TL SUB

Съобщение
Автор
lanselot

TL SUB

#1 Мнение от lanselot »

Решил съм да си правя суб за домашното кино. Харесал съм си 2 говорителя на Visaton W170S и W200S. Май втория е по-добър - по-чувствителен е и има по-ниска резонансна честота, но ако се прави в TL вариант сигурно ще стане голям сандъка. Четох по-форума, но не видях някой да е правил SUB в TL вариант. Чакам да чуя мнения за говорителите и всякакви предложения и инфо ще са от полза. Widow предлага да го правя със 170 -ката, но на мен ми се вижда слабичък.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sylis »

как ти се вижда слабичък като не си го чул.Според мен ако го направиш сполучлив с 170-тицата няма да си помислиш за по голям...,но избора си е твой.Прочети малко относно събовете с ТЛ и тогава се захващай...Дерзай

gps

#3 Мнение от gps »

Ами един проект за ТЛ (например този с ТВМ 226 07) но само с басовия драйвер според тебе какво е?

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от oceanman »

Мога да го оптимизирамн за по-малък обем , и с Линквиц филтри ще се получи добре...

gps

#5 Мнение от gps »

Ами аз сега се боря с такъв проект но опита ми да го сложа ТВМ-а в къса линия (185 см)нещо са неуспешни :oops:

lanselot

#6 Мнение от lanselot »

Според widow TVM -а не свири добре. Поне на него не му харесвал. Аз не съм го чувал и нищо не мога да кажа. С добри впечатления съм от драйверите на Visaton и съм решил да го направя с един от двата говорителя. Ако можете ми помогнете с нещо.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от oceanman »

Ще стане и с по-къса линия, но с други"чалъми" :wink: . Линквиц филтър ще се наложи...

W200S ще може да стане в още по-къса линия, но W170S е по-подходящ за ТЛ. Ако не си любител на големите мощтности -става...Но правилото е: 2 пъти по-голяма мощтност за суббаса от останалите колони...Изискванията за кино са други...Тук машината трябва да се справя с ударни режими и свръх бързи преходи,които в нормалната музика почти няма...
Ако от изброените говорители бих правил за мен суб ТЛ...няма да е с нито един от тях...
Но ако реално измерените параметри са "верни" бих рискувал с W200S. Може би той ще има най-висока настройка на тръбата,но суб-а ще излезе най-компактен....Ако се докара до 38-40 херца, Линквиц-а може да го смъкне и под 30...А с ТЛ това е много добре...

Разбира се най-доброто решение е бас-хорн..Но там с размерите е страшно :D
Повтарям ще трябва наложително да се прави Линквиц филтър...

lanselot

#8 Мнение от lanselot »

Oceanman знам че си почитател на highend обаче на мен бюджета ми засега е ограничен и ми се ще да направиме нещо на поносима цена и с добро качество. Предполагам, че и други хора ще се заинтересуват от проекта. Ако имаш някакви предложения за други говорители подходящи за целта и на прилична цена ще бъде добре.

lanselot

#9 Мнение от lanselot »

Това дали ще свърши работа за филтър:
http://sound.westhost.com/project48.htm
Прочетох и една стара статия в която се предлага един говорител на Vifa - M25WO-49-08. Какви пари е тоя говорител и евентуално по-малкия M21WO-39-08 и къде може да се намери?

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#10 Мнение от Zlatan Kitanov »

Взех преди година М25 на някаква промоционална цена от 90 лв за брой. Говорителят си е за басрефлекс, мисля, че няма данни за ТЛ, нито като параметри, нито на симулациите показва нещо добро. Клатя го в двойна басрефлекс конструкция. Но ако тогава знаех нещата, които знам сега, изобщо нямаше да се захващам с многолентова система. Утехата ми е, че той отговаря за фронтовете на домашното кино, за музиката имам други играчки.
Предлага се от ПАС.

lanselot

#11 Мнение от lanselot »

Май нещата отиват към W200S засега

aaleksandrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:57 pm

Re: TL SUB

#12 Мнение от aaleksandrov »

Моето мнение по-въпроса е:

! -или правиш това, което трябва ... и го правиш както трябва - или не го правиш !

Бих предложил това! > http://inlowsound.weebly.com/folded-bass-horn.html

Но целта на теб предполагам ти е друга! Но все пак, ако ти се наложи!

Поздрави!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TL SUB

#13 Мнение от Stefan Stefanov »

Моля те, гледай датите на темите!

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта