Суб Хорна с BMS 12S330 -> бас рефлекс

Съобщение
Автор
wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Суб Хорна с BMS 12S330 -> бас рефлекс

#1 Мнение от wassilzaza »

Ако не се лъжа темата ми е първа в раздела! И така понеже най-сетне дойде време и аз да си направя суб след доста чудене се спрях на БМС 15С330 (бях си го харесал отдавна). Не ми се иска да го слушам в бас рефлекс и затова ми остава варианта да рискувам с преднонатоварена хорна. Доста време се занимавах с изчисления, програми за симулации, как точно да нагъна рупора и т.н. Направих цялостен проект с точни размери и ъгли на хартия и остава само изпълнението и понеже идните дни мисля да го поръчам (говорителя), реших да видя някой отзиви от по-опитните за хорната, както и полезни съвети и предложения.
Изображение
Материал 25мм, Ширина 600мм. Уста:4800 см^2, Гърло:450 см^2, Камера:~32.5л., Дължина:~195см. Цел: Максимална ефективност в обхвата около и над 50хз.
Последно промяна от wassilzaza на Нед Юни 10, 2007 10:52 pm, променено общо 1 път.
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

GTI_PoWeR

Re: Суб Хорна с BMS 15S330

#2 Мнение от GTI_PoWeR »

wassilzaza написа:Цел: Максимална ефективност в обхвата около и над 50хз.
8O

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#3 Мнение от Marian Lozev »

8O хахха ........ ми щом търсиш 50 хз нагоре защо ти е хорн суб 8O и то преднонатоварена ...
Извинявай а под 50 хз какъв ще е проекта.......... или няма да има...
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#4 Мнение от wassilzaza »

Незнам защо ви се струва толкова неприемливо този тип конструкция с този драйвер да свири между 40 и 150хз.
Изображение
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Georgi_Ivanov

#5 Мнение от Georgi_Ivanov »

незнам,обаче аз мисля че няма смисъл от това........попрочети още малко теория поясни си неясните засега неща и пробвай пак..... :) има време за всичко, няма за къде да бързаш.Нито говорителът ще избяга,нито дървения материал :smt023

D.Kolev

#6 Мнение от D.Kolev »

êàê ïðåäíîíàòîâàðåíà, íåùî íå ìîãà äà ñõâàíà êúäå ùå ñåäè ãîâîðèòåëÿ. èäåÿòà å äà èìàø ìàêñèìàëíî ïëàâåí ñïàä â íèñêèòå ÷åñòîòè. òèÿ 110äá ìíîãî áðå è îáåìà íà òÿëîòî äîñòà.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#7 Мнение от wassilzaza »

Говорителят ще се намира в обем V. Обемът на тялото като цяло наистина не е малко. Няма да бързам още, ще пробвам с по-голяма дължина на експонента и по голяма уста да сляза по ниско, около 30хз. Ще гледам да бъде максимално малка като обем (хорната). Довечера сигурно ще постна нов чертеж.
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ivelin Braikov »

По принцип този тип конструкция не е най-подходящия за вкъщи. Освен ако целта ти е не толкова музиката, колкото да събориш блока... :roll:
What would you attempt to do if you know you could not fail?

GTI_PoWeR

#9 Мнение от GTI_PoWeR »

Щом настояваш да свириш с суб хорна използвай друг драивер!

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#10 Мнение от wassilzaza »

GTI_ написа:Щом настояваш да свириш с суб хорна използвай друг драивер!

За тези пари незнам дали има нещо по добро. Пък и не мисля, че не е подходящ за хорна. Така че продължавам да мисля каква ''къщурка'' да му правя.
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#11 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Georgi_Ivanov написа:незнам,обаче аз мисля че няма смисъл от това........попрочети още малко теория поясни си неясните засега неща и пробвай пак..... :) има време за всичко, няма за къде да бързаш.Нито говорителът ще избяга,нито дървения материал :smt023

И защо да няма смисъл, бихте ли пояснили по-подробно ?
Изображение

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#12 Мнение от Marian Lozev »

Teodor Gugulanoff написа:
Georgi_Ivanov написа:незнам,обаче аз мисля че няма смисъл от това........попрочети още малко теория поясни си неясните засега неща и пробвай пак..... :) има време за всичко, няма за къде да бързаш.Нито говорителът ще избяга,нито дървения материал :smt023

И защо да няма смисъл, бихте ли пояснили по-подробно ?


Ми защото се е насочил към честота която не си струва направата на хорн суб ..... и то за у дома така поне мисля аз като притежател на хорн суб в случея може би ще сподели и моя френд Ivelin Braikov
той също слуша с хорн суб .
А може wassilzaza да му трябва за външно озвучаване или ....... да сподели.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#13 Мнение от wassilzaza »

Marian Lozev написа:
Teodor Gugulanoff написа:
Georgi_Ivanov написа:незнам,обаче аз мисля че няма смисъл от това........попрочети още малко теория поясни си неясните засега неща и пробвай пак..... :) има време за всичко, няма за къде да бързаш.Нито говорителът ще избяга,нито дървения материал :smt023

И защо да няма смисъл, бихте ли пояснили по-подробно ?


Ми защото се е насочил към честота която не си струва направата на хорн суб ..... и то за у дома така поне мисля аз като притежател на хорн суб в случея може би ще сподели и моя френд Ivelin Braikov
той също слуша с хорн суб .
А може wassilzaza да му трябва за външно озвучаване или ....... да сподели.

За вкъщи ми трябва и може би наистина е по добре за цел да имам долна честота можеби около 30хз. Направих някой промени в големината на устата, дължината на контура, камерата... остава да измисля максимално компактен вариант на нагъването на рупора, което не е лесно.
п.п. @Marian Lozev незнам дали си видял, че имаш ЛС от вчера с поръчката на говорителя, писал сам ти и по ICQ.
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#14 Мнение от Sylis »

Опитай какво става със задно натоварена хорна...резултата на мен лично ми харесва повече от това което си пуснал ти за АЧХ

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#15 Мнение от wassilzaza »

За сега оставям сметките и симулациите, защото не съм сигурен дали ще мога да сдобия с говорителя. Нека го купя и тогава.
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост