Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#91 Мнение от Rusin Atanasov »

@Ангел Димитров,
Мисля че се вързват, и за това се правят вътрешните заобляния и гладките стени в хорните.

@Мариан Лозев, да прав си за формата...аз имам и друго обяснение защо трябва да е такава /и такова сечение е на картинката в предишният ми пост/ ама е малко футуристично :oops: Елипсовидна форма може да се направи на плания, и всеки дърводелец може да се справи. И би трябвало да струва горе-долу колкото сап за брадва все пак разпорката е под метър, изискванията към материала са сходни и формата им е почти еднаква.

@Димитър Атанасов, ако се резгледат сегашната разпорка /форма и ъгъл/ и табуретката на Ташов като препятствия, а те създават някаква турболенция и щом катко Ташов е доволен от това значи ли че турболенцията в този си вариант е полезна, приятна и т.н.

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#92 Мнение от Angel Dimitrov »

Rusin Atanasov написа:@Ангел Димитров,
Мисля че се вързват, и за това се правят вътрешните заобляния и гладките стени в хорните.


Не, не, не, не за това се правят заоблянията в хорните , помисли малко още ... какво представлява звука , и какво е въздушно течение, поток от въздух ...

Гугуланов , извинявам се за правописната си грешка ! Турбулентност е ! :oops:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#93 Мнение от Nanko Rusev »

Rusin Atanasov написа:@Ангел Димитров,
Мисля че се вързват, и за това се правят вътрешните заобляния и гладките стени в хорните...
... или за избягване на отражения :D

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#94 Мнение от Dimitar Atanasov »

Табуретка на изхода на хорната на дали предисвиква турбуленция, поне забележима спрямо общата турбуленция на системата.

По скоро има ефект на намаляне на площта на устата, или по някакъв начин на демпфане, което съчетано с акустиката на помещението има положителен ефект.

Аватар
entusiast
има известен опит
има известен опит
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 1:00 am
Местоположение: Пловдив

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#95 Мнение от entusiast »

Турболенцията в случая мисля че малко трябва да ни притеснява,нали хорната не е сопло,крило или спойлер.
Явленията,на които трябва да се обърне повече внимание при проектирането на рупорни акустични тела са резонанс,интерференция и когато на пътя на вълните има преграда или отвор-дифракция,тъй като те са пряко свързани с разпространението на вълни в дадена среда.
Do not confuse movement with action!

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#96 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Dimitar Atanasov написа:...Голяма част от теорията на турбулентността е развита от КолмогоРов ...
Сигурно именно заради това основния критерий е наречен на името на Reynolds ;)

ПП Мисля, че последните мнения следва да заформят нова тема ... ?
Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#97 Мнение от Daniel Petrov »

Снощи успях да чуя Хеликсите, но вече с Етери.
(отрових го аз Шонев още преди месец, че трябва да изхвърли Фостекса и да ходи при Аспарух)
Е, както каза и собственика им, няма нищо, ама нищо общо с Фостексите.
Въобще свирнята на Фостекса е все едно някой го е хванал за гърлото.
Много добре обаждат хорните с Етери, макар, че фибрана в компресионните камери е в повечко и при 30-на херца хода на говорителя няма и милиметър.
(има известно лееко повдигане м/у 100-150 херца, което при по малко пълнеж в камерата изчезва)
Дисковете на Мадона определено къртят мивки от към ниския регистър, перфектно записани,
Алфа Вил звучат много ефирно, небезизвестният Amused to Death на R.Waters отвори
невероятно широка и дълбока сцена.
Аз лично съм доволен от добре балансирания звук, който обаче липсваше с предните говорители.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#98 Мнение от Marian Lozev »

ЧЕСТИТО! за Етерите.
Да попитам за фостексите дали се продават и какви са , ако може на лична.

ПП: Установих че при дългите хорни колкото е по малка камерата или я няма толкова по натурален е ниския спектър, но се получават пъкове в други равнини, явно това е най-бавния процес "настройването на камерата".
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#99 Мнение от N.Jordanov »

Marian Lozev написа:Установих че при дългите хорни колкото е по малка камерата или я няма толкова по натурален е ниския спектър, но се получават пъкове в други равнини,
Все с нещо ще трябва да направиш компромис :)
Много дълга линия с несъразмерна уста ... ще трябва да се компенсира с ... по-голяма камера.
Ако устата е по-малка няма да имаш достатъчно повдигане и равномерсност на всички ниски честоти.
Ще "слиза" до 30 Hz, но като нямаш ударност м/у 50-70 Hz се губи малко смисъла от дългата хорна.
А ако имаш и много завои и тънки страници тогава положението става още по непредвидимо.

П.С. И като добавиш разположението на колоните и размерите на стаята става още по-сложно.
_________

NJ

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Ultimate(The Helix) Horn или на български-"ОХЛЮВА"

#100 Мнение от Marian Lozev »

Оп, в грешка си .
Минусите са повече от няколко при варианта голяма камера и дълга хорна.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта