Господа ОФИЦЕРИ...

Организационни въпроси, срещи, групови проекти и т.н.
(Само за регистрирани)
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Rumen Suvandjiev »

bojilov написа:Един добър ламповик ще налепи кво да е лампово стъпало без значение едно или дву-тактно и то с подръчни средства (имам впредвид без сребърно-танталови и други благинки и екстри).И пак ша го отнесе.


Точно това смятам да направя, въпреки, че не Ангел е силен в транзисторната схемотехника.

satanshoo

#17 Мнение от satanshoo »

Божо не мисли че идеята не е намерила отзук отатъка :arrow:
ще бъде силен ламповия отбор от "Просташкия" форум... :D

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#18 Мнение от ortho »

Не мога да съм сигурен в общия критерий за оценка. Ако всеки от нас седне да си направи по една аудиограма, разликите в получените графики ще бъдат стряскащи за доста от хората.
Това обаче няма да може да обясни дори и 10-тина процента от това как възпримаме музиката, така че критерия е чисто субективен и такъв май трябва да бъде.

P.S. Божо, с удоволствие ще дойда пак при тебе, за съжаление проблеми със здравето на родителите ми ме задържат тук.
Иначе е Стропрамен :D
dr.ivo

Счупеното носи щастие !

AHDPO

#19 Мнение от AHDPO »

Bojidar Bojanov написа:...не видях някакъв голям ентусиазъм на ламповия отбор там...

От името на един от Просташките лампови отбори: на въпросната тема Ангелът мене от снощи ме трие чевръсто, та вече се чудя да се потя ли да пиша там... Освен да пиша тука по неговата тема... ;-)
Някои от ламповиците ни са извън София, за тях не мога да кажа дали им се участвува. Но има един друг елемент,
Angel написа:...Преди идеята да се е превърнала в "Общо дело на Масите" - извинете, но си запазвам отсега правото на Главен Организатор. Вероятно ще помоля Божо за съдействие - все пак много работа си е, а от опит зная, че ако тя не е ПЕРСОНАЛНА грижа на някого - нищо не става....
, не съм сигурен каква ще е в крайна сметка идеята на ГО... Но нека не разнасям някои особености от форум във форум. Аз вчера си помислих дали да не спретна нещо преносимо... но, както и да е, ако успея аз или ако изръчкам някой друг от моята шайка ще се разбере. Успех на всички, подготвящи се за Надсвирването!
С уважение,
Андро

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#20 Мнение от Simonov »

Аз доклокото разбирам, надсвирването ще е между усилватели. В този ред на мисли, ще са необходими само чифт качествени озвучителни тела, хубави кабели и качествен източник(Лозев вече предложи помощ). Желателно е озвучителните тела да са с висока чувствителност, защото именно при тях "лъсват" недостатъците на "слабите звена във веригата" ;)
Изображение

AHDPO

#21 Мнение от AHDPO »

Simonov написа:Аз доклокото разбирам, надсвирването ще е между усилватели. В този ред на мисли, ще са необходими само чифт качествени озвучителни тела, хубави кабели и качествен източник(Лозев вече предложи помощ). Желателно е озвучителните тела да са с висока чувствителност, защото именно при тях "лъсват" недостатъците на "слабите звена във веригата" ;)
Аз ако евентуално участвувам може би един приятел ще ме принуди и ще ми помогне да си докарам китайските "Сървин-Вега" Е712, по спецификация са 98 дБ чувствителност. 4 ома, между другото... И на мен ми се иска да има ОТ със 100-ина дБ чувствителност на надсвирването. При това не само по причината, изтъкната IMHO съвсем на място от Симонов, но и защото при тая чувствителност и усилватели с по-скромна мощност могат да се прослушват от по-широк кръг хора IMHO.
За изравняването на нивото... чини ми се, че може да е адекватно на "еталонен" музикален пасаж с бавен променливотоков волтметър, например В3-57. Резултатът от сравнението на усещането за сила на звука впоследствие може да е също интересен...
С уважение,
Андро

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#22 Мнение от Vasil Nikolov »

AHDPO написа:Аз ако евентуално участвувам може би един приятел ще ме принуди и ще ми помогне да си докарам китайските "Сървин-Вега" Е712,
Ще ти помогнем разбира се ,вегите свирят доста добре и аз ще си пусна на тях моите ампове :wink:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Ivan Rachev »

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=9365 ето това препоръчвам за всички , цитат :
Отношението на учения към експеримента влияе на резултата от експеримента...
....Ангел Деспотов (каква точна фамилия :lol: ) твърди че няма разлика между телефонен кабел и сребърен , казва че не е хайфист.... :D какъв точно е смисала от това слушане , единственият смисал ще бъде за него , защото независимо от резултата той ще го опорочи и обърне с своя рекламна полза но това не е причината поради която няма да се включа в това начинание , причината е тази че за мен сравнения между лампи и чипове и широки ленти и тайвански басрефлекиори отдавна са приключили :lol: , ако иска да прави наистина тест тои се прави в зала България с изпълнение на живо на орган от Нева Кръстева ( в 10 топ органистки в света) и които си поскаме други изпълнители , след което си пуска всеки системата и и се разбира веднага :lol: завеси :lol: :lol: веселяк разликата в звука на широка лена + хорна+директноотопляем триод в клас А и този на полупроводници в някакъв клас ,управлявани от интеграла под дълбока обаратна връзка управляващи тайвански басрефлексиори е такава че да изградиш и стена пак ще е прекалено ясна...говорих за разликата в звука :lol: както и да е
:lol: ето какво беше заловен да разпространява небръснатия интригант Деспотов след като гостува на мен и Теди и ни каза в лицата че системите ни свирят прекрасно :

1. Изработени са лошо и са грознички
2. Имат конструктивен недомисляк - късата шпула вдига чувствителността, но не остава полезен ход, и мембраната не може да направи кой-знае колко линеен ход.
3. Шпулата е навита на типичната за Благоевград основа от алуминиев станиол и канцеларска хартия, залепването й е вероятно с типичния за тях 'нитролак', който при нагряване гарантирано се чупи и съответно води до необратима повреда... Светът работи с Kapton, плосък алуминиев проводник за шпулата и лепи със специално лепило на Loctite, което държи до 350 градуса, гарантирано.

Късият полезен ход е компенсиран с ефективността на хорната, но пък за да бъде линейна характеристиката му под 50 Hz, 'устата' би следвало да е с площ около 6 кв.м, а това очевидно не е така... и бумти около 70-80 Hz.
Ако се комплектоват с подходящ бас и се резнат под 80 Hz, може и да свирне много прилично, пък и ще носи повече мощност.

Като заключение - ако алнико наистина бе инвестирал сумата, която твърди, в тази разработка - дал си е парите на вятъра дотук.
За 1/2 от цената можеш да си купиш от Динакорд 10' концентричен двулентов драйвер на Eminence, който с подходящ филтър ще удари етерите в земята така, че свят ще им се завие на алнико & co....

...това ще направи и след прослушването , каквита и да са резултатите , брадата ще ги изопачи в своя полза :lol: ,въпреки всичко ще пратя човек с едни концерти 8 серия на Джамо и се надявам Ивайло да не е продал усвателят си на Лаборатория 47(един от най-добре свирещите полупроводникови усилватели който съм слушал някога :wink: ) и да отиде да му изкърти главата с звук от чипове :lol:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

AHDPO

#24 Мнение от AHDPO »

Аз ще опитам да не се меся където и без друго е намесен Човешкият Фактор. Не че не мога да плюя и/или хваля тоя или оня, не че не мисля разни неща за Ангел Деспотов, Иван Рачев, тоя или оня форум и така нататъка. Както и да е, и в двата форума има хора, които високо ценя, уважавам, и с които ми е много приятно да общувам. Също и не съм сигурен доколко мненията ми тука са интересни и желани, ама "там" като ме дебнат да ме ... делнат, а ми е интересно, все пак се пробвам... Човещинка + пазарна икономика, може би.

Донякъде се съмнявам какво ще излезе от начинанието, признавам. Но мисля, че си заслужава да му (на начинанието) стискаме палци, защото има шансове да е нещо интересно по темата за хубавия звук на родна почва.

Аз лично очаквам някои резултати, които ще са двусмислени в смисъла на поставената задача "транзисторЪТ да отнесе ламБата като влак глухарче по звук", извинявам се за свободния цитат. Те може да не са нито интересни за масовия зяпач, нито да уйдисват на пазарната страгия на един или друг, че даже може в процеса на реализация на начинанието и да не се получат, разбира се. Но все пак:

- струва ми се нормално "пред пердето" да се намерят хора, които да не намерят разлика. Те за едни ще са доказателство, че няма защо да се мъчат с лампи, след като същото могат да постигнат и с транзистори, за други - че лампите не са по-лоши от транзисторите и не са за изхвърляне, за трети - че "свиня от кладенчова вода не разбира", за четвърти - че експериментът не е коректен и така нататъка...

- два (май нещата вървят натам, че ще има два усилвателя, които ще се сравняват, а ако някой иска да чуе нещо трето няма да се взима в пред вид..?) усилвателя могат на различни ОТ да звучат различно. Нали така? Е, ако Т звучи по-добре на ОТ 1, а Л - на ОТ 2 какъв ще е изводът..?

- различни усилватели за различна музика... Лампите да отнесат пясъка по класическа музика и акустична музика като куцо пиле домат и обратно - за хард и хеви. Не че да се оборудва човек с два прилични усилвателя (полупроводников и лампов) е по-скъпо, отколкото с един изпипан до последното винтче лампов ИЛИ полупроводников, май..?

- между другото ако сравнението е само на едно ниво няма ли да загуби сравнението част от резултатите, които при същите условия могат да се получат?

- аз, честно казано, нали не съм кой знае какъв Юлиян Вучков в аудиото, та може тука да стъпвам връз тънък лед, ама бих очаквал по-голяма разлика (пред пердето, де... опа, сетих се за вица как може да накараш една жена да вика половин час след оргазъм, ама то е по-скоро за Просташкия форум... хем там знам точно кой ще подразни... ;-) ) между еднотактни без (О)ООВ и двутактни с ОООВ, отколкото между лампи и транзистори... Това Меренето на п... опа, извинявам се, Надсвирването как ще го хване? :-(

- до момента ми изглежда подозрително, че ще се представя Хибрид. А ми се струва принципно много интересно... Как да се прецени "имат ли място ромите в духовата музика" без ром в духов оркестър..?!?

- може би основното... ако въпросното Мерене свършва за съдийския състав с набор от въпроси "кое ви хареса повече"... ами звукът, IMHO, е субективно възприятие... то ако можеше да се опише с единици и нули... И какво, ако примерно, лампите дадат по-меко звучене и по-мек бас, а транзисторите - по-верен бас и по-прозрачни високи?? Примерно, само. Как приравняваме това до "1 или 2"? Май опрях до дереджето "как се отговаря на въпроса 'блондинките ли правят по-добри свирки или брюнетките'" :-( МД Ангел много бързо реагира (демек, ми изтри поста) като подадох ей тоя линк ftp://ftp.slivova.info/andro/Fun/svirki_na_avanta.jpg брей, не носи тоя човек на майтап и това си е... може пък аз да не съм в час, а нормалните хора да се взимат всичките много, ама много насериозно, а?

С уважение,
Андро

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Аз ще участвам с най-обикновен двутактен усилвател, на който специално за целта мога да поставя обратна връзка, за да бъде състезанието честно.
Мога и с транзисторен да участвам, че отдавна не съм лепил платки.
Проблемът е, че нещо регламентът взе да се размива и начинанието от blind-test започна да се превръща в панаир.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Rumen Suvandjiev »

D.Yankov написа:Мисля, че Етерите заслужават да участват в надсвирването


Не е въпросът дали те го заслужават, а дали то ги заслужава.
Аз лично ще се въздържа от широколентови + хорни.
Най-стандартни ФАБРИЧНИ тонколони " та да буде муката полна".

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Широката публика ще се убеди в техните качества, сравнявайки ги с най-добрите модели на Lowther, Coral, Fostex и Goodnams.
Но на мероприятие, организирано от bgaudio, с подобаваща Hi-End апаратура и борд, съставен от именити аудиофили.
Нека не смесваме нещата...

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Ivan Rachev »

Rumen Suvandjiev написа:Широката публика ще се убеди в техните качества, сравнявайки ги с най-добрите модели на Lowther, Coral, Fostex и Goodnams.
Но на мероприятие, организирано от bgaudio, с подобаваща Hi-End апаратура и борд, съставен от именити аудиофили.
Нека не смесваме нещата...
.... :smt023
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “ОРГАНИЗАЦИОННИ Q&A”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта