Няколко въпроса...

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
3agor4o

Няколко въпроса...

#1 Мнение от 3agor4o »

Здравейте! Този форум е "направи си сам" нали? :wink:Аз съм замислил едно проектче за скромна музика в кола,за което всеки може да отиде в някой магазин да "поизръси" едиколкоси парички да му инсталират CDто, стъпалото,"ТУБИТЕ"и т.н. Аз искам до колкото мога да си направя уредбата сам :) Пиша поста, за да помоля за няколко съвета свързани с изработката на това проектче. За плеър съм си намислил CD-R за PC,което да ми подава сигнала. Та виждал съм такова чудо в кола ама май му трябва мод на захранването, някой ако е запознат нека пише :). За ампа имам два канала транзисторни с Тошиба 2SA1302 и 2SC3281, които работят на напрежение нормално+-30 до +-40волта. И въпроса е как да повиша напрежението от 12 или 14,4 волта до тези стойности,как да направя въпросния повишаващ траф :?: И последно говорителите :) До сега не съм се занимавал с изработка по точни параметри, и въпросните хорни.
Може ли някой да ми предложи вариант за басбокс,който да е ефективен :) .Зная че за всеки отделен говорител приляга точно определена кутия, но предложете хорна за 8 или 10, пък било и за 12 инчов говорител.

Поздрави

3agor4o

#3 Мнение от 3agor4o »

Най интересното е че съм виждал и слушал такова нещо в ЛАДА седмица -комби :) и по черен път с скорост от около 50-60 км/ч не прескочи нито веднъж 8O. CDто беще изолирано с две парчета стериопор в жапката :D . А за шумове от двигатела- не чух, може да е имало , но не са правели впечатление :? Говорим за CD с гнездо за слушалки и ботони за пускане ,спиране и превъртане на предния панел. Този с ЛАДАта ми каза че работи и то на 12 волта, но трябва допълнително някои неща за да не изгори при запален двигател.

D.Kolev

#4 Мнение от D.Kolev »

õîðíè ìîæå äà ñå ñëîæàò , íî àêî ùå èì ïóñêàø ìóçèêà îò êîìïþòúðíîòî ÖÄ , êàêúâ å ñìèñúëà. ìîæå è äà å ñòðàííî íî äîáðå ïîíàñÿò âèáðàöèèòå çàõðàíâàíåòî ñå ïðàâè ñúñ ñòàáèëèçàòîðè.
çà äà êà÷èø íàïðåæåíèåòî òðÿáâà äà ïîëçâàø èíïóëñíî , òîãàâà ïàê ñå îáåçñìèñëÿò õîðíèòå.

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Svetlin Iliev »

Просто има нужда да се буферират 12В от акумулатора с един кондезатор като същевременно се сложи и един ценер паралелно на него.Ценера служи за да предпази ЦД-то от високото напрежение 13.2В.Но е нужно да има и 5В, за електрониката.Те стават с един интегрален стабилизатор от тип 7805.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#6 Мнение от Marian Lozev »

bigASSyou написа:хорни може да се сложат , но ако ще им пускаш музика от компютърното ЦД , какъв е смисъла. може и да е странно но добре понасят вибрациите захранването се прави със стабилизатори.
за да качиш напрежението трябва да ползваш инпулсно , тогава пак се обезсмислят хорните.


аз не вярвам да могат даи идея колега много ми е интересно колко къса ще е суб хорната :roll:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#7 Мнение от joro66 »

Потвърждавам, че CD-то от компютър почти не прескача. Преди време ползвах такова горе-долу 2 год. във шкода фаворит (казвам марката за да се има превид твърдата возия), но го бях сложил върху парче дунапрен с дебелина 2 см с размерите на цд-то между предните седалки.
Дванадесетте волта директно а петте - през 7805 с радиатор защото грее.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#8 Мнение от Marian Lozev »

gps написа:
qno_zloo написа:
bigASSyou написа:хорни може да се сложат , но ако ще им пускаш музика от компютърното ЦД , какъв е смисъла. може и да е странно но добре понасят вибрациите захранването се прави със стабилизатори.
за да качиш напрежението трябва да ползваш инпулсно , тогава пак се обезсмислят хорните.


аз не вярвам да могат даи идея колега много ми е интересно колко къса ще е суб хорната :roll:
Ами да беше погледнал по надолу старите теми в този раздел :wink: има една "Прототип на суб-хорна за кола"....90х30х40 см :wink: събира се в повечето стандартни багажници :wink:


да темата я знам много добре ам само до там а и си споменал че се е получило ама какво :wink: даи малко инфо : то винаги се получава ама дали е това което трябва ...иначе ти правя евала лично за този проект...... нощо лично
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

3agor4o

#9 Мнение от 3agor4o »

Извинявайте за въпроса , не съм на ясно как да направя това "инпулсно". Някой може ли да ми обясни като на начинаещ, как да го конструирам и какви материали ми са нужни :?: А за CDто мисля да сложа такова ,защото излиза доста по евтино :idea: дори и да е ново :)
все пак музиката ще е скромна :roll:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#10 Мнение от Marian Lozev »

в мен събуди определено но за сега нямам време успех на всички
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

D.Kolev

#11 Мнение от D.Kolev »

çà çàõðàíâàíåòî íàé îáùî òè òðÿáâà DC/DC êîíâåðòîð. âèæ òàÿ òåìà ïðèìåðíî
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... pic&t=1852

íî ñå ñúìíÿâàì äà ñå ñïðàâèø. ñ êîíñòðîèðàíåòî íà îçâó÷èòåëíè òåëà ñúùî. ðàçãëåäàé ôîðóìà ïúðâî ïúê ïîñëå ïðàâè :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост