TVM ARN-226-07 TL project?

Съобщение
Автор
Stanislav Dimitrov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#61 Мнение от Stanislav Dimitrov »

Някой реализира ли в крайна сметка този проект?
МОЛЯ ако някой го е направил да каже какви са резултатите ...

bezobraznia

#62 Мнение от bezobraznia »

Аз го завърших, но нещо не съм доволен от резултата и го развалих...
т.е. кутиите стоят и чакат някой друг подходящ проект за използване на материала...

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#63 Мнение от Dreamer »

хм, пък аз му се точех нещо на тоя проект

какво не ти хареса?

Stanislav Dimitrov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#64 Мнение от Stanislav Dimitrov »

bezobraznia написа:Аз го завърших, но нещо не съм доволен от резултата и го развалих...
т.е. кутиите стоят и чакат някой друг подходящ проект за използване на материала...

кажи наистина какъв е проблема ...

bezobraznia

#65 Мнение от bezobraznia »

Ами не ми допадна разликата в нивата на ниските честоти измерени на между -3 и -10 дб... Слушаш, слушаш... вярно- басите слизат на обавените честоти, но за да се получи една линейна система ватата която ще трябва да се сложи е доста ... а и EQ трябва да се прави за да се подтисне всичко нагоре от тези ниски честоти... т.е. умишлено да се смъкне чувствителноста на говорителя... като в крайна сметка - тонколона ли ще слушаме или кондензаторите + бобини във филтъра...
Не ми хареса и това е...
Някои твърдят - няма налягане и това му било хубавото на ТЛ, а аз не съм съгласен - точно това че няма налягане в системата не ми допада.
Точно от това нямане идва слабият бас...
Но не ме разбирайте погрешно - ТЛ хич не е лоша конструкция... просто според мен трябва да се комбинира с някой друг тип .. от сорта на нещо средно между ТЛ и басрефлекс... както и да е...
Ако някой иска да си играе - мога да му продам дървените кутии , сглобени точно по проекта от ламинирано ПДЧ - 30мм ... със цвят "елша" ... много красиво се получи... на цена каквато съм ги взел ...но нали съм от Русе - ще трябва или този някой да е наблизо или да си дойде с транспорта :)
Айде... поздрави!

gps

#66 Мнение от gps »

Аз не съм се отказал от този проект само че сглобените свирещи но с недовършен вид кутии отлежават да ми остане време.Ще го мъча с някакъв фулрейндж за средновисокочестотен че поне филтъра да е само между баса и него!И ще правя някакво подбиране на подходящ за този проект амп-без това няма да мине и като краен резултат ще зарадвам някой :wink: а иначе за моя употреба- само фулрейндж-там е истината !

bezobraznia

#67 Мнение от bezobraznia »

xa така... fullrange му е майката :)

gps

#68 Мнение от gps »

На всеки който се хване с проекта за ТЛ с ТВМ 226 07 трябва да му е ясно че или прави трилентов вариант или отива на двулентов с фулрейндж като средновисокочестотен.Който това не го устройва трябва да избере друг басов драйвер например www.visaton.com/english/artikel/art_462_1_19.html цената е почти същата но средночестотен няма да му трябва или направо www.visaton.com/english/artikel/art_484_1_19.html че има доста равна АЧХ -но и в двата случая трябва да се сметне наново кутията,аз лично бих избрал втория драйвер вие какво мислите?

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#69 Мнение от SlowDead »

Нaправих проекта с твм-а на едно аверче .. наистина баса слиза много ниско.
Хода на мембраната не е голям.
Според мене за парите си няма нищо по-добро на пазара като готови фирмени изработки !
Чуват се дори басите от песента на Слави Трифонов - На Клара
кадето басът е към 25 херца ! :)
Ще видим като му идват аверчета да преслушват колоните дали ще търсят някаде из ъглите суб ! :)

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#70 Мнение от Angel Dimitrov »

И аз го морих този ТВМ ... в затоворен обем , вентилирана кутия , ТЛ ... навсякъде свири различно добре, най ми хареса (но само за баса нищо друго) как е в ТЛ и в затворени я обем. В ТЛ слиза доволно ниско. Оставих го в затворения обем докато го тествах защото се сдобих с етера на алнико , всичко друго съм захвърлил :))) разбира те ме защо ... ;-)

gps

#71 Мнение от gps »

Slow Dead вероятно си начинаещ тоест не си направил 20-30 тонколони като оня joro m b s :evil: от бургас но си се справил с проекта!!Гледай да ги демонстрираш на колкото може повече хора-така всеки ще си прецени сам за какво става въпрос.Няма да е лошо оня joro с многото колони да ги чуе твоите :wink: :D Ниския бас наистина е впечатляващ!А който харесва малко по-стегнат ударен бас (към 50 хц и нагоре) да прави TQWT с ТВМ-а.Който търси компактност да отиде на вариант кутия ORTHO- излиза към 28-29 литра но баса е горен .

Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#72 Мнение от BotsRevenge »

В момента много съм се наточил да го направя този проект, но малко се опарих с предишния ми опит да направя TL и за това ако някой има доброто желание да ми даде възможност да чуя при него завършените му TLи, ще съм му много благодарен.

В случай, че започна да ги правя, възнамерявам да комбинирам TVM-а с Visaton FRS 8 M и се чудя по какъв начин мога да поставя широколентовия в TL-а, без да променям звученето на конструкцията. Мислех си за отделна камера около 0.5 литра или малко повече над басовия говорител, но това май ще обърка цялия проект. Като друг вариант си мисля да уголемя кутията с нужния за FRS-а обем, който да си остане отделен, но пък тогава се получава нещо такова грозно:

Изображение

(моделът е 1:1 с чертежа)

zptsnake

#73 Мнение от zptsnake »

Ще можете ли да ми пратите и на мен този проект на stefanvaleriev@abv.bg :)

Интересува ме и демпването, отвсякъде ли се поставя ватата или само на предната, задната, горната и долната страна, и как точно трябва да става изтъняването?

А какви филтри трябва да се ползват, купуват ли се или трябва човек сам да си ги сглобява?

Предварително се извинявам за въпросите, тъй като прочетох, че форума не е за начинаещи, но нямам търпение да почна с направата на ТЛ :D

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#74 Мнение от Zlatan Kitanov »

Милички последни трима съфорумци, защо, след като толкова ви интересува не разгледахте по-подробно раздела?
Щяхте да стигнете например до това:

http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... c&start=15

или още по-сдъвкано:

http://bgaudio.hit.bg/TL-TVM-ARN226-07-8ohm.jpg

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта