Дискусия: Enclosures for Fostex FE-126e

Съобщение
Автор
horn_power

.

#16 Мнение от horn_power »

шегувам се :lol: просто исках да вмъкна идеята с лампа за фазов палец,защото ми се струва много оригинално. за тези 25khz...съмнявам се ,че ще ги достигне,но идеята на фулрейнджа не е да има ултразвук,а жив звук.аз си слушам бг20 с фазови палци(дървени) и си е подобрение :wink:

едит: като гледам коментара на bachelor...мисля да поясня Изображение
идеята ми беше да съм полезен на Nanko Rusev.слагат се фазови палци и на тези фостекси(на снимката е 127-ца ,но идеята е важна),а защо не и по-екстравагантни (линка от поста ми по-горе) :wink: . или грозни тук вече май е 126 Изображение
В оригинал идеята за ламБовия палец е в сайта на Стив Декърт.съмнявам се той да прибягва до трева,ако правилно съм рабрал емотикончето по повод моя пост .смятам,че едно такова подобрение(палец) може много добре да балансира горния регистър на фулрейнджа(неслучайно по-голямата част от ТВОРЦИТЕ В ХАЙ-ЕНДА слагат такива палци на говорителите),за да стане още по-прозрачно звученето на хорната като цяло.

поздрави,
митака!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: .

#17 Мнение от Ivan Rachev »

horn_power написа: Стив Декърт.съмнявам се той да прибягва до трева!
... :D аз пък се съмнявам че знаеш за какво говориш :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

horn_power

.

#18 Мнение от horn_power »

сигурно си прав,приемам всяка забележка от хора с твоя опит и умения,особено когато е дадена като градивна критика. :smt023 исках просто да наблегна,че фазовия палец може да подобри нещата.

иначе нищо не казахте за това как ви се идеята за фазовите палци при моделите на фостекс без ВЧ конус.някой опитвал ли е ?

ето за това стана въпрос в началото http://www.decware.com/newsite/mainmenu ... .htm&intro


поздрави,
митака!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Ivan Rachev »

:) нямах предвид палците , а това , че няма как да знаеш кой какво употребява :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: .

#20 Мнение от Rumen Suvandjiev »

horn_power написа:иначе нищо не казахте за това как ви се идеята за фазовите палци при моделите на фостекс без ВЧ конус.някой опитвал ли е ?


При моделите без ВЧ конус капачката трябва да се разглежда като високочестотен излъчвател. За да поставим фазов палец, трябва да я отстраним, което ще доведе до загуби във високочестотната област. Дали печалбата от фазовия палец ще компенсира това и доколко - само експериментът може да покаже.
Може да се помисли за отваряне на обема под капачката, което поне при говорителите, на които съм го пробвал, води до по-добра линейност а на слух - ясно доловима лекота във възпроизвеждането на високите среди. Не зная защо Fostex не поставят пробити капачки, може би не е технологично при такива малки размери. Перфорацията във всички случаи не бива да надвишава 5mm в диаметър.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Stefan Stefanov »

Fostex 206E е с пробита капачка с фина мрежичка на отвора.
(децата веднага я пробваха дали ще издържи като я натиснат с малките си пръстчета :cry: )

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nanko Rusev »

Stefan Stefanov написа:Fostex 206E е с пробита капачка с фина мрежичка на отвора.
(децата веднага я пробваха дали ще издържи като я натиснат с малките си пръстчета :cry: )


Да, Румен говореше за 126 (4.5" срещу 8") ...

... David (Planet 10) прави "палци" за доста модели Fostex и според него и доста от клиентите му "след" е по-добро от "преди".

ще помоля модераторите да разделят тази дискусия от първоначалната тема
Последно промяна от Nanko Rusev на Вто Окт 09, 2007 10:52 am, променено общо 1 път.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#23 Мнение от Fenkiller »

Stefan Stefanov написа:Fostex 206E е с пробита капачка с фина мрежичка на отвора.
(децата веднага я пробваха дали ще издържи като я натиснат с малките си пръстчета :cry: )

:lol: Аз по тази причина мисля за железни решетки на моите!!!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Miroslav Danov »

Nanko Rusev написа:
Миро, чудиш се за твоите ли ? :wink:

Да, чудя се.

Иначе, фе126е леко ме дразнят в средновисоките.

Има някакви ВК126 с дупка:
http://www.flo-horns.de/Flo13/Flo13.htm

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#25 Мнение от Audiomaster »

мда, оказва се, че дупките са нещо много важно, всеки го знае, ако е половозрял :twisted:

По въпроса, дупката в капачката може да подобри излъчването във високите колкото и да е парадоксално това, подобрява и други параметри, но както каза Ручо, не трябва да е голяма, че ще стане влошаване, вместо подобряване. Едно, че намаля от масата на излъчващия елемент, второ точно върха на купола трепти в обратна фаза с останалата част и се сещате какво става с АЧХ-то, това е и причината куполните ВЧ драйвери с меки мембрани да звучат много добре. Но това вие си го знаете де, точно аз с "малкото опит" ли да ви го казвам...
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Borislav Stankov »

Аз имам един чифт 126е и най-скоро време съм замислил да направя с помощта на етераудио (имам с Аспарух предварителна уговорка) един ултимейт проект точно с този драйвер.
В момента в който нещата стартират ще напиша подробни обяснения :) със схемите и необходимите изчисления.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

horn_power

.

#27 Мнение от horn_power »

ето на това се казва развитие по темата.проекта ти несъмнено ще е перфектен,нямам търпение :) .

иначе за палците-ако се остави повече място между палеца и шпулата доколкото съм забелязал малко се качват високите.не съм сигурен обаче дали ще се компенсира липсата на капачка :? . иначе това с дупката и може да си сериозно подобрение,макар и не толкова радикално като палеца.



поздрави,
митака!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Ivan Rachev »

Borislav Stankov написа:Аз имам един чифт 126е и най-скоро време съм замислил да направя с помощта на етераудио (имам с Аспарух предварителна уговорка) един ултимейт проект точно с този драйвер.
В момента в който нещата стартират ще напиша подробни обяснения :) със схемите и необходимите изчисления.
..с този драйвер не може да стане никакъв ултимейт , притежавам същите свирят кресливо :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Borislav Stankov »

Ivan Rachev написа:
Borislav Stankov написа:Аз имам един чифт 126е и най-скоро време съм замислил да направя с помощта на етераудио (имам с Аспарух предварителна уговорка) един ултимейт проект точно с този драйвер.
В момента в който нещата стартират ще напиша подробни обяснения :) със схемите и необходимите изчисления.
..с този драйвер не може да стане никакъв ултимейт , притежавам същите свирят кресливо :wink:


Друже този проект е за да спрат обвиненията към етераудио, че не правят нищо друго освен проекти с етер. Аз ще оставя драйверите на въображението на Аспарух ако той прецени ще ги модне, ако ли не ще изстискаме максимума от тях. Имам неговото съгласие за това, а самите говорители наистина са компромис, в момента ги слушам в едни малки хорнички прект на Даниел и са кресливи.

Достатъчно евтини са за да може да си поиграем с тях и да не ме е яд ако нищо не излезе.

edit:
А и ти както не веднъж си ми казвал че новите проекти развиват хората които ги правят. :)
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Miroslav Danov »

Въх, този пик около 7КХз май не се преборва току-така с фазов показалец
http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=d2739144cc75f1d9d11abe486a3ba344&threadid=94198
Който не вижда картините-ето ги:
http://www.diyaudio.com/forums/attachment.php?s=&postid=1106968&stamp=1168799189
розовата крива е след мод:
http://www.diyaudio.com/forums/attachment.php?s=&postid=1107948&stamp=1168891571

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта