Проект за заднонатоварена хорна с Фостекс 126

Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Daniel Petrov »

Чертеж с размерите и разкрой в PDF формат ТУК
Ширината на всички детайли от страница 2 е 160мм. Забравил съм да го упомена на чертежа :lol:
С два различни цвята са дадени тия с дебелина 16 и съответно с 18 мм. Това не съм пропуснал :idea:
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Milen Gogov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Milen Gogov »

:oops:
Последно промяна от Milen Gogov на Съб Авг 25, 2007 12:01 am, променено общо 2 пъти.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#18 Мнение от Sylis »

Ами представи си че я има..толкова ли е трудно

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Daniel Petrov »

Milen Gogov написа:Или аз съм кьорав или в pdf-a (2-ра страница) липсва горната дъска на хорната... 8O

При упоменати размери, т.е. ширина, височина и ДЪЛБОЧИНА на хорната, средно интелигентен човек би се досетил, че размера на дъската се получава след като от въпросната дълбочина извадиш дебелината на задния и предния панел, т.е. общо 36мм - 465-36=429мм. Също така би забелязал, че на въпросната 2-ра страница са дадени само детайлите, които имат ъгли, различни от 90 градуса (а на тая всичките са все прави). Далеч съм от мисълта, че в близките няколко години ще реализираш тоя проект, но ако все пак имаш неблагоразумието да го почнеш, нали няма да ме викаш да ти го (до)направя аз? :lol: :lol: :lol:
Да не вземеш да се обидиш нещо? Просто се майтапя 8)

П.П. И все пак можеш да пуснеш пдф-а на плотер, той е в мащаб 1:1, т.е. всички детайли ще ти излезнат с реална големина при печата.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

ХОРНАТА !

#20 Мнение от cecoEL34 »

Мисля , да направя тази хорна за tangband - w4-655sa . Моля , Даниел за мнение ! Също така и по въпроса за материала - какво ще кажете за чама ? Искам да избегна фурнироването , а също така и визията на челата на щперплата .
Благодаря предварително !
"Deep Purple" e стил на живот .

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Daniel Petrov »

В петък "просвирих" едната колона. Има добро ниво при 40 херца. 35 са на границата на чуваемост, ама с тая малката мембрана е нормално :)

Чама ще кънти!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nikolay Kolev »

Чама е мек и се чуква много лесно, така че няма да го избегнеш фурнироването. Отделно толкова дебели плосости май нямат и ще трябва да лепят по няколко .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Pastfuturist

#23 Мнение от Pastfuturist »

Здравейте, искам да запитам специалистите дали този модел хорна с тези говорители на ''Fostex FE126e'' e подходяща за звукообработване? Тъй като искам да направя компромисен вариянт м/у монитор и Hi-fi ОТ, има ли смисъл в това?
Ще бъда много благодарен ако някой ми изясни този казус! :oops:

Поздрави!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Daniel Petrov »

Абе говорителя не е лош, ама за звукообработка май не става много много...
120мм са си 120мм, трябват ти поне 200мм...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
chavv
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от chavv »

Преди всичко, благодарности на Даниел и на всички, които са склонни да споделят своите проекти и опит.
Решил съм първите ми хорни да бъдат с FE126Е и съм се спрял на този проект на Даниел. Ще съм много благодарен, ако споделите впечатления от изпълнението му, макар и до някаква степен.
Daniel Petrov написа:В петък "просвирих" едната колона. Има добро ниво при 40 херца. 35 са на границата на чуваемост, ама с тая малката мембрана е нормално :)
Как са високите, има ли детайлност? Мислиш ли за корекции по проекта?

torque
има известен опит
има известен опит
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Апр 09, 2005 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Проект за заднонатоварена хорна с Фостекс 126

#26 Мнение от torque »

Виждам, че отдавна не е писано в темата, но да питам все пак.
Каква би трябвало да е горната честота до, която действа хорната?

Интересува ме горната граница на действие тъй като в друг проект за FE126e, по-точно The Frugel-Horn има добавен suprabaffle, който е ефективен до 250-300хз. И при двата проекта ширината е на практика еднаква, та би трябвало и хорната на Даниел да се възползва от по-голям бафъл.
Опитах се с калкулатора за хорни (за, който много благодаря) да нагодя най-горната и най-долната честота според дадените параметри на хорната, но ги получавам приблизително, при най-горна честота 60хз 8O . Това ми е някак странно....само до 60хз да действа :H . Увелича ли горната честота на хорната и обема на компресионната камера намаля.
horn.jpg
Бафъл действащ до към 60хз ще е прекалено голям :?
А и се чудя има ли голям смисъл наистина от тоя бафъл....никога не съм сравнявал с/без. До колкото разбрах целта му е да компенсира спада в нивото, който се получава с понижаването на честотата и в идеалния случай точно до честотата до, която работи хорната .
ето един примерен към хорната на Даниел бафъл изплагиятстван от Frugel-Horn и надраскан от мен(затова може и за нищо да не става :oops: )- ширина:304мм
horn4.jpg

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта