Имат ли място говорителите за дом.озв. в колата?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
boxman
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Имат ли място говорителите за дом.озв. в колата?

#1 Мнение от boxman »

Кажете с какво се различава един кар спийкър от обикновен.Да предположим, че е по издръжлив на влажност, прах и тн., с което според мен малко или много се спекулира - едва ли обикновения говорител ще се разкапе след 1 месец, а и заслужава ли си да си сложим един "вечен" кар спийкър с обработена(полиетиленова в повечето случаи)мембрана и следващата от това ниска чувствителност и направо неприятен звук.В момента на задната кора съм с едни бошменки (коаксиални ту уей,17см около 35 вата уж реални, цена 39 лева)- еми по-скапани говорители няма!
Преди тях за проба бях сложил благоевградски 8" 20 вата - като се има предвид , че неможеха да легнат плътно в отворите на кората(предназначени за 6,5 инча ) свиреха по-добре, а и аз лично не съм привърженик на коаксиалните спийкъри.
Та въпросните бошменки искам да ги сменя и съм се спрял на два вариянта:
1.ДЛС С6 - има ги тук http://dls.se/english/index.htm.Цената не я знам, но няма да под 100 лева сигурно.
2.Втория вариянт да режа кората за 8" и да екпериментирам.Двуомя се между тези
и тези или може да пробвам и с твм например:ARN188-05/4 или 8 инчовите.Станаха много въпросите , но основния е дали могат да се сложат обикновени говорители в колата като по-евтин вариянт , а и с по хай фай звучене?Мерси предварително за мненията ви!
ПС:основното ми притеснение е от увисване на мембраните в следствие хоризонталния монтаж дали е основателно кажете вие.

rudiem

#2 Мнение от rudiem »

Oт линковете, които си дал виждам, че си се ориентирал към качествени говорители, но само да ти кажа, че един от евтините малки модели на Магнат, за които не претендирам да са от най-сериозните в сравнени с JBL, Hertz, Precision power, Orion и др.(от по-висок клас), цената му е 70лв. за 10".
Така относно твоите опасения не напразно кар говорителите са по-масивни и с по-здрава конструкция. Замисли се за дупките по улуците и от там вибрациите, на които ще бъде подложен говорителя и последствията от това. Само за сведение при повечето говорители окачването в различна степен(зависи от качеството на изделието) омеква при първоначалните няколко слушания на по-висока мощност, а какво остава при ежедневно "земетресение".
Като се има предвид споделеното по-горе скромно мое мнение ти препоръчвам да си вземеш говорител за кола.
П.С. Но от друга страна те насърчавам да експериментираш, защото само така ще достигнеш до желания от теб резултат.
И най-важното не се обезкуражавай при незадоволителен резултат, винаги има какво още да се желае. Споделяй как върви работата. Успех!

ssound

#3 Мнение от ssound »

аз тези пари4ки които си приготвил,спокоино може6 да си вземе6 4 бр.arn-226/04 na tvm.монтирал съм такива на кора(правена на ново,разбира се)и трябва да ти кажа 4е останах доста впе4атлен!не ми хареса единствено малко ниската 4уствителност на говорител4ето,затова ги свързах 2*2 в паралел! а,в спецификациите на твм-а може6 да види6 4е ги препоръ4ват и за car audio!

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от Anakin »

ssound написа:не ми хареса единствено малко ниската 4уствителност на говорител4ето,затова ги свързах 2*2 в паралел!

И ко! :wink:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#5 Мнение от Bojo »

ionko написа:Макар че съм със скромен опит мисля,че TVM arn-226/07-04 не е добро решение за кола.Един приятел имаше такъв в колата си, не че няма да звучи но доста бързо изгаря от слънцето, а и никъде не видях да пише че е за car audio.


От 4 години слушам в колата си четири ARN 150/60-8 и нямам никакви проблеми. Слижих ги, след като изхвърлих (буквално) Сонита Експлойд. Предните свирят фулрейнж, а задните им помагат в ниските с по една бобина за филтър. Пробвах и два туитъра, но ги зарязах(пак буквално - изрязох им по едната жица и ги оставих така да стоят за красота). И за тези говорители не пише никъде че са за кар.

Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от ionko »

Слушал съм ги в хеч-бег на кората и не ми харесаха как звучат,баса беше
твърд,обаче ако се слушат в седан съм убеден че ще се чува доста по-добре.

teodor
има известен опит
има известен опит
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от teodor »

ionko написа:Слушал съм ги в хеч-бег на кората и не ми харесаха как звучат,баса беше
твърд,обаче ако се слушат в седан съм убеден че ще се чува доста по-добре.



Пробвай ги във ван - има къде да ги местиш и по-лесно ще уцелиш sweetpoint-a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Аватар
FAZUM
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Яну 02, 2006 1:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#8 Мнение от FAZUM »

Относно Magnat съм за.Предлагат сравнително добро качество на сносна цена.Иначе съм слушал в кола 12'' на Cerwin-vega с 2 Eminence за среди и 4 Peerless среди и пищялки и не звучеше никак лошо.Имаи предвид, някои марки имат суб-ове, които са предназначени специално за кора :o :o :o

Аватар
FAZUM
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Яну 02, 2006 1:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#9 Мнение от FAZUM »

Манджата с грозде не е толкоз лоша :) :) :) А за разликата не знам-едното маи имаше кутия а другото не :lol: :lol: :lol:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от velinski »

Aз съм с 2 full-range Visaton BG17 в колата - свирят си прекрасно, особено акустична музика! Ниските имат мощ и атака, но го правят с финес, а високите и средите са бързи и натурални. Ползвам съвсем леко повдигане на ниските и високите от плейъра (+4dB).
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

GabroVeca

#12 Мнение от GabroVeca »

аве хора защо всичко е на руски беееее :( :( :( няма ли нещо на английски да почетем...това е възрастова дискриминация!

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от peko »

Ако си беше писал руски като втори език нямаше сега да се оплакваш ама тази пуста модерна неприязън към бившия Голям Брат доведе дотам че децата бъкел руски не вдяват , което на мен ми се вижда неестествено . Просто за един българин е нормално руският да е най-лесно възприемчив.

GabroVeca

#14 Мнение от GabroVeca »

peko в моята гимназия има само немски и английски така че нямаше как да се запиша руски да уча...
аз не говоря за американски разработки, ами просто тези статии на руски преведени на английски, например!

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Rumen Zografov »

peko написа:... Просто за един българин е нормално руският да е най-лесно възприемчив.


Чисто граматически руският език е много по-близо до сръбския,отколкото до българския :wink:
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта