Слушане на хорните на Freestate при Кирилов

Организационни въпроси, срещи, групови проекти и т.н.
(Само за регистрирани)
Съобщение
Автор
Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#16 Мнение от Dimitar Atanasov »

ultimate написа:
Demiurg написа: По- скоро изрязани по шаблон. И така извивките стават наистина плавни, а това, предполагам, се отразява на звука. На същия сайт някъде под някоя снимка пишеше - 12 слоя налепен 2 инчов МДФ.

Така ще да е! Още повече се вижда различната ширина. 12 слоя означава около 60см ширина. Сериозен размер. И ювелирна изработка. Чудя се дали тези плавни преходи и "математически" вярна хорна имат осезаемо предимство пред апроксимацията с плоскости, както са повечето проекти.


Математически вярна хорна е нещо доста интересно....Няма такава...всички налични сметки и симулации са просто модел на процесите в хорната, като смея да твърдя всеки си има някакви недостатъци....

Просто всички модели са грешни, само дето някой вършат работа (цитат)

Колкото до плавните преходи те биха оказвали влиания ако модела който се използва е с непрекъсната функция на сечението (например експоненциалната хорна на King или разни други модели с cosh например).

В момента глася една хорна с полилинийна функция на сечението (няколко конични тръби) , купил съм дъските, ама чакам FRS 8, щото не ми се смята на ново за 10-ката...а пък изникнзха и други по - спешни неща, така че довършването се отлага за близкото бъдеще.

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Stoqn »

amitko ще споделиш ли проекта на хорната с FRS 8 с другите от форума.Това говорителче надхвърли очакванята ми с ТЛ и бих искал да го чуя в хорна как ще свирне.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от Dimitar Atanasov »

Разбира се че ще споделя, даже ще ми е интересно какво мислят другите по - въпроса, защото не съм правил досега хорни (а и други колони също), освен това си ги смятам по мой начин...

Мога да постна чертежа, но още не съм ги сглобил...

Бях поствал някакви предварителни неща, но това е окончателното..
http://stochastics.fmi.uni-sofia.bg/~am ... s/horn.jpg

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#20 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Последно промяна от Teodor Gugulanoff на Вто Окт 11, 2005 5:08 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Daniel Petrov »

Отворете нова тема, моля, че офтопика стана повече от основната тема :о)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#22 Мнение от Dimitar Atanasov »

ultimate написа:
amitko написа:Математически вярна хорна е нещо доста интересно....Няма такава...всички налични сметки и симулации са просто модел на процесите в хорната, като смея да твърдя всеки си има някакви недостатъци....

Може би все пак има. Това е трансформатор на импеданси с разпределени параметри. И най-вероятно това е експонециалната хорна /позабравил съм теорията, говоря малко наизуст/. Но не само, че сигурно е най-дълга, но е и трудна за изпълнение. За това има модели, които я скъсяват или апроксимират.
Твоят е от лесните за изпълнение, но мащабът е неподходящ и не мога да го видя :( Ако може с по-дебели линии и по-малък формат.


Отварям нова тема в QUARTER WAVE

Публикувай отговор

Обратно към “ОРГАНИЗАЦИОННИ Q&A”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта