Low Cost BL Horn with FR10 (FR13)

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#196 Мнение от Angel Gekov »

Поздравления за първия опит.
И ще си позволя един съвет - слушай Сашо, защото той ще те поведе по правилния път - към втория план от първата снимка. :D :D :D

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#197 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Здравейте!Според Вас дали би било по-добре да се използва този драйвър?
http://www.net4you.bg/Steadygroup/artic ... php?id=383
И още нещо от къде може да се закупят Fostex 13см. и евентуално цена?
Поздрави!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#198 Мнение от Borislav Stankov »

Да става този точно. За фостекс-а през сайта на http://www.madisound.com се организират групови поръчки питай Румен Суванджиев по въпроса.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#199 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Отказах се от фостекса-не ми се чака може би по-натам.Но тъй като днес ще ходя за драйвъри BG 13P или FR13.BG 13P е по-чувствителен ,но все пак Вашето мнение.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#200 Мнение от Kiril Kirilov »

Ianaki_ianakiev написа:Отказах се от фостекса-не ми се чака може би по-натам.Но тъй като днес ще ходя за драйвъри BG 13P или FR13.BG 13P е по-чувствителен ,но все пак Вашето мнение.
Вземи си FR13, за мен е по-добър.
Но с тези малки драйвери лесно става тест, ако ходиш на място в магазина.
Вальо ще ти ги пусне с 2-крокодила. Поднеси ги към ухо и слушай вномателно :-)

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#201 Мнение от Daniel Petrov »

За мен малкият драйвър си остава сериозен компромис. Правим заднонатоварена хорна за говорител, който по принцип изпитва сериозно затруднение с басите, като заниманията ни са продиктувани от пестене на место и най-важната причина - да стане без пари.
Е, не става да се лови риба, без да си накиснем задника във водата.
По добре е човек да хвърли усилия в правенето на нещо, от което ще има най-голямо удовлетворение и после няма да има коментари от рода на: "абе свири, ама еди си кой диапазон го маже", "абе има чат-пат бас, ама ми е малко" и т.н.
Поради ей тая причина (и по ред други битови) аз нямам лични хорни.
Защото искам като ги правя, да ги направя веднъж и да приключа с правенето.
В момента подготвям универсален проект за 130 мм драйвер с експонента 2300 мм, който обаче отнесен към размера на говорителя е доволно голям сандък.
Поради тая и ред други причини - плащане данък глупост, правене на едно нещо няколко пъти, препоръчвам на всички, които тепърва правят стъпки в тая материя - ориентирайте се към проект, който би задоволил изискванията ви за звук и в по късен етап, въоръжете се с търпение, че няма да стане веднага и нека не ви плашат размерите и трудността - винаги се намира решение с местото, както и някой по-ерудиран, който да удари едно рамо в критичните моменти.
Използването на 8 инчови широколентови драйвери са възможно най-верният подход при конструиране на рупори.
Цената е доволно приемлива (85$ за Fostex 206), при положение, че дървенията винаги излиза в пъти по скъпа.
При използване на добър, универсален проект, на по-късен етап има възможност да се експериментира и с други, по-качествени драйвери.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

spooks
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 7:56 pm
Обратна връзка:

#202 Мнение от spooks »

Здравейте!
Постът ми категорично няма място в тази тема, но нямам желание да откривам нова за подобен абсурдистан - просто като намеря решение (надявам се с ваша помощ), модераторите ще го изтрият.
Събрах дървения, материали и инструменти за въпросния проект за ОТ, с желанието да ги захраня с наскоро придобития от мен усилвател, който по никакъв начин не влиза в рамките на класа техника, с който по-голямата част от вас боравят, но всеки започва от някъде.

Факт е че страницата не е за начинаещи, но моля да ми помогнете със следния, меко казано, нелеп въпрос. Досега съм си имал вземане-даване само с купешки системи от различен клас...та - дариха ми един Grundig V2000 (
Изображение
- картинката не е моя), на чийто гръб, освен че се хвалят, че е правен в Германия нищо не пише (също така да не си играем с тока, че да си нямаме ядове). Търсих за service или owner's manual в интернет, но единственото безплатно са две странички схеми. В 4-5 оферти в e-bay и подобни нему немски търгове, продават въпросния модел, като явно някой не е в час (освен мен), тъй като се обявяват параметри "2х60w,4-8 ohm", "2 x 75 Watt max. an 4 Ohm", "2X 80 Watt Musikleistung", които макар и близки се различават (има дори разногласия дали е усилвател или ресийвър, които ги оставям на страна). Нещо повече, навсякъде е 2х при положение, че има изходи за 4 ОТ. Което ме хвърля в здрав смут.

Та, след цялата тази неособено интерсна информация: може ли да ми помогнете с някакви "тайни" места в интернет, за които Google не ме открехна, където да разбера какво тече по жиците и дали няма да ми изпържи бъдещите ОТ с FR10-4 или 8 Ohm(дайте идея), които се очертава да са 4 на брой (съзнавам, че не е много аудиофилско, но помещението е благодатно в това отношение).

Просто казано, ако направя 4 ОТ и ги назоря с тази щайга, ще има ли негативни последствия, освен за милиони микроби и за техниката?

Предварително и следварително благодаря и се извинявам, че ви занимавам с дребните си житейски проблеми, но след почти две седмици четени тук, разбрах че освен, че сте "затворено общество" (сектата на добрия звук), разбирате от това, с което се занимавате и има много какво да се научи от вас.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

2x 4x

#203 Мнение от Kiril Kirilov »

(PreScriptum: После ще сплитна темата от предния пост)

Направи колкото са ти на сърце броя хорни, негативни последствия ще има само за микробите ;-)

Щом са 4, нека да са по 8 ома.
Опитвам се да ти дам най-простия съвет, ако ти звучи повърхностно...
Ако внимаваш с усилвателя после, няма да изгориш никоя от 2-те страни :-)
И много бързо след това, разбирайки какво си си направил, ще започнеш да правиш следващия си проект, например усилвател ;-)

Така и другия въпрос се саморазрешава :-)

spooks
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 7:56 pm
Обратна връзка:

Re: 2x 4x

#204 Мнение от spooks »

Kiril Kirilov написа: Направи колкото са ти на сърце броя хорни
Благодаря за бързия отговор. Точно от това имах нужда - прост и категоричен отговор.
Надявам се в най-скоро време да се отчета със снимки, въпреки че се очертава неприятна сесия.

Поздрави и отново благодарности.

Аватар
chavv
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#205 Мнение от chavv »

Здравейте!
Daniel Petrov написа:ФР10 се представя по добре в басите ...
Как смятате, ще има ли ефект, ако се комбинира с рупор пред драйвера?

Аватар
Romeo
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 6:22 pm
Местоположение: Бяла
Обратна връзка:

#206 Мнение от Romeo »

Здравейте.

Искам да кажа благодаря на Даниел за проекта! Жив и здрав и още много хубави проекти!
Много съм доволен от качество на звука(за толково пари :) )
Изображение
Това беше 1 опит, сега мисля за нещо по-голямо :)
Поздрави

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#207 Мнение от Rumen Suvandjiev »

And написа:Това беше 1 опит, сега мисля за нещо по-голямо :)
Много добра изработка!
Пожелавам ти да поддържаш все това темпо ... :-)

Аватар
Romeo
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 6:22 pm
Местоположение: Бяла
Обратна връзка:

#208 Мнение от Romeo »

Rumen Suvandjiev написа:
And написа:Това беше 1 опит, сега мисля за нещо по-голямо :)
Много добра изработка!
Пожелавам ти да поддържаш все това темпо ... :-)
Благодаря за хубави думи и пожелание! :)

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#209 Мнение от Miroslav Danov »

Честито! Интересно ми е, с БГ13 ли си го направил и как са ниските, от колко херца надолу не се чува?

Страхотен завършен вид, браво!

Аватар
Romeo
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 6:22 pm
Местоположение: Бяла
Обратна връзка:

#210 Мнение от Romeo »

Miroslav Danov написа:Честито! Интересно ми е, с БГ13 ли си го направил и как са ниските, от колко херца надолу не се чува?

Страхотен завършен вид, браво!
Благодаря :)
Да с БГ13. Относно долната граница - според тестовото CD и моите уши някъде 45-50 херца това успях да чуя :)

Бих искал да ги чуя с FE103E -
Stefan Stefanov написа:Ако можете само ги пробвайте с Fostex FE103E и ще се учудите още повече...
Разликата е впечатляваща!
ама нямам такива :)

Поздрави

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта