Информация за субуфер Bose audio

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
martins
чете и пита
чете и пита
Мнения: 72
Регистриран на: Пон Яну 01, 2007 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Информация за субуфер Bose audio

#1 Мнение от martins »

Колеги някой може ли да ме насочи от къде да намеря малко информация за субуфера или за цялата система на Bose или Blaupunkt които се монтират в Ауди А6 примерно, тъй като съм решил да си измайсторя нещо подобно в колата. Или някъква информация за тези субуфери които се слагат под предните седалки. Мерси.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Zografov »

Ако говориш за фабрично монтираните аудио-системи в автомобилите,ще ти кажа само едно - ПРЪЧКИ!!! За какво са ти данни за нещо,което само по себе си няма смисъл - суб под седалката :roll:
Преди месец се возих в чисто нова Тойота и слушах системата й - ужас!Похвално е поне,че не чете MP3,което в колата по-скоро си е недостатък :D Едва ли някъде ще намериш данни,но дерзай! :wink:
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#3 Мнение от Nanko Rusev »

Rumen Zografov написа:Похвално е поне,че не чете MP3,което в колата по-скоро си е недостатък :D Едва ли някъде ще намериш данни,но дерзай! :wink:


Това е единственото място, което е подходящо за MP3!?

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#4 Мнение от rusnache »

Хммм за оригиналните системи може да се поспори много, защото тези в А8-цата, А6-цата, С-ката, Алфа 159, Фаетон, и други коли са на доста добро ниво. Даже на завидно добро ниво.
Незнам колко от вас са слушали музика в новата А8, но аз останах очарован, от постигнатото. Цялата е Босе, адски добро изпълнение, наистина учудващо красив звук, без излишни високи или среди, с приятен бас, просто изумително за автомобил.
А на тойотата за 30К лв, няма как да останеш очарован от музиката, като се има предвид, че дори музиката в Ц каласа 2006-та година е приятно насрана.

А инфо, май само при производителя, а той няма да ти го даде.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от DLS »

На пръсти се броят колите чиито заводска музика изобщо става за слушане. Най-голямата пародия незнайно защо е при БМВ :!:
Дори на 7-цата музиката е отчайващо зле, а на по-ниските серии особено след 2005 положението е нямам думи.
Чудя се тези субове под седалките защо изобщо ги монтират, може би играят ролята на масажор карайки потребителя да си мисли, че голямата вибрация е породена от голям звук :)
При някой модели Ауди и Алфа озвучаването е по-сносно, но далеч от това, което може да се постигне за цената на аудио-то като екстра.

Аватар
X.Tsvetkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 1:00 am
Местоположение: София.
Обратна връзка:

#6 Мнение от X.Tsvetkov »

В А4 на баща ми доста ми харесва оригиналното аудио Grundig, доста хубаво свири може да засрами повечето сдта на пазара .

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#7 Мнение от rusnache »

Имайки предвид, причина поради която хората си купуваме автомобили, то е ясно защо в нито един музиката му не е превъзходна. Така, че на всички ни трябва да е ясно защо е на такова ниво.
Но все пак държа да отбележа, че заводското озвучение на скъпоструващи автомобили е далеч над нивото, което се постига при направата на средностатистическа система.
Първо, там няма дрънчащи елементи.
Второ, в цената на автомобил за 200 000лв, лесно се побира цената на говорителите за 3000лв, и на плеара за 1000лв. В някои случаи се ползват и по-добри.
Трето, проектира се от инжинери, които може и да са нескопосани, но са каде по-грамотни от 90% от собствениците на автомобили.
Четвърто, не всеки производител се старае да впечатли с озвучаване, да не кажа, че такъв все още няма.
Няма едно ферари с читаво озвучение, както и няма нито едно ламборгини с такова. Звука в астон мартин е като от домофон, а в бентли гт континентал, е на нивото на Ситроен Ц4.
Факт е обаче, че музиката в лимузините е далеч над средностатистическото ниво. Пример са С-класите, А8, S8, Кайен и др.
Също така, тези коли са така звукоизолирани, че дори 18" в багажника няма да се чуват така като 12" в пасат комби. Поради тази причина и са монтирани нискочестотните под седалките.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

Русначе, ти в Бентлито качи ли се или си чел по сайтовете и тук ни преразказваш?

И я ми обясни аз като извадя пачката за таква екзотична каручка, дали ще ми пука какво е базовото оборудване? :)

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#9 Мнение от rusnache »

Еми да качвал съм се и не веднъж, познавам собственника, и да ти кажа честно, освен, че брои 220К за него, грам не му пука за музиката му вътре, и знаеш ли защо??? Защото той понятие си няма какво е качествен звук. Слуша музика на 5.1 за 1000лв и се хвали колко е добро.

Наистина ако си купуваш толкова екзотична каручка, то грам няма да ти пука за звука в нея. Аз пще не съм видел, някой като си купува кола да обръща внимание на озвучението и.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Rachev »

:lol: значи тепърва има да виждаш адски много работи :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#11 Мнение от rusnache »

Каквото и да значи това, ще го приема като шега.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Ivan Rachev »

:lol: ми значи буквално че има да ядеш много аудиохляб още , а с други думи значи че си объркал форума , пробвай в този за начинаещи- www.bgaudioclub.org.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
martins
чете и пита
чете и пита
Мнения: 72
Регистриран на: Пон Яну 01, 2007 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#13 Мнение от martins »

Колеги а в крайна сметка някой може ли да ми даде малко инфо как да си изработя нещо подобно, с малък обем на кутията, някви чертежи или нещо подобно. Не ми се занимава да слагам разни баси в багажника и т.н. просто да имам по - плътен звук.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#14 Мнение от DLS »

martins написа:Колеги а в крайна сметка някой може ли да ми даде малко инфо как да си изработя нещо подобно, с малък обем на кутията, някви чертежи или нещо подобно. Не ми се занимава да слагам разни баси в багажника и т.н. просто да имам по - плътен звук.

Каква е колата? Струва ми се че можеш да постигнеш резултата, който търсиш и без суб...

Аватар
martins
чете и пита
чете и пита
Мнения: 72
Регистриран на: Пон Яну 01, 2007 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#15 Мнение от martins »

Рено Клио и в момента е с два 16,5 или 17 см говорители в предните врати, искам да сложа нещо подобно като тва да постигна малко повечко бас без да си заемам място в багажника или поне не целия.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта