ПЪРВО Hi-Fi/Hi-End ИЗЛОЖЕНИЕ

Организационни въпроси, срещи, групови проекти и т.н.
(Само за регистрирани)
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Nikola Nikolov

#46 Мнение от Nikola Nikolov »

Ще има ли някой, който да пътува на 22 за София през С.Загора?

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#47 Мнение от Sylis »

Айде сега след първия ден от изложението кажете къде да качваме снимките, за да могат всички участници на форума да ги теглят спокойно.Аз предлагам това да стане на Торент тракера на БГаудио.Какво предлагате Вие?
Последно промяна от Sylis на Нед Апр 22, 2007 1:02 am, променено общо 1 път.

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#48 Мнение от Sasho Tashov »

Ето една снимка поне да имат представа хората за какво ставаше въпрос. Няма да коментирам звученето, настроението и т.н. То е ясно :wink:

Изображение

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#49 Мнение от Cvetomir »

хайде не се стискайте имаше поне 5 човека дето снимаха, дайте снимки , ейдж-кръшера дори нсеше камера. евала за слушането , усещам че идва гладно време, ще се правят хорни с етери!
EDIT: Можели някой , да направи списък на изпълнителите и песните които се слушаха днес?
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#50 Мнение от Tisho »

Ето какво улови окото на моя фотоапаратник :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това са избрани моменти от събота. :wink:

Аватар
batkorosen
има опит
има опит
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#51 Мнение от batkorosen »

Някой има ли впечатления как звучат тези ОТ с формата на тимпан?
Аз имах възможност да чуя само големите хорни с два усилвателя.
[/img]

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#52 Мнение от Sylis »

Качих всичко което съм заснел през двата дни на торент тракера.Извинявам се предварително за цветовете на снимките,просто се сливаха много источници на светлина и ставаше мешана история (естественна,лумининсцентна,волфрамова....ужас :( ).Снимките са без каквато и да е обработка.Много се радвам че успяхме да се видим и запознаем повечето участници на форума.Мероприятието беше с отлична подготовка и организация за което можем да благодарим на целия BGaudio Team.Тези които дойдоха знаят какво е било,а за тези които не можаха незнаят какво са изпуснали ;)

Цъкни тук

Поздрави,
Жоро ;)

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#53 Мнение от Sylis »

batkorosen написа:Някой има ли впечатления как звучат тези ОТ с формата на тимпан?
Аз имах възможност да чуя само големите хорни с два усилвателя.


Имаш впредвид конгите...Аз лично останах много изненадан от тях.Удивително добра сцена,а относно ниските които имаха...УНИКАЛНИ
Последно промяна от Sylis на Нед Апр 22, 2007 10:21 pm, променено общо 1 път.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#54 Мнение от wassilzaza »

Благодарности на @Sylis за снимките като не дойдох поне да добия някаква представа какво е било цялодо "чудо". Поздрави

Аватар
batkorosen
има опит
има опит
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#55 Мнение от batkorosen »

Благодаря на Sylis за споделеното мнение. Отдавна ми се въртеше в главата да се вгради ВГ в реален музикален инструмент, но бях си избрал контрабас. Още не знам как би се реализирало защото в него освен струните, резонанса им в обема с отворите, трептят и цялата предна и задна стена. И при него никой не се страхува от резонанси и хармоници, а именно това се търси - само да звучат красиво и богато.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#56 Мнение от oceanman »

Тк се представиха изключително оригинални и иновативни конструкции от- до. Плеъри, ДАК-ове, кабели и разбира се О.Т.
От това което чух са стандартното отлично представяне на късите хорни на Ручо, бях изумен и от балансирания звук на конгите. Това са двете озвучителни тела, които ми станаха фаворити.
Екстравагантните хорни на Кирил звучаха много отворено и детайлно, без насоченост и разбира се въздушно и пространствено, лично на мен ми се сториха неубедителни в ниските честоти.
Другите хорни с голямата фуния отпред :D за мен бяха невероятна дизайнерска атракция.
Може би стаята имаше своите особености в акустично отношение, та имаше нежелани резонансни явления. Другия път ще се погрижим този недостатък да го премахнем.
Новият Етер 7 ми се струва отличен говорител,който трябва да се чуе..Високите бяха невероятно естествени, контрабаса беше релефен и бърз, вокала също.
Бих искал да го чуя в Иво някой ден, защото съм сигурен, че там ще прозвучи потресаващо на 7 метровата хорна, и акустически обработеното помещение.
:wink: Съжалявам, че не успях да чуя на Теодор хорните.
Благодарение на безкомпромисния превключвател на колони и ампове успявахме мигновенно да превключваме оделните апаратути.

Слушахме и токов усилвател. Машина подходяща за тестове на колони... С почти нулевия си дъмпинг фактор ще се наложи да се нагажда като система-усилвател-О.Т.
Постоянното ми кръстосване нагоре-надолу не ми даде възможност да чуя много неща. Чухме и няколко вида слушалки с референтния слушалков амп на Велински.
Успяхме и кабели да чуем, естествено разликата се чуваше добре.
За мен беше и атракция и маслените интерконекти, които също не успях за съжаление да чуя.

Искам да спомена, че в дизайнерско отношение всички продукти бяха перфектни.

Извода ми е... че начинанието беше изключително добре организирано. Нямаше безконтролно движение, което да пречи на слушането. Имахме на разположение 2 зали.Организацията беше много добра според мен и се надявам всички да са останали доволни от представлението. Много хора успха да си сверят часовниците надявам се :wink:

Ще се радвам, ако успеем да направим така, че тези изложения да станат закономерност с присъствие на различни концепции и конструкторски решения.

Дойдоха изключително много хора,които се запознаха лично и вече не бяха само никове, а реално съществуващи хора.

Накрая искам лично да благодаря на организаторите на това мероприятие и на любезния домакин - Божо, които станаха "виновници" за срещата на толкова много хора.

Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#57 Мнение от BotsRevenge »

Макар Sylis вече да е показал всичко, ще си позволя да покажа и моите снимки.

Ето една примерна

Останалите можете да изтеглите от тук

Надявам се да ви харесат.

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#58 Мнение от Audiomaster »

Владо (oceanman ), и този път ми съвпадат впечатленията с твоите, та затова няма да си хабя умствените гънки да ги пиша, абслолютно същите са - детайлната картина, страхотно истинските високи и лошата акустика на стаята, само дето нямах възможността да присъствам и 2-та дни, да прослушам и кабелите, но пък се насладих на изключително качествен слушалков лампов усилвател, направен от Велински - човече, ти ме върна към слушалките отново :). Благодаря и на Божо, един ерудиран и приятен човек, на Ручо, на Борислав и Иван Рачев и всички останали от тима, които бяха доста учтиви . Ама тези конги са едно наистина компактно решение човек да слуша истински и приятно музика, само тази невероятно неподходяща стая се надявам да бъде коригирана следващия път като решение за демонстрации на хай-енд озвучителни системи, много добре помня как ме впечатлиха големите хорни у Рачев :)


P.S. Имам една забележка към организаторите обаче - много дълго време се слушаха експонатите поотделно, т.е. пуска се един чифт хорни, слуша се около час, после друг, лично за мен това бе доста неудобно, понеже не успях да чуя хорните на Теодор Гугуланов, бяхме само съботата и трябваше да тръгваме за Бургас следобед.
В това отношение лично аз съм много благодарен на Борислав за проявената отзивчивост :lol:
Последно промяна от Гост на Пон Апр 23, 2007 2:11 pm, променено общо 1 път.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#59 Мнение от Nanko Rusev »

BotsRevenge написа:Макар Sylis вече да е показал всичко, ще си позволя да покажа и моите снимки.

Ето една примерна

Останалите можете да изтеглите от тук

Надявам се да ви харесат.


Наистина показа доста снимки той, за което му благодаря (успях поне да позяпам 2д) но твоите снимки са .... класни :wink: Личи си че това ти е сериозно хоби. Наистина ти благодаря!

Съжалявам много че в "последния момент" ми пропаднаха плановете и не успях да дойда ... изцяло аз съм си виновен :evil:

Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#60 Мнение от BotsRevenge »

Благодаря ти много. Радвам се, че са ти харесали. Аз също съм доволен как се получиха.

Публикувай отговор

Обратно към “ОРГАНИЗАЦИОННИ Q&A”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта