изчисляване на ФИ тип Пясъчен часовник

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

изчисляване на ФИ тип Пясъчен часовник

#1 Мнение от Sylis »

този тип ФИ имат предимството както научих тук из форумите пред обикновенните с кръгло сечение или правоъгълни с това че с по малко напречно сечение и дължина се получават същите резултати както и с традиционните ФИ,намалятват нежеланите завихряния в тръбата до минимум при по големи мощности и същевременно са по компактни.Общо взето вършат много добра работа само да може човек да ги смята...някои ако е правил подобно нещо и знае как става номера със сметките моля да пише.Ако има софтуер за тази работа още по добре.Ще съм му благодарен ако сподели,не само аз...!
Има и още нещо...материалът от които би трябвало да се изгаботи това чудо ( ПВЦ тръба няма ли да свърши работа,ако успея да я излъжа да придобие някакси формата....)

предварително благодаря за вниманието

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Daniel Petrov »

О,боже!
Какви са тия пясъчни часовници...
BassBox Pro има опция да зададеш каква форма ти е порта,т.е. дали има отваряне на краищата на тръбата-one or two flared ends:
Изображение
Ама няма нищо общо нито с ръчен,нито със стенен,нито с пясъчен часовник. По скоро прилича на смерч :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от oceanman »

Уидоу,това е друго.Човека с основание се е заинтересувал от конструкцията.
Действително имаше по руските сайтове такива разработки, и авторите казваха че ефекта наистина е много добър. Конструкцията малко наподобява на сопло,което способства за намаляване на традиционните за бас-рефлекса"духалки"...
Демон-а също се беше занимавал с такива неща, и беше качил статия в "Downloads"- разработка (за соплата).
Приятелче,попитай "gps",той май имаше сполучливи проби на пясъчния часовник...ако не се лъжа...
А някъде из форумите имаше и тема по въпроса. Разрови се...Когато аз правех басрефлекс предпочитах конструкцията "Power Port". Дава аналогичен ефект,но е по-трудна за изпълнение...

Gavril Gavrilov

#4 Мнение от Gavril Gavrilov »

Oceanman, би ли пуснал инфо за power port-a, ако ти е възможно.
И само да изясним - порт тип "пясъчен часовник" е различен от традиционния тромпетовиден flared port, който се вижда на басбокс скрииншот-а. И още един въпрос - кое според вас е по-ефективно - двойно flared или само тромпетовиден изход, като края на рефлектора, който е вътре в кутията (и както вече разбрах - на поне един диаметър разстояние от най-близката стена във всяка посока) е със нормано кръгло сечение?
Не съм експерт по динамика на газовете, но все ми се вижда, че ако има тромпетовиден край и вътре в кутията, няма да се получава толкова добро насочване на въздуха към тръбата? Или греша?

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от oceanman »

Двойната камбана разбира се е по-добра.
Дай меил адрес...

Gavril Gavrilov

#6 Мнение от Gavril Gavrilov »

Добих представа за какво говориш gps :)
Дано само съзнанието ми не рисува някакви идиощини.
ggavrilov@gmail.com ми е майлчето не се плаша от огромни файлове :)
Благодаря за хелпа.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

изчисляване на ФИ тип Пясъчен часовник

#7 Мнение от Sylis »

При мен няма достатъчно място за Оптималния вариянт ФИ които ми дава програмата и затова гледам да съктатя дължината му,без това да се отрази на АЧХ,а именно с "пясъчния часовник" това е възможно стига да се изработи добре

Публикувай отговор

Обратно към “CAR LOUDSPEAKERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта