TVM ARN188 в TL

Съобщение
Автор
Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

TVM ARN188 в TL

#1 Мнение от Cvetomir »

Изображение

Моля по-напредналите, ако виждат нередности да свиркат. Ще видя довечера да кача чертеж.
Последно промяна от Cvetomir на Съб Сеп 23, 2006 4:44 pm, променено общо 1 път.
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от oceanman »

Що мъчиш перфектния за нормална ТЛ говорител в МЛ-ТЛ...Този говорител е създаден за класическа ТЛ според мен...
Лично мое мнение, не се съобразявай с него....

gps

#3 Мнение от gps »

Haver-ако го чуеш как свири в стесняваща се линия при това къса 165-170 см....Просто не е истина че говорител за 27 лв може да свири така :wink: Пусни му една две симулации в класическа ТЛ при различни So Sl.А и по-компактна ще стане кутията :wink:Но не го насилвай с големи площи на So Sl и по-дълга линия. :wink: ......хода на мембраната!А и баса ще стане "тежък" и ще избяга ударноста му.

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

tl

#4 Мнение от Cvetomir »

GPS не теразбрах добре били ми обяснил в добрия или лошия смисъл го казваш
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

tl

#5 Мнение от Cvetomir »

ОК довечера ще пусна симулации и ще видим, за какво иде реч.
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от oceanman »

Остави симулациите на мира...Графиката е само един ориентир...Това е един от най-добрите говорители на нашия пазар за класическа(стесняваща се) ТЛ....
Направи каквото ти казва ГПС, ако искаш...Ако не-успех с МЛ-ТЛ....Ако решиш последния все пак ти препоръчвам Алфа ТЛ...
казвам ти направо-честотната ти характеристика е доста изнасилена в твоята симулация....баса ще е по-бавен и груп дилей-огромни...Нищо, че накрая ти показва бърза реакция...

brum

#7 Мнение от brum »

Ето го и вариант с класически TL. Не претендирам да е оптимална конфигурация, затова приемам критики. Така или иначе имам тука едни arn188/04 дето чакат да свърша някои неща и ще стават на класически ТЛ.

Изображение

HI-FI

#8 Мнение от HI-FI »

Според мен ходът на мембраната е голям и офсетът ми се вижда много, опитай с 30-40 см.

П. П. И Peak Response-а на тоя високоговорител ми се вижда малък :?

brum

#9 Мнение от brum »

Ходът на мембраната се променя незначително (0.2 мм), а офсетът е такъв за да се изглади характеристиката. С малък офсет не ми харесва резултатът. Пък и ако гледаме на М.Кинг таблиците за нагласяне - там офсетът варира от 0.33 до 0.42. За ходът евентуално трябва да се намали S0, но почва да се вдига долната граница.

П.С. за офсетът гледам да понаглася нещата така че да си пасне говорителя към горната част на колоната при преден порт.

HI-FI

#10 Мнение от HI-FI »

brum написа:...

Ами за съжаление някой път така излиза, но според мен не бива да "изнасилваме" високоговорителя ...

П. П. Това все пак е само симулация и на практика резултатът може да е "малко" различен :wink:

gps

#11 Мнение от gps »

Brum -ти пишеш за 188-04 а аз имам предвид 188-05!

brum

#12 Мнение от brum »

Ъъъ, моя грешка , имам предвид 188-05 на 4 ома.

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#13 Мнение от Cvetomir »

Става на въпрос за 8ома говорител.
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

brum

#14 Мнение от brum »

brum написа: Така или иначе имам тука едни arn188/04 дето чакат да свърша някои неща и ще стават на класически ТЛ.


Havver - за това ставаше дума. Симулациите навсякъде са с 8 омовия вариант.

gps

#15 Мнение от gps »

Sl =0,4 Sd е малко!Да оставим настрана теорията и да споделя един чисто практически проблем който симулациите няма как да кажат :wink: При горен или долен преден порт линията e сгъната 2 пъти като последната и част преди изхода има формата на буква "Г".При малки портове заради тази сгъвка се получават струйни шумове!Разбира се това е на голяма мощност но все пак....При ТЛ с 6 инча този ефект се наблюдава при Sl по малки от 0,6Sd.При ТЛ с 8 инча ефекта е при Sl по-малки от 0,8Sd.Пак подчертавам че тези струйни шумове са при големи мощности и най-отчетливо се чуват на сигнал от генератор а все пак колоните са да възпроизвеждат музика а не синусоиди :wink: а и всеки трябва да си прецени колко силно може да му се наложи да слуша музика.Мисля че при горен заден или гледащ нагоре порт този ефект няма да го има.Виж по-надолу в форума имам една тема за чувствителноста на188-05.Там почнах с есперименти от Sl=0,6Sd и после го увеличих още порта.Даже правих проби с различни So от 1,8 до 2,5 Sd.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта