Въпрос за бас 8"Boschmann SW 84

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Въпрос за бас 8"Boschmann SW 84

#1 Мнение от anticop »

Идеята ми е да го ползвам вкъщи, но поствам в този раздел, защото ще го взимам на 4 ома, защото усилвателя е на 4 ома.
Та въпроса ми е ще мога ли да го сложа във малък обем от сорта на 15-25 литра.
П.П.
Моля да не ме обвинявате, че не съм му търсил параметрите, защото и да ги намеря няма да знам какво да правя с тях.С няколко думи-нищо не разбирам от мерене.Просто всички съб-ове, които съм правил са излизали успешни.Само че прочетох някъде във форума, че бошманите искат голям обем и реших да попитам.

Мерси предварително за отговорите!
Guns dont kill pople, people kill people

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от anticop »

Просто казвам, че стават добри по моите стандарти.Може би ако слушам нещо хубаво ще си променя вижданията за хубав звук.
Иначе по темата:просто идеята ми е да го сложа в много малък обем и да мога да го скрия някъде, да не се вижда.Искам да го сложа в кутия от сорта на 28/28/28 см.Мисля, че бас бокс про ми изплю,резултатите за тези размери.Мисля, че излезе към 22 литра.

Абе с няколко думи искам да е малко.
П.П.
А мислиш ли, че този Бошман е истински, защото струва само 23лв.
Мерси предварително за отговорите!
Guns dont kill pople, people kill people

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от Dreamer »

хм, странно, google.com изплюва два сайта за тия Boschmann - единия е некъф японски и вдъхва доверие, а другия е от рода на Boschamann - the best in South Africа и направо ми настръхва гривата:))

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от anticop »

gps-можеш ли да ми предложиш форма за кутия.Аз както си прочел по-горе съм се спрял на куб със странично разположен басрефлектор.Имай впредвид, че е за вкъщи.
Guns dont kill pople, people kill people

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от anticop »

Чакай да видя дали съм те разбрал правилно.Значи трябва да изглежда нещо такова:
преден панел-35/28 например, баса да е над центъра на пр. панел, а фазоинвертора-под него.
П.П.
Правил съм съб с такова разположение със 12" благоевградски бас и като се вземе предвид какво дърво е извади доста приличен бас(пак по моите стандарти). :wink:
Guns dont kill pople, people kill people

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от anticop »

Все пак, ако му намеря параметрите ще се опитам да го сметна на bass box pro.Ще ме упътиш ли какво да гледам, защото аз хубаво ще ги въведа ама като ми изплюе резултати откъде да знам дали са добри.
Дори не знам как се мести басрефлектора отпреде(в смисъл на програмата).

Благодаря ти за помоща!
Guns dont kill pople, people kill people

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nanko Rusev »

Пиши какво стана с "проекта" ? Осъществи ли го ? И в крайна сметка как се получи ?

Поздрави

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от anticop »

Да, завърших проекта.Отначало го пуснах във моята стая и резултата беше отчайващ.Само да поясня, че го храня със 80 ватов събуферен усилвател МАРНИ.След това реших да го преместя във хола.там всичко беше различно.Баса просто беше красота.

Обаче.........един приятел толкова го хареса как свири, че направо ме изнуди да ми го купи.
Guns dont kill pople, people kill people

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#9 Мнение от Nanko Rusev »

Е браво :) Моля, ако не те мързи много 8O разкажи точно как го направи 8O т.е. приблизително точно (по спомен ако нямаш записани) страните, къде говорителя, къде бас рефлекса и т.н. :)

Ако имаш снимки - ще се радвам да видя.

А в 'хола' с какво го захрани ? И мислиш ли, че разликата е от това, или от размера на стаята ? Колко са големи и двете.

Мерси предварително,
Cross.

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от anticop »

Еми виж сега....имам някъде чертежа на хвърчащи листа и ако го намеря ще го драсна на corel-a и ще ти го пратя.

В хола го захраних със същия събуферен усилвател.Но хола ми е доста по-голям(11/6 м.) от стаята(6/4 м.) и можех да експериментирам с разположението му.Аз по-принцип го правех за хола, защото в мойта стая си имам дом. кино с DIY събуфер тип бандпас от 4-ти ред с 400 ватов Пайнер.
Но в края на краищата реших да направя едни ТЛ с БГ20-проекта на luzifer, но малко променен.
Guns dont kill pople, people kill people

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от anticop »

Crossblade
Извинявай че те подведох, обаче май съм затрил някъде чертежите.

Прочети внимателно какво ми е писал GPS и мисля , че ще се справиш.
Guns dont kill pople, people kill people

kirilx

#12 Мнение от kirilx »

Да не отварям нова тема ще пиша тук, и аз съм с подобен говорител но SW124 12"-инчовия модел и съм решил също да правя суб за вкъщи. Рових се къде ли не из нета и не успях да намеря каквито и да е данни за говорителя. За сега съм решил кутията да е с размери 42х42х42 ,но проблема ми е къде да сложа басрефлектора,бях решил да го сложа на страничната стена или отзад ,но доколкото разбрах в тази тема трябвало да е отпред до бас говорителя.Въпроса ми е защо,по зле ли ще свири ако е отстрани или отзад???

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта