Бай Таной

Организационни въпроси, срещи, групови проекти и т.н.
(Само за регистрирани)
Съобщение
Автор
izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Бай Таной

#1 Мнение от izumrudy »

Бил искал да разбера целия зор около бай Таной? Някой предлага ли прослушване у дома?

Merci,
Руди

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#2 Мнение от EmilRachev »

Таной правят озвучителни тела още от памтивека, редно е да доуточниш какво точно искаш да им чуеш.
Като почнеш от Силвър Радиатор, Ред Монитор, Монитор Голд , HDP серията... абе купища модели говорители и цели ОТ, наистина са много.
Отначало са правили най-вече мониторен тип ОТ, а после разбира се са се комерсиализирали, имат и много модели за "раята", особено в последните десетилетия, даже имам един чифт флорстендъри в офиса, слаба ракия.
Ти обаче предполагам не искаш да слушаш комерса, а старите им големи тенджери, дуал концентрик с алнико магнитна система, от старите им версии до 1980г., така ли е? 8)
Принципно тук в България не съм срещал от гореописаните серии, слушал съм само в чужбина 15-инчови Монитор Голд в голями хорни и то беше преди повече от 20 години.
Имай напредвид също, че старите им серии говорители са доста скъпи.
Това го казвам в смисъл, че малко трудно ще намериш от тях за прослушване.
Че ги има - със сигурност ги има и по нашите ширини, но собствениците им май не пишат много по форумите.
Ще следя темата с интерес, аз също се кандидатирам за кратка слушателска сесия, ако излезне нещо от гореописаните драйвери.
Последно промяна от EmilRachev на Сря Авг 08, 2012 4:06 am, променено общо 1 път.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#3 Мнение от izumrudy »

@ Emil
Факт =)

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#4 Мнение от izumrudy »

@ Emil, след ремикса на поста ти =)

Мини през вкъщи да си поговорим и да послушаме, предполагам ще намериш малко време =)

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#5 Мнение от EmilRachev »

Крайно време е да се видим с теб, предполагам в събота ще имам тази възможност, ще ти врътна предварително разбира се.
Между другото, ако ти е интересна марката можеш да си уговориш прослушване с Владо ДГД, те с Ручо направиха наскоро едни къси хорни с Таной драйвери, кръстиха ги Алигатор, ето тези:

http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=1&t=21599

Вярно, говорителите(2528) са от малко по-новите серии на марката и нямат много общо с най-старите, но все пак са дуал концентрик система и определено ще ти е полезно да ги чуеш.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#6 Мнение от DRGeorgiev »

Имат доста общо със старите а самият 2528 е пуснат официално през 1978 година, като например, че високочестотния драйвер на 2528 е абсолютно същия като на драйверите от 1972 година HPD 295 10"/ HPD 315 12"/ HPD 385 15" , Gold 1967 LSU 10"-12"-15" инча а високочестотния е половината звук на тези драйвери.
Ето подробно описание на моделите където се използва един и същ вис.честотен драйвер

used in Tannoy Type 2528, HPD295, HPD315, HPD385, Eaton, Arden Mk I, Berkeley MK 1, Cheviot Mk1, Devon MK I, Devon MK II, LSU/HF/IIILZ - Monitor Red 10", LSU/HF/12/L - Monitor Red 12", LSU/HF/15/L - Monitor Red 15", LSU/HF/IIILZ/8G - Monitor Gold 10",LSU/HF/12/8 - Monitor Gold 12", LSU/HF/12/8G - Monitor Gold 12", LSU/HF/15/8 - Monitor Gold 15", LSU/HF/15/8G - Monitor Gold 15", LSU/HF/15L (Monitor Silver), Mansfield 12, Mansfield 1
Прикачени файлове
13.jpg
7900 0205 DSCN6318 (1).jpg
7900 0205 DSCN6318 (2)-1024x768.jpg
MG_phaseplug_400.jpg
MG_phaseplug_400.jpg (54.64 KiB) Преглеждано 4663 пъти
MG_tweeter-dome_400.jpg
MG_tweeter-dome_400.jpg (41.13 KiB) Преглеждано 4663 пъти

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#7 Мнение от DRGeorgiev »

izumrudy написа:Бил искал да разбера целия зор около бай Таной? Някой предлага ли прослушване у дома?

Merci,
Руди
:D Зора е такъв, че харесаш ли свирнята на Бай Tannoy отърване няма! :D
Ако имаш път към Стара Загора можеш да чуеш и моя 2528 ето телефонът ми 0888409853.

Хараланов
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 2:43 pm
Местоположение: на село
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#8 Мнение от Хараланов »

DRGeorgiev написа:високочестотния драйвер на 2528 е абсолютно същия като на драйверите от 1972 година HPD 295 10"/ HPD 315 12"/ HPD 385 15" , Gold 1967 LSU 10"-12"-15"
Само дето е направен с феритен магнит, докато Gold-овете ползват Alnico такъв :wink:

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#9 Мнение от EmilRachev »

Не само Голд серията, Ред, Силвър и HDP серията също са алнико магнитна система.
Отделно и мембраната на старите им е хартиена, докато при 2528 си е полипропилен заливка върху хартия, поне така помня.

Отделно и гънката на старите е главно текстил, изключение прави една малка серия на Силвъра, която е с гума и оттам съответно по-ниско Fs. :)
На HDP серията пък гънката е с Танопласт - оная гадна формула пяна на Таной, дето на макс. 15 години се разпада и трябва да се сменя.
На 2528 гънката е доста добра - текстил отгоре залят с гума или нещо подобно, стои лъскава, но с течение на годините леко се втвърдява, трябва да се внимава при покупка.
За трептилката не съм запознат, но и "кошницата" е коренно различна при старите и 2528, поне на външен вид.
Иначе всички са отляти от дуралуминий, добро и стабилно шаси.
В общи линии бая разлики имат, но това не прави 2528 лош драйвер, за 10" вади много здрав и равен саунд, поне в къса хорна, в друга конструкция не съм го слушал.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Бай Таной

#10 Мнение от DRGeorgiev »

Хараланов написа:
DRGeorgiev написа:високочестотния драйвер на 2528 е абсолютно същия като на драйверите от 1972 година HPD 295 10"/ HPD 315 12"/ HPD 385 15" , Gold 1967 LSU 10"-12"-15"
Само дето е направен с феритен магнит, докато Gold-овете ползват Alnico такъв :wink:
Ееее, това имам Хараланов :wink: Мислиш ли, че не знам по-горе написаното от теб :D
Всичко опира до кесия!

Публикувай отговор

Обратно към “ОРГАНИЗАЦИОННИ Q&A”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта