хорни с Lowther

Съобщение
Автор
Аватар
zpower
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

хорни с Lowther

#1 Мнение от zpower »

Уважаеми съфорумци, ще бъда благодарен за вашето мнение, от тези, които имат опит с Lowther и мога ли да изтегля от някъде проект на хорна (за Lowther), с който да постигна максималните възможности на говорителя. Предварително благодаря на всички.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#2 Мнение от N.Jordanov »

Дай малко повече информация.
Кой модел на Lowther притежаваш? С какви параметри (измерени ли са наскоро)?
Какви изисквания имаш към хорната (размери, чувствителност, равномерност в ниските честоти,...) ?
_________

NJ

Аватар
zpower
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#3 Мнение от zpower »

това, което разполагам с данни е
DC Resistance of Voice Coil Re 7.4 ohms
Free Air Resonance Fo 45 Hz
Emission Piston Area Sd 0.021M²
Equivalent Volume Suspension Vas 61.941 Ltrs
Suspension Compliance Cms 989.130 u M/N
Mass of Cone Mmd 11.0 g
Mass of Moving Parts Mms 12.75 g
Force Factor Bl 9.99 T-M
Mechanical Q Factor Qms 3.107
Electrical Q Factor Qes 0.266
Total Q Factor Qts 0.245
Voice Coil Inductance @ 1 kHz Le 34.658 uH
Reference Efficiency No 2.026%
Sound Pressure Level SPL 95.084 Db

Размерите на хорната не ме притесняват, стига да не е по висока от, около 200 см.

Може би нещо като Hedlund, но незнам дали става за този тип говорител.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#4 Мнение от EmilRachev »

Zpower, питаха те за модела, ама ти така и не сподели кой е.
Както и да е, явно разполагаш с някакви данни от нета, но искам да те предупредя, че в много от случаите се получават несъотвенствия, често срещано е.
При директни измервания се оказва, че данните от нета са доста различни от реално измерените на твоите екземпляри.
Така, че първо сподели модела и второ - насочи се към човек, който може да ти ги измери и според резултатите да ти предложи оптимален вариант за оформление, говорителите на тази марка го заслужават.
Ако ще правиш нещо хубаво го изпипай докрай, нали това искаш в крайна сметка? :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
zpower
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#5 Мнение от zpower »

да, извинявам се, пропуснал съм да упомена модела на който съм се спрял (EX4 или PM4) и който все още не съм закупил, защото се надявах първо да направя телата, което ще ми отнеме доста време и чак тогава да взема говорителите. Мислех да се доверя на писаното в техническите характеристики, за които все пак такава фирма трябва да носи ОТГОВОРНОСТ! Но ако това не е така би трябвало да послушам съвета и да потърся лаборатория в която да се направят измервания.
Но ако все пак някой има да ми подаде някаква сламка за подходящо тяло ще му бъда благодарен.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

Публикуваните данни винаги са усреднени.

Та кой все пак е модела?

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#7 Мнение от EmilRachev »

Подхода ти е напълно погрешен, действа се точно по обратния път.
Данните от нета са само ориентировъчни.
Правилния подход е да си намериш читави говорители, възможно по-запазени или направо нови, силно желателно е да са без интервенции по тях. Желателно е също да са с близки производствени номера, разбирай изработени почти в едно и също време, което ти гарантира до известна степен повтаряемост на параметрите за двата драйвера.
Като си ги получиш у вас не е речено да ходиш по лаборатории, има и хора във форума, които биха ти измерили T/S параметрите без проблеми.
Оттам вече според някои от стойностите се преценява кое акустично оформление ще е най-подходящото за тях, хорна, басрефлексна конструкция или т.н.... много са.
Мисля ми разбра идеята, обратния вариант е до голяма степен изстрел в тъмното, може да стане, но може и да не стане, късмет е.
За такъв проект си трябва сигурност все пак, помисли все пак.
Изработката на хорни е скъпо занятие и не малка хамалогия, бива ли да отиде накрая за подпалки?
Та така, помисли по въпроса.
Ако избереш моя вариант и се стигне до евентуално измерване на параметри ме питай на лични, ще те насоча към хора, които биха ти свършили тази работа, че и за оформление биха те насочили.

И последно нещо да те питам - какво те насочи към точно тези говорители, слушал ли си нещо някъде на тази марка и евентуално в какво оформление?
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

zpower написа:Но ако това не е така би трябвало да послушам съвета и да потърся лаборатория в която да се направят измервания.
Мога да ти направя измерванията и да ти предложа конструкция.

Аватар
zpower
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#9 Мнение от zpower »

не, не съм слушал, просто така реших. по интуиция :)

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#10 Мнение от EmilRachev »

Еми и това е грешен подход, как ще налееш една торба средства и труд в нещо, което въобще си нямаш и представа как би звучало?
Само по мнения в нета на доволни потребители не си е работа.
Лаутера звучи меко казано специфично, слушал съм два техни модела, единия в хорна, а другия в опън бафъл, подкрепен отдолу с басова секция с 15-ки.
Определено ще ти кажа, че не биха се харесали на масовия потребител, това е моето мнение.
Ще те посъветвам първо да ги чуеш, пък после да мислиш дали това е твоя вариант.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#11 Мнение от Kiril Kirilov »

Едно време бяха публикувани на сайта им. Сега ги предлагат срещу заплащане:
http://www.lowtherloudspeakers.com/drawings.html

Аз също ти препоръчвам горещо, ако имаш възможност, първо да чуеш, след това (да сравниш и чак тогава) да купуваш.

...и как такава фирма НОСИ ОТГОВОРНОСТ според теб? :st

Освен това, както Румен ти предложи, най-добре да си конструираш сам телата, по твой/наш проект.

Аватар
zpower
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#12 Мнение от zpower »

абсолютно е така! Само дето няма къде да ги чуя :) Аз също съм на мнение сам да си конструирам телата ама пустото време се не стига.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#13 Мнение от EmilRachev »

Zpower , какви стилове музика слушаш и какъв по-специално звук търсиш, би ли дал разяснения?
Лаутера не е говорител, на който всичко да звучи добре, за това те питам.
Иначе имам познат, който слуша ЕХ4 на опън бафъл, може би ще се съгласи да те приеме у тях да чуеш все пак за какво става на въпрос.
Малко от малко би трябвало да добиеш представа, макар и без кутия... :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#14 Мнение от Kiril Kirilov »

... А и защо реши да си купиш Лаутер, без да чуеш?!
Някой ти е казал, че са най-добрите и ти ще вземеш задочно решение?
Искаш ли да се радваш всеки миг на това, което ще имаш или ще вземеш решение на глухо, което може да те кара да съжаляваш цял живот, но ще го понасяш, защото е много скъпо или още по-лошо, ще си внушаваш, че е най-доброто, защото вече си дал много пари...?

Аватар
zpower
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хорни с Lowther

#15 Мнение от zpower »

Е, да, така е. стигаме до философията на нещата. Тъй като всяко мнение е субективно, то никога по този начин не можеш да разбереш кое е най-доброто. За един добро е едно, за друг, друго. Това за парите си прав. Колкото повече си жертвал, толкова повече ти се иска да повярваш в решението, което си взел. Е, за някои парите са като шума. Аз не съм от тях.
Но все пак разчитам на вашето мнение като на хора, които със сигурност сте слушали много повече от мен.
Например от руския сайт, преди години твърдяха, че Sonido е по-добрия вариант.
На въпроса какво обичам да слушам - всичко що е мелодично - класика, джаз - с добър бас - не гъгнив. Благодаря и за възможността да чуя Lowther но за сега все още не съм готов откъм време. Незнам тази година дали ще има Expo Sofia.
Ще ми се да започна вече нещо, дано да е тази година. Представата ми е за предно натоварена хорна, малко по-голяма от обичайното (височина на тялото около 200 см.).

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 20 госта