Dallas III с FE206E

Съобщение
Автор
Аватар
alioshasim
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 4:22 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Dallas III с FE206E

#1 Мнение от alioshasim »

Привет.Имам чифт фостекси и желая да изработя хорни за тях.Далас2 нещо не ми допада/не по звук/,по скоро 3-ката/http://www.frugal-horn.com/ronhorns.html/заоблената форма,или друг проект с допустими размери вис. до 160см.,дълб. до 50см.,шир. до 40см.Имам възможност да ги направя,но не мога да ги сметна подробно/пробвах/.Мога ли да разчитам на някой от форума?Благодаря предварително.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Като цяло такъв проект като Далас 3 още няма. Заобления контур е правен от някой фен и не знам да ги има плановете му в нета. К. Константинов беше заоблил чертежите на Далас 2 и даже май ги беше споделил в някоя тема.

---ех, много съм добър
http://bgaudio.org/forums/viewtopic.php ... 9&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
alioshasim
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 4:22 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#3 Мнение от alioshasim »

Благодаря Нанко,писах му преди време,но нямам отговор.А за / http://www.bgaudio.org/modules.php?set_ ... _photo.php" onclick="window.open(this.href);return false; /какво е мнението на слушали проекта,сравнен с Dallas2?По-просто казано:какъв проект да започна?Поздрави! Алъоша

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Dallas 2 е много добър проект създаден за 206е и размера му е съвсем приемлив.
Фантома е по-скоро от ултимативните хорни. Създаден е за Етер и не знам как ще свири с Фостекса, но ако смяташ да минаваш след това на Етер, няма значение.

Аватар
alioshasim
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 4:22 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#5 Мнение от alioshasim »

Днес проекта тръгна.Като начало изрязани страници от 25мм. МДФ и оразмерени по схемата.На първо време мисля да ги слушам на този SE лампов у-л.Ами хей така почнах.В неделя ще се кроят и напасват останалите детайли.
Прикачени файлове
100_8609.JPG
100_8607.JPG

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#6 Мнение от Nanko Rusev »

Успех. Аз не бих ползвал МДФ, но има хора, които го харесват.

Аватар
alioshasim
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 4:22 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#7 Мнение от alioshasim »

Не съм спрял. :wink:
Прикачени файлове
000_0181.JPG
100_8614.JPG

simeon_kostadinov
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2010 1:36 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#8 Мнение от simeon_kostadinov »

Мислиш ли да заобляш вътрешните ръбове и как? Материала,който си ползвал 18мм ли е?

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#9 Мнение от Borislav Stankov »

Човека е написал по-нагоре, че материала е 25мм.
Гледам, че проекта върви. Като има слушаем резултат, моля те сподели впечатления.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#10 Мнение от Nanko Rusev »

Колега, какво ще правиш с мъртвите обеми?

simeon_kostadinov
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2010 1:36 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#11 Мнение от simeon_kostadinov »

Borislav Stankov написа:Човека е написал по-нагоре, че материала е 25мм.
Гледам, че проекта върви. Като има слушаем резултат, моля те сподели впечатления.
Питам,защото в проекта от pdf-a страничните плоскости са по 14мм, а останалите по 18. За различна дебелина трябва да се преизчислят размерите. Човека е писал,че страниците му са по 25мм, което явно е погрешно интерпретирано от мен като странични плоскости. Чакам с нетърпение впечатления от звука, тъй като и аз имам планове да сглобя един комплект.
Поздрави

Аватар
alioshasim
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 4:22 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#12 Мнение от alioshasim »

За тези които ще последват проект "Далас2" или друга хорна,хммммм....не е лесно.Материала за моя е:не случайно-МДФ 18мм,и страници МДФ 25мм,ПДЧ и шпертплат съм чул как свирят,но МДФ не.
Добре съм диференцирал експонентата на "завоите",до колкото успях за моите възможности.Няма да "заоблям" от вътре, само дизайн отвън.По повод мъртвите,се консултирам с Кирил Кирилов/благодаря му за съветите до тук/,май ще сме "леки".....Проекта не е променен ,вътрешни размери същите,логично,страниците ги пуснах 25мм заради конструкцията,а и по добре ми стоят визуално и 'не само за това'....Този уикенд ще монтирам терминалите и затварям за тест,без лепило,само стеги.Поздрави!
Каквото мога,ще документирам.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#13 Мнение от Veselin Krachunov »

Ето едни майсторски изработени и финиширани от Владо-DGD Dallas II с Етер-6, настроени от Аспарух.
Получи се "неочаквано" добра комбинация от конструкцията + Етера.

Кутиите са изработени от висококачествен вносен многолистов брезов шперплат, допълнително демпвани с корк и са абсолютно безрезонансни дори при много високи нива (Етерът на 15-20 вата не се трае!...)

Хорните вече втора година свирят и запращат в дълбините на подсъзнанието клиентите на хипнотерапевтичен център "Магико" гр. Карлово.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#14 Мнение от Dgd »

Само едно уточнение: това всъщност не е "Dallas". Бях ги нарекъл "Dallas Inspiration", защото наистина се въодушевих като видях изпълнението но Рон Кларк :D , но вътре тръбата е съвсем друга. Идеята на този проект беше да направим хорни, които с не особено трудни донастройки да могат да приемат различни говорители.
Колкото до финиша- според мен тук той е минималистичен, което ме подсеща да попитам Альоша -абе, приятелю, като ги слушаш няма ли да ги гледаш? 8O
Не го приемай за заяждане, но защо все си усложнявате живота, кото не правите нещата навреме? Когато ги затвориш вече ще е късно за свестен финиш отвътре, а това "отвътре" е половината от цялата картинка, която ще гледаш.
Иначе ще ти кажа, че ще останеш доволен от това, което ще чуеш, но от мен да знаеш-от този говорител може да се изстиска още много...

Аватар
tucow
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:00 am
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Dallas III с FE206E

#15 Мнение от tucow »

Привет,
Не исках да отварям нова тема, защото в тази се "заформи" интересна дискусия относно хорните "Далас". От извесно време аз и група ентусиасти от Русе, успешно (надяваме се) работим по същия проект.
Ето малко снимки от работния процес и се надяваме да споделите с нас мнения, градивни критики, и дай боже, похвали.
С най- добри пожелания, Илиян! :D
Прикачени файлове
IMG_3989.JPG
IMG_3985.JPG
IMG_3978.JPG
IMG_3977.JPG

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта