Íîâè ôîðóìè? - ìíåìèÿ?

Организационни въпроси, срещи, групови проекти и т.н.
(Само за регистрирани)
Съобщение
Автор
Аватар
vangelov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

За кутиите...

#31 Мнение от vangelov »

Относно ТНТМ и кутиите - да споделя и моя скромен опит. Първоначално тръгнах да търся изгорели, стари и прочее устройства, ама все нещо не ми се нравеше. В крайна сметка си купих :
- от Металснаб алуминиев лист - 1 на 2 метра, с дебелина 3 мм;
- пак от там няколко месингови пръта с различни диаметри
- от Бриколаж няколко алуминиеви шини 10мм/10мм и 6мм/6мм
- хубави болтове на шестограм от Евроболт

На стругар си изработвам крачетата, врътките и бутоните от месинг, Алуминиевите плоскости - на гилотина (в Техномашинекс до ЦИИТ - докарват го с много голяма точност, нямаше изненади като изключим местата където е бил захващан листа, ама няма как). Останалите манипулации - в къщи с помоща на бормашина, зеге, мечици и няколко "специални" инструмента - за докарване на матова повърхност с фина шкурка без да се прецакват ръбчетата и да са успоредни грапавинките.
Ще видя какъв ще е крайния резултат, и ако не ми хареса може алуминия да се анодизира в черно, а евентуално месинга да се посребри в "Галванохимия" - (http://galvanohimia.hit.bg/main.htm - цените им са съвсем приемливи).
Засега съм с около 200 лв. назад, но пък ще имам хубави и качествени (надявам се) кутии за всички устройства, пък и всичко ще е в един стил...

Гост

#32 Мнение от Гост »

Можеш да пробваш и 10% разтвор на натриева основа... идеална е за Al
Правил съм много хубави панели от полирана неръждаема стомана за разни работи с лъскави букви и матирана основа, и обратно
Можеш да използваш PVC фолио изрязано на плотер за маска!
Но най-важнто е да пробваш пътво върху непотребно парче как се получават нещата за да уточниш времето за ецване, щото имам едни съмнения за технологията с тонера от лазерен принтер. За платки може и да е подходяща (даже и аз съм правил опити като студент) ама за лицев панел... незнам
Между другото има разни тънкости в технологията с тонера за да се получат както трябва нещата но... по добре ползвай фоточувствителни лакове, още повече, че това което искаш да правиш е равнинно!
:wink:

Sergo

#33 Мнение от Sergo »

Аз съм за тема на форум АКУСТИКА. Ясно е, че добра колона в кофти стая звучи зле, а постедствена колона в добре подбрана акустика се търпи. Мисля, че всеки може да сподели свойте впечатления от промените които е правил в тях и резултата които е наблюдавал.

Публикувай отговор

Обратно към “ОРГАНИЗАЦИОННИ Q&A”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта