Vifa MG18SK-09-8 и наличният в момента MG18WK-01-8 в TL

Съобщение
Автор
bezobraznia

ех...

#31 Мнение от bezobraznia »

Dman, то пак че не е като при моите TVM-и ARN226-ците .. При едната от обявени 30Hz резонансната бяга на 39Hz... Е, не е чак толкова фрапантна разликата сравнено с БГ-говорителите ... :? :roll:
.... те може би за това не обявяват Fs-а на Китайските :) хехе...

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#32 Мнение от oceanman »

И не забравяйте,че ТЛ гълта чувствителност,затова филтрите-накрая...Експерименти му е майката заедно с меренето и слушането,нали Дман?

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#33 Мнение от Bojo »

Аз съм взел повече Вифи и ако не друго, можем да ги подберем по двойки, с на Жокер и други ако си вземат.
Ники имам и 4 АРНа, като идваш вземи ги - ще ги подберем и тях по двойки!

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#34 Мнение от Bojo »

Мерил съм няколко пъти двойки АРН 227 и раликата м/у екземплярите е била малка - не по-голяма от 2 Hz, което мисля е допустимо. Мерил съм и отделни екземпляри АРН 150, от голяма партида, произведени по различно време, и там разликата беше не по-голяма от 1 Хз, което ме впечатли. Затова сега се чудя защо така се е получило при Ники.

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#35 Мнение от Bojo »

А нещо полският сайт не мога да го отворя.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Полски сайт

#36 Мнение от Kiril Kirilov »

Я пробай сега полския сайт :lol:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#37 Мнение от Bojo »

Започнах колоните. Правя снимки и ще се опитам да ги пусна. Малко промених размерите, спазвайки пропорциите, изчислени от Владо. Все пак реших да сложа високите отгоре :oops:.

Zmej

#38 Мнение от Zmej »

Ако са отгоре, трябва да вкопаваш...

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#39 Мнение от Bojo »

Змей, защо?

Zmej

#40 Мнение от Zmej »

Да им изравниш фазовите центри... Иначе ще ти 'бият' надолу... Виж Владо не ги вкопава, но на него винаги високите са му отдолу...
Ако е за д'аполито обаче, там май вкопаване не трябва...

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#41 Мнение от Bojo »

Значи, пак не разбирам! Дали високите са отгоре или отдолу, ако не са вкопани - фазовите им центри не са изравнени. И трябва да се пипат филтрите..... Изключение правят някои специални разработки, като например SEAS -Excel line. Поиграх си със вкопаване и мерене на пищялки - нещата са страшни - и най-малкото, плавно, закръгляно, под 45 или повече градуса, изменя драстично (с по 4-8 db) характеристиката на говорителя и тя добива съвсем друг вид . И не само това - изменя се и дисперсната характеристика на говорителя - става много по насочен. Аз лично никога няма да вкопавам високочестортни говорители, защото лично се убедих! Евентуално ще пробвам с ринг под Мидрейжа.

Zmej

#42 Мнение от Zmej »

Bojo написа:И не само това - изменя се и дисперсната характеристика на говорителя - става много по насочен.


E точно това е - ако са на едно ниво и високите не са вкопани, фазовия център им е изнесен напред. Много грубо може да се каже, че 'посоката' на 'листото' от диаграмата на излъчване ти е на перпендикуляра на отсечката, свързваща фазовите центри... Затова ако високите са отдолу, този 'лъч' сочи нагоре, ако са отгоре 'лъчът' се забива надолу. Тест с розов шум много добре изяснява нещата. Ей дман ако се включи, ще обясни по-подробно. Пък и не може говорителят да се вкопае ей така - трябва и акустично съгласуване между двата драйвера, и то злобно... За какво си мислите, че дман беше пуснал темата за глината преди време?

П.С. Много лошо го обясних, надявам се, че сте ме разбрали... :oops: Ники (безобразния) беше намерил навремето една много интересна програмка - xdir. Не е идеална, но много добре илюстрира какво искам да кажа...

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#43 Мнение от Bojo »

Змей, разбрах за какво става дума. Ще пробвам да обърна колоната с високите надолу и ще видя какво става.

Колоните се обадиха. С набързо сглобени филтри и без разработени говорители. Звукът е обещаващ. Чувства се стаен потенциал. Изслушах няколко "тестови" парчета. Към някои от тях направо нямам никакви забележки. Няколко парчета със Смуут Джаз направо побъркаха комшиите, а те са ми свикнали по принцип. Баса е дълбок, контролиран, въпреки че помещениети ми играе гаден номер. Две неща обаче ме изненадаха - не можах да извадя детайл (при първото прослушване без пищялки) и другото (Владо ме предупреди) - не търпят натоварване (,но това за мен не е проблем). Продължавам нататък с пробите с ватата и филтрите.

ПП За пръв път дойдоха и комшиите отгоре, да видат какво става.

Dman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 208
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

...

#44 Мнение от Dman »

Божо какво значи не търпят натоварване? Не издържат 30-те вата които им подаваш ли ?

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта