Хорна с FE166E

Съобщение
Автор
Аватар
pinki85
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 12:00 am
Местоположение: V. Tyrnovo/Sofiq
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE166E

#16 Мнение от pinki85 »

Не. Чертежа от първия пост е с експонента. Но някак си след няколко опита се видя че ще се ходи по към хипербола и за това исках да опитам междинния вариянт!Предлагаш да е изцяло хипербола ли?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE166E

#17 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Препоръката ми беше за експоненциален контур.
Преминаването към хипербола ще се отрази основно на диапазона под 50Hz - спадането на АЧХ ще започне от по-ниска честота, но с по-голяма стръмност. Наистина, обемът ще намалее с близо 30%, но според мен твоята цел не е компактност.

Аватар
pinki85
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 12:00 am
Местоположение: V. Tyrnovo/Sofiq
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE166E

#18 Мнение от pinki85 »

Това е доста полезна информация. Може ли да ми кажете софтуер с които се правят симулации за хорни? АЧХ, имеданска крива и т.н. при зададени параметри на геометрията и TS параметри на драйвера.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE166E

#19 Мнение от N.Jordanov »

_________

NJ

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: Хорна с FE166E

#20 Мнение от Sylis »

Илия, приятелю, напредък има ли по проекта.Бях се загубил от доста време аз тук поради липса на време и други ангажименти и сега чета какво си сътворил тук.
Радвам се че най-после си решил да чуеш как ще звучи хорната с широколентов говорител.Незнам защо ти е софтуер, след като можеш да си сметнеш сам експоненциален контур
в разгъната форма.Може би искаш да видиш някаква АЧХ, т.е.
какво правиш на теория.Е да ама това надали ще е това което очакваш, а в действителност теб те интересува как и по какъв начин става самото възпроизвеждане на звука.Преди време
създадох аз един хибрид на хорна с не експоненциален контур (близък до хиперболичния)
и още се чудя какво мога да преправя за да избягам от проблемите...Моя съвет е жертвай място и вкарай "30 литра" повече обем като избереш правилния контур.
Идеята за по голямо гърло не е лоша като се има впредвид че гоним ниска честота от не голям говорител.Въпроса е да не се прекалява, защото не разполагаме с голям ход на говорителя,
а и неможем да си позволим голяма дължина и уста които ще държат говорителя "мирен".

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта