1 Pioneer TS-W3004SPL или 2 Boschmann ZX-152XPRO

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
pcforce

#3 Мнение от pcforce »

Заложи на качеството (Pioneer-a)

Аватар
korn_val
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Яну 01, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от korn_val »

Бе то е едното качество този Pioneer .... тез нямат хубави говорители. Ако ислаш качество можеш да си вземеш някой Focal, DLS, Hertz басовете и те не са добри...един Lanzar Opti ще ди дойде прекрасно ако питаш мен:wink:

pcforce

#5 Мнение от pcforce »

Ползвам един pioneer ts-w307d4 в домашни условия и баса е солиден и стегнат. Естествено това е мое субективно мнение. Много хвалиха Hertz преди но май се оказаха малко въздух под налягане - не съм ги чувал лично.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от DLS »

korn_val написа:Бе то е едното качество този Pioneer .... тез нямат хубави говорители. Ако ислаш качество можеш да си вземеш някой Focal, DLS, Hertz басовете и те не са добри...един Lanzar Opti ще ди дойде прекрасно ако питаш мен:wink:

To и Ланзар-ите не са цвете за мирисане, говорейки си за качество, но определено за мен са по-добрия избор на фона на 3004. Поне 12-ката.

БМ-а w15 nuke разбира се също става само за трясък, ако искаш нормално звучене с прилична сила ще трябва да се ориентираш към нещо друго.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#8 Мнение от DLS »

BM-ите не са говорители, който могат да свирят нормално при ниски нива. Всъщност много по-сериозни модели имат проблеми с този момент.
Меко звучене не можеш да очакваш от тая 15-ка, а Хмах и максималната мощност, които й дават са просто комични.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#10 Мнение от DLS »

Ako търсиш говорител, който да свири силно колкото двата мегавокса и качествено, то просто с този бюджет мисията е невъзможна.
Няма суб в този, че и по-висок ценови клас, който да работи, да го кажем ефективно, с такава мощност.
Мисля, че ако направиш малко компромис с децибелите един Ланзар би ти свършил работа.
Магнат-а не съм го чувал, но цената е подозрително ниска, не вярвам да ти покрие критериите.

pcforce

#11 Мнение от pcforce »

Няма смисъл да е толкова мощен, все пак в кола ще го ползваш ...

pcforce

#13 Мнение от pcforce »

Незнам на хартия колко вата са тия hertz но това е горната граница която можеш да извлечеш. От там на татъка в зависимост от конструкцията на кутията в която ги поставиш зависи колко от тази мощност ще можеш да използваш. Един прост пример - ако сложиш по-голям басрефлекс говоритела ще може да вибрира по-свободно което значи че с по-малко мощност ще достигнеш Xmax. С по-малък басрефлекс пък нивото на звука за една и съща мощност ще е по-ниско, също и честотната характеристика се променя. Както се казва няма безплатен обяд - трябва да избереш на кое държиш повече и да балансираш нещата. Друг е въпроса че с 400в в колата пред теб застава друг въпрос - кое първо ще се сдаде багажа - колата или акумулатора :lol:

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#15 Мнение от DLS »

pcforce, един въпрос: какво точно рабираш под голям и малък порт? :)

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост