ARN-312-00/8 в колата?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Martin Krumov »

Честно казано почти не съл го слушал без филтър. При първото прослушване за минутка може би.. Има крещчщи среди.. Присъствие в най ниските честоти има. Не че съм имал много време да прослушвам, но се изжъртяха няколко песни където се усети, че слиза достатъчно ниско. Сещам се в момента за "MISSY ELLIOTT - Lose Control", където по време на припева има един момент, който долових едва когато слушах парчето вкъщи с Infinity-то (...Cuz misdemeanor said so..) Та, този "момент" се чува и в колата а съм почти сигурен, че е под 30 Hz.. дори под 25Hz :roll:
Субсоник и сега ползвам - няма опция да се изключи :cry: Просто го държа на най-ниската възможна честота - 20 Hz.

Аватар
Ivan Minkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 1:00 am
Местоположение: София Студент
Обратна връзка:

#17 Мнение от Ivan Minkov »

Някакво развитие? По-нататъшни впечатления?

Аватар
Krumkata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от Krumkata »

Мога да кажа, че се получи доста добър звук за вложените пари в този проект! Брат ми би могъл да даде най-точна оценка за звука, все пак си кара колата всеки ден и е слушал много повече от мен. От това, което съм слушал аз, както споменах и по-горе съм много доволен. За мен говорителят се държи много по-добре от масово купуваните в БГ пайнери, херцове и тем подобните, които струват доста повече пари.
Що се отнася до сравняването му с инфинитито, мога да кажа, че има разлика! Слагах същото такова инфинити (братчето на това, което е у нас) в една астра. Естествено не говорим за едно и също купе, но инфинитито, според мен свири по-добре(слиза по-ниско, с по - голяма чувствителност и т.н.). Разбирасе това е нормално, все пак говорим за доста по висок клас и различен вид говорител на поне 3-4 пъти по-висока цена :)
Според мен нещото, което може да се пробва в случая на брат ми е, премахването на субсоник филтъра. Както е споменал и той в постовете си по-горе, може би честотата на срязване е малко по-висока от 20Hz.
Ако трябва да обобщя ще кажа, че този ARN-312-00 се държи много добре за парите си и комбинацията, която се е получила превъзхожда системи за поне 2 пъти повече пари. :D

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Martin Krumov »

Ммм.. Все повече се убеждавам, че системата, която се получи е сполучлива! Лично на мен ми допада..баса е сравнително бърз и стегнат, и слиза достатъчно ниско, както споменах по-горе. Дори незнам дали си струва по-натам да сменя говорителя с BMS :roll: Освен ако не гоня по-високи звукови нива. Този вариянт ми е напълно достатъчен - рядко слушам толкова силно, че говорителя да е на прага на възможностите си. Няколко души вече чуха системката и нещото като забележка от тяхна страна беше -"Високите ти не са ли силни?" :roll: Факт е, че не ползвам никакви корекции, но просто "пищялките" са монтирани от двете страни на предното стъкло, долу малко над таблото и се падат на около 50 см от слушателите на предните седалки. Според мен обаче всичко е наред... просто техните 3 лентови говорители имат плачевни високи :)
Проблем се явява шумоизолацията на купето. Колата е дизел. Някои са ми казвали, че за дизел на 16 години била доста тиха, но аз не мисля така :) Има по какво да се поработи, но не го предвиждам скоро.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост