TL с говорители Sbacoustics

Съобщение
Автор
Kensound
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 19, 2019 2:28 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

TL с говорители Sbacoustics

#1 Мнение от Kensound »

Здравейте,имам следните говорители sb17NRXC35-8 и високи sb29rdc.
Слушам ги в тл,но мисля че сегашните не са с оптималните сечения,площи,обеми и тн.Линиите са с дължина 180см,офсет 0.25, So около 2sd, Sl малко под sd,вата само в предната част на линията Визатон полиестерна.Мисля,че площа на изхода е малка-109-110кв.см/sd на мидбаса е 118/ и може би от там идава проблема-баса малко идва като в басрефлекс,бумтящ,вокала и средите са заглушени...с настройка на ватата уж замазах нещата,ама едно оправиш друго развалиш.
Решил съм да правя нови ТЛ-ки,че сегашните бяха за други говорители с по-големи Sd параметри/сменени преди време/ и понамалих началните площи ,изхода също и го докарах до НЕЩО....но тъй като не бяха замислени за самите СБакустикс все ме гложди,че работа не е баш как требва да е :?
Ако някой може да помогне с идей,съвети да пише ще коментираме :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TL с говорители Sbacoustics

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

С какъв софтуер го изчисляваш?

Kensound
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 19, 2019 2:28 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TL с говорители Sbacoustics

#3 Мнение от Kensound »

С Ajhorn,имам и Leonard Audio.
Мисля и двете дават еднакви резултати.Забравих да напиша-T/S данните на говорителите ползвам не тези на производителя,а намерих данни на zaphaudio...за съжаление не съм замервал мойте мидбасчета как са.Гледам СБакустик бая се разминават с заводските параметри.

Kensound
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 19, 2019 2:28 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TL с говорители Sbacoustics

#4 Мнение от Kensound »

Ето малко графики.
Първата е на офсет 30см,долната е на 25см.Линията е 180см,So 2sd,SL 1sd
Коя графика е по удачната-тази с почти равните нива на 3ти и 5ти хармоник/30см офсет/ или другата с по-големия пик на 5ти?
Не съм много наясно как трябва да изглежда графиката при настройкта на Тл....предолагам първата е по удачна?
тл 30.gif
тл.gif

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта