Помощ за Хорни

Съобщение
Автор
Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Помощ за Хорни

#1 Мнение от chorave »

Здравейте, имам 5+1 система купешка с следните говорители: сателити- http://www.tb-speaker.com/detail/1208_03/w3-593sf.htm" onclick="window.open(this.href);return false; суб- http://www.tb-speaker.com/detail/1208_03/wt-644f.htm" onclick="window.open(this.href);return false; . Сателитките са едни пласмасови, съба излглежда добре направен на пръв поглед. Искам да и сменя кутийте, поне малко от малко да добият някакъв звук различен от пластмасово дрънчене. Бихте ли ми предложили проекти, мисля си дали може и сателитите и суба да ги направя хорни. Мерси на всеки помогнал дори начинанието ми да е безмислено :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#2 Мнение от Nanko Rusev »

z5500?

Нови кутии - да. Занимавка за хорни с тези говорители - според мен няма смисъл.

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#3 Мнение от chorave »

Мерси за бързия отговор. Да системката е z-5500, може ли да ми предложиш тогава някакво примерно проектче при което ще вадят относително приличен звук. Ако има значение мисля да си ползвам усилвателя който идва с тях. Много ми е мерак да се пробвам да направя някаква хорна :) И за баса ли няма смисъл да си губя времето в направата на хорна :mrgreen:

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#4 Мнение от poseydon »

Ето какво можеш да се опиташ да постигнеш:
http://metku.net/index.html?path=mods/l ... /index_eng" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#5 Мнение от Kiril Kirilov »

Виж в секцията с готови проекти на Стеди груп:

http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... load&cid=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Може да намериш проект за твоя говорител

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#6 Мнение от Nanko Rusev »

Като цяло, хорните се правят, за да извадим бас от широколентовия. При използването на електрониката от тази системка и събуфер, смисъл според мен няма.
За баса - файда от хорна може и да има, особено ако целта ти е да се занимаваш (т.е. гледаш на труда като удоволствие).

За широколентовите, потърси какви проекти има за 3" TB и дали някой от гарантираните проекти не е с говорители много близко до твоите. Тогава го повтори. Иначе не лоша идея е да запазиш типа на кутията им (обем и т.н.), но просто да ги направиш от "дърво".

Успех.

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#7 Мнение от chorave »

Много мерси на всички за бързите отговори и различни идей. Сателитите просто ще ги направя от дърво, а за баса ще пробвам да направя една хорна, ако не за друго то за спорта, пък ако не ми хареса резултата ще го върна в неговата си кутия. Остава да си харесам проект и при първа възможност се захващам, ако се получи нещо подобно на хорна ще споделя и снимки да отбележа сефтето :)

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#8 Мнение от poseydon »

chorave написа:...а за баса ще пробвам да направя една хорна, ако не за друго то за спорта
Бас говорителя се сваля по този начин:
Изображение

Което означава, че гаранцията ти ще отпадне, а и при едно евентуално връщане няма да имаш решетка.
Успех!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#9 Мнение от Borislav Stankov »

като се каза от дърво да направиш кутиите имаше се предвид шперплат, мдф или пдч само да припомня, че от всяко дърво свирка не става :)
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#10 Мнение от chorave »

Може и без да се нарушава решетката, маха се по този начин http://www.youtube.com/watch?v=2cm73iJ-4Bo" onclick="window.open(this.href);return false; :D Преди време я махнах от любопитство да огледам буфера от вътре. Ако някой проявява интерес мога да го отворя и да дам снимки :)

ПС: Извинявай грешно съм се изразил, ще ползвам ПДЧ че е по лесен за обработка :wink:

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#11 Мнение от Dimitar Atanasov »

МДФ е по-лесен за работа от ПДЧ, не се рони и се лепи по-добре...единственото предимство на ПДЧ е по-ниската цена, което в случая мисля че не е от значение. Финиш на МДФ се постига много по-лесно.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#12 Мнение от Nanko Rusev »

Имаше тема за различните материали.

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#13 Мнение от chorave »

Явно аз съм се заблудил относто матерялите. С каква дебелина мдф да взема за сателитките и за баса, и от кое лепило сте най-доволни.
Тази статийка ми беше много полезна http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... int&sid=94" onclick="window.open(this.href);return false; Въпреки че се замислям понеже едва ли ще се справя блестящо, но винаги има първи път :)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#14 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Dimitar Atanasov написа:МДФ е по-лесен за работа от ПДЧ, не се рони и се лепи по-добре...единственото предимство на ПДЧ е по-ниската цена.
Не е само това.
MDF има слоеста структура и огромна разлика в здравината и декремента на затихване в различните направления. Първото може да се установи много лесно с джобно ножче - без усилия можем да разцепим на две трупче от материала.
Аз използвам MDF само на места, където се изисква прецизен срез или пък финишът ще е боядисване.
Много добър материал е HDF, но за съжаление е много скъп и трудно се намира. Залепването при него също е по - специфично.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за Хорни

#15 Мнение от Dimitar Atanasov »

Така е несъмнено...
Даже май без особени усилия може да се познае дали дадено ОТ е от МДФ...
Просто е по лесен за обработка, поне според мен де...

Иначе за лепило - Има едно на MOMENT бяло на цвят - върши чудесна работа

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта