорител Infinity 1250W, спецификацията му е следната (pdf), като се надявам да се ЪПгрейдне звученето в ниските на базата на стария ми говорител, който е този (линка е в ибей, тъй като не успях никъде да намеря спецификациите му в интернет, аз ги имам напечатани, ако трябва ще ги снимам).

Та проблемът е следния, бях решен да си сглобя хорна (или да платя на някой да ми я направи, защото изчисленията не знам как да ги направя), но в крайна сметка реших, че говорителят (новия) не е кой знае какво и може би не си заслужават парите за кутията. Преминах към вариант басс рефлекс и започнах да пробвам с bassbox pro. Ето и какво се получи:

Сегашната ми кутия със стария говорител (Orion-a)
Сегашната ми кутия с новия говорител (Infinity-то)
Оптималната кутия според Bassbox pro
Kутията според Infinity

Ето ги всичките симулации в един архив, понеже не намерих друг хостинг и трябва да се чака по 20 секунди за да се свали файл.

Тук идва и вашето мнение - кое, как и защо ще е по-добре. :) Смятам, че Infinity-то е по-добрият говорител, поне според написаното в книжката и това което знам за самата марка, и следователно трябва да е по-добър. :) Ето и снимки как изглеждат двата говоритела:

Orion:

Изображение

Infinity:

Изображение Изображение
Последно промяна от KoneJla на Съб Дек 13, 2008 7:52 pm, променено общо 1 път.

MUSHMUROK555

#2 Мнение от MUSHMUROK555 »

Не знам колко долара си дал за говорителя на Инфинити, но тук в Технополис го има същият, но под бранда на JBL струва около 120лв, мой приятел имаше такъв говорител, свири стегнато, пластмасово и доста слабичко.
Едва ли ще ти помогне много този пост, освен да потърсиш информация за въпросният JBL по форумите.

KoneJla

#3 Мнение от KoneJla »

Ами честно казано не ми се вярва това което ти казваш да е така, но ако имаш снимки, или да покажеш нещо с което да потвърдиш твърдението си - ОК. :) JBL за 120лв. не ми се мисли какъв JBL e...

Нека да се върнем на темата, ако някой иска да погледне симулациите - нека си каже мнението! Мерси!

Edit: Извинявай, ама модела на JBL който си посочил е 8 инчов говорител. А тук става въпрос за 12"!

KoneJla

#4 Мнение от KoneJla »

Аз май само с въпроса си останах... :roll:

MUSHMUROK555

#5 Мнение от MUSHMUROK555 »

Показвах ти модела, а не точно говорител със същият размер, логично е да има и 10" и 12" от посоченият модел. Не мога да ти помогна повече. А какъв JBL е за 120лв - китайски, като всичките им произведения, нищо особено като поведение и качества. Имат един единствен модел, който става за нещо, но той не се произвежда отдавна.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта