копие на VIB-130 TL на Visaton

Съобщение
Автор
Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

копие на VIB-130 TL на Visaton

#1 Мнение от Simonov »

Понеже и аз съм се запалил по ТЛ-ките, и ще си правя тонколони обмислям варианта да си направа тези тонколони. По принцип имам желание да си проектирам свои но ме няма никакъв по въпроса с TL
Та може ли някой да даде мнение за тези колони ?
http://www.visaton.com/english/artikel/art_585_6_20.html


p.s. ако може някой да ми помогне с литература или софтуер за изчисляване на ТЛ ще съм благодарен

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от oceanman »

Доста е спрягана в положителен смисъл...Прави впечатление нискат чуствителност...Линията е дълга,има резонансни камери с които са подавени гадни пикове явно...Доста са помислили конструкторите според мен.Мисля,че е добро попадение...Но ще се нуждаеш от як усилвател...Ако си любител я високите нива-не ще те удовлетвори...Ако искаш да получиш реален,красив и неоцветен бас,това е добра конструкция...Аз имам своя вариация на този говорител,с по-стеснен честотен обхват-около 37 херца,но нивото е около 84-85 дб..

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#3 Мнение от Simonov »

За усилвателя няма проблеми YAMAHA 2x75 8ohm транзисторен. Но проблема е че немога да си намеря никаде в Пазарджик MDF 19mm и ще трябва да ги права с ПДЧ. Само на едно място намерих но е някъв буков и стува 200 кв.м. Според мен не би трябвало да има проблеми. Мощността на колоните е сравнително малка.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от oceanman »

Едва ли ще е проблем ако ги направиш от ПДЧ 18 мм,тогава и да облепиш корпуса с 4-6 мм шпертплат...ще стане много красиво...и здраво в допълнение...Или само предния панел поне...Но не забравяй точно да преизчислиш размерите... :!:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#5 Мнение от Simonov »

мисля че някаде бях виждал 19мм ПДЧ ама не съм сигурен. Преизчисляването е трудоемка работа не ми се иска да смятам че сигурно ще объркам някаде. Пък ако не мога да намера материал в Пз ще отскоча до Пловдив :)

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост