Хорна с FE206E

Съобщение
Автор
Аватар
despotov
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#16 Мнение от despotov »

Въздържах се от мнение,защото моето едва ли ще е миродавно.Нямам слушателски опит с хорни, а направо се хвърлих в дълбокото.Мога да кажа само, че съм супер доволен и че всичко е благодарение на Вас.С Ицо-Demiurg направенме едно прослушване и може ви той ще сподели нещо.Дори тествахме високочестотния FT17H.Да не говорим,че усилвателя е Technics и, че помещението е ужасно.
Последно промяна от despotov на Пон Апр 19, 2010 11:50 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#17 Мнение от Rumen Suvandjiev »

despotov написа: Дори тествахме високочестотния FT17H.
Ще ми е интересно да споделиш резултати...

Аватар
despotov
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#18 Мнение от despotov »

Подобрение имаше,но или очаквах повече или трябваха повече опити.Направихме ги с кондензатор Visaton 1mf и атенюатор Fostex.Основно чухме във високочестотната област по ясни и звънливи високи. Планирахме и още опити след време.

Аватар
despotov
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#19 Мнение от despotov »

След година и половина слушане Хорните претърпяха някои промени в положителна посока :D .Беше сменено вътрешното окабеляване,добавен беше хорнтуитър резнат с качествен кондензатор AMPOHM paper in wax 1mf.Кабели-Audioquest.От затихване нямаше нужда,нито на слух нито на мерене.Удовлетворен е меко казано от промените,които направих.Вече имам пълноценна звукова картина в среди и особенно във високия регистър.По повод последното ми мнение-странно но когато сложих туитърите за пръв път не забелязах изразена промяна Няколко часа по късно настъпи промяна.Има ли хорнтуитъра период на разработване?
Nokia027.jpg
Nokia022.jpg
Nokia032.jpg
Nokia024.jpg
fostex.png
Графиката е снета на 1,5м по оста на говорителя в необравотено помащение.

Bi11y
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 12:50 am
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#20 Мнение от Bi11y »

despotov сега след известно прослушване - как се преставя комбинацията с високочестотния FT17H ? Някакви корекции направи ли - затихване на високочестотния с 2-3dB както посъветва Rumen Suvandjiev?

Аватар
despotov
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#21 Мнение от despotov »

Доволен съм от резултата.Точно това търсех като завършек.Преди все ми липсваше нещо във високия регистър-на моменти ми звучеше глухо.Прослушването беше доста дълго-не бих ги затворил ако не бях сигурен за себе си.От затихване за мен няма нужда,нито на слух нито на мерене при все че бях решил да купя атенюатори.Също на никои от съфорумниците, които са идвали високите не са били в повече.Дали е въпрос на вкус или...http://www.fostex.jp/products/FT17H Чувствителност 96db. :?:

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#22 Мнение от DRGeorgiev »

Преди около 3 години или повече, с мой приятел който има хорни далас с FE206E добавихме въпросния FT17H.
Резултата беше: средите в високия регистър станаха по-ясни, като високи в повече не усетихме кой знае каква разлика.Но след продължително слушане констатирахме, че е по-добре без FT17H!
Но това е наше лично мнение! Послушай известно време така с тях и после без и си мисля, че може би, ще достигнеш до нашето мнение!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#23 Мнение от Marian Lozev »

Първо си смени кабелите и по специално терминалите, може и друго да излезне. :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#24 Мнение от DRGeorgiev »

+1!!! Качествени кабели,свързване директно на FE206E, без терминали!
Ето едни добри кабели на разумни цени, които лично съм изпробвал и притежавал!
http://www.analysis-plus.com/prod_spkrcable.html
Кабела е Analysis plus NEW-Owal 12/2
Мой познат и друг приятел си го поръчаха от щатите, продава се 6$ на фут,без бананите.
Аз притежавах от по-старата модификация! Вlu Owal
Прикачени файлове
Oval12-2.jpg

Аватар
despotov
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#25 Мнение от despotov »

Окабеляването беше подменено при добавянето на FT17H с Neotech High Definition КC-220 а терминалите са на Bennic от Madisound,от тях кабелете са запоени директно на FE206E.Около 4 месеца ги слушах и експериментирах преди да срежа финишираната хорна.Доволен съм не само от високите-преди в зависимост от музиката или бяха добре или приглушени. Но и от по-малката насоченост,по-обемната сцена,по живите вокали.Лично мнение.

Bi11y
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 12:50 am
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#26 Мнение от Bi11y »

DRGeorgiev относно директното свързване на говорителя без терминали - кабела с какво го уплътнихте при преминаването през кутията ,че да стане културно? FT17H-а които не ви харесаха какво ги направихте ?:)

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE206E

#27 Мнение от DRGeorgiev »

:D Не стана много културно, но направихме отвор в стойката на терминалите и го уплътнихме, а FT17H моят другар ги опакова на ново в оригиналната им опаковка и много бързо ги продаде.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 6 госта